Nowy laptop - trudny wybór.

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
dr0binho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: dr0binho »

Witam. Przymierzam się do kupna nowego komputera, zdecydowałem że będzie to notebook. Doskonale rozumiem wybrane parametry, ale i tak ciężko mi zadecydować. Jakiego notebooka'a (firma i model) polecacie, żeby choć kilka lat pośmigał, można by na nim czasem w coś zagrać i żeby sprawnie chodziły wirtualne maszyny w VB, bo głównym systemem będzie oczywiście Ubuntu. Rozglądałem się w sklepie x-kom.pl, ale nie jestem pewien czy są tam dobre ceny. Przy okazji możecie napisać gdzie najlepiej i najtaniej zakupić lapka. Myślę, że 3 - 3,5 tysiąca mogę wydać. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: linuxozaurus »

ja mam dell vostro 3500 i mnie kosztował 3 tys bez systemu della modę polecić
Awatar użytkownika
dr0binho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: dr0binho »

A gdzie kupowałeś ? Co powiecie o Asusach i Hp'kach ?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: linuxozaurus »

A gdzie kupowałeś ? Co powiecie o Asusach i Hp'kach ?
Znowu wpadka do jestem kobietą (patrz profil)
w częstochowie zamówiony na Allegro (ja nie mam konta) za 3 tys zł bez winsowsa
Co do mojego lapka to Aliminiowy Dell Vostro 3500

Moja siostra ma Asusa EEEPC i jest zadowolona po za tym ze narzeka na słaby procek (kupiony w lombardzie używany)

Wadą Asusów jest cena (droższe od della)
Mój brat miał służbowego HP pavilon i nie narzekał.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: empitt »

linuxozaurus pisze:Moja siostra ma Asusa EEEPC i jest zadowolona po za tym ze narzeka na słaby procek (kupiony w lombardzie używany)
W końcu to tylko netbook z Atomem, a nie notebook.
linuxozaurus pisze:Wadą Asusów jest cena (droższe od della)
Nie zgodzę się, ponieważ całkiem przyzwoitego Asusa bez Windowsa można kupić za około 1200zł, Della o podobnych parametrach za tyle się nie kupi. Delle zazwyczaj są solidniejsze i m.in. stąd ta wyższa cena. Owszem, że można kupić Asusa za 5 tys. zł, ale też można kupić Della za 10 tys. i odwrotnie - tylko, że jeden i drugi nijak mają się do siebie.

Jeśli potrzebujesz przywoitego laptopa, nie zależy Ci na graniu w najnowsze tytuły, moim zdaniem w zupełności wystarczy notebook za około 2 tys. zł. To tylko laptop i bez sensu jest bulić nie wiadomo ile pieniędzy (dla trochę lepszego procesora? dla trochę wydajniejszej grafiki? to tylko chwyt producentów żeby nabić nasze kieszenie). No chyba, że Ci zależy na bardzo solidnej konstrukcji, to wtedy inna bajka, ale nie wiem czy polecanie zwykłemu człowiekowi, np.: Lenovo o podwyższonej wytrzymałości z serii ThinkPad ma jakiś sens...
Awatar użytkownika
dr0binho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: dr0binho »

@empitt

Chcę wydać tyle, dlatego że jak już wspomniałem laptop będzie używany przez kilka lat, czasem może mnie najść ochota na zagranie w najnowsze tytuły. Przede wszystkim ma służyć do programowania i oglądania filmów. Chciałbym, żeby był dość wytrzymały, a parametry pozwalały czasem się rozerwać w jednej z nowszych gier :) Dobrze by było, gdybyście polecali konkretnie modelami, bo Dell Vostro 3500 nic nie mówi, wersji jest sporo, z różnymi parametrami.

Edit:

Znalazłem 3 laptopy, które wydają mi się porządne - który najlepszy i dlaczego? :-)

http://allegro.pl/dell-vostro-3550-i5-2 ... 29165.html
http://allegro.pl/dell-xps-l502x-i7-263 ... 17398.html
http://allegro.pl/asus-n53sn-n53-i5-241 ... 95557.html
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: linuxozaurus »

Chciałbym, żeby był dość wytrzymały, a parametry pozwalały czasem się rozerwać w jednej z nowszych gier :) Dobrze by było, gdybyście polecali konkretnie modelami, bo Dell Vostro 3500 nic nie mówi, wersji jest sporo, z różnymi parametrami.
bierz della

z tego ty co podałeś po tym wybrała xps ev vostro 3500 (ja mam della 3500 z grafiką Nvidii 4 gb ramu 320 GB dysku mnie to wystarcza bo nie gram w wymagające gry )
Wybrałeś grafikę ATI zastanów czy nie wolisz z Nvidii?? bo kupisz za te pieniądze z Nvidią ale jeśli rezygnujesz z windows7
Asus mi wygląda na mniej wytrzymały
Awatar użytkownika
dr0binho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: dr0binho »

No coraz bardziej mi się ten Dell XPS podoba, a delle vostro 3550 z tego co mi wiadomo wszystkie mają tą kartę ATI. Podobno ATI są bardziej przyjazne Linuksowi, ale nie zamartwiam się tym. Co prawda, ten XPS wspaniałym wyglądem nie grzeszy, ale przecież nie o to tu chodzi.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: linuxozaurus »

delle vostro 3550 z tego co mi wiadomo wszystkie mają tą kartę ATI. Podobno ATI
nie prawda patrz moj post na ten temat Mam dell vostro 3500 z Nvidia
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: empitt »

dr0binho pisze:Chcę wydać tyle, dlatego że jak już wspomniałem laptop będzie używany przez kilka lat, czasem może mnie najść ochota na zagranie w najnowsze tytuły. Przede wszystkim ma służyć do programowania i oglądania filmów. Chciałbym, żeby był dość wytrzymały, a parametry pozwalały czasem się rozerwać w jednej z nowszych gier :) Dobrze by było, gdybyście polecali konkretnie modelami, bo Dell Vostro 3500 nic nie mówi, wersji jest sporo, z różnymi parametrami.
Laptop z lepszymi parametrami nigdy nie starczy Ci na kilka lat, ponieważ to tylko naklejki od producentów. Nawet gdyby był wydajniejszy o 25% od drugiego, to za rok różnica i tak zbliży się do 10%, ponieważ oba będą za stare na nowsze tytuły. Moim zdaniem laptop do nowych gier to tylko głupia moda i tyle. Jeśli chodzi o wytrzymałego laptopa mogę polecić notebooka Lenovo ThinkPad T420, który w sieci zbiera bardzo dobre opinie. Bardzo klasyczna konstrukcja, matowa i niepalcująca się obudowa, matowa matryca z dużą rozdzielczością, świetna bateria, klawiatura, touchpad i jeszcze ta sławna czerwona kropka, możliwość rozbudowy o kolejne peryferia, np.: mobilny modem itd. - to jest sprzęt na kilka lat i sławna konstrukcja od IBM/Lenovo. Co prawda ma grafikę intelowską wtopioną w procesor, ale ma niewiele wspólnego z popularnym GMA, ponieważ ludzie grają na nim w gry.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: linuxozaurus »

Moim zdaniem laptop do nowych gier to tylko głupia moda i tyle.
racja
aptop z lepszymi parametrami nigdy nie starczy na kilka lat, ponieważ to tylko naklejki od producentów. Nawet gdyby był wydajniejszy o 25% od drugiego, to za rok różnica i tak zbliży się do 10%, ponieważ oba będą za stare na nowsze tytuły.
prawda jeśli chodzi o gry. Mnie wystarczy na dłużej bo nie gram w nowe i wymagające gry mimo tego ze nie jest wcale mocniejszy od tych wymieniowych w aukcjach(a mam della 3500 z grafiką Nvidii 4 gb ramu 320 GB dysku procek 2,4 GHz).
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
dr0binho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: dr0binho »

Zgodzę się z wami, bo do grania w gry są konsole, ewentualnie komputer stacjonarny, ale po prostu czasem chciałbym w coś pograć - nawet na niskich detalach :)

@linuxozaurus

Owszem, twój ma grafikę NVidii, ale 3550 robią z radeonami, 3500 robili z Nvidią.

@empitt

To jest 14", ja jednak wolałbym 15,6" :D
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nowy laptop - trudny wybór.

Post autor: empitt »

dr0binho pisze:To jest 14", ja jednak wolałbym 15,6" :D
Lenovo ThinkPad T520 - 15,6", ale jest sporo droższy. Weź pod uwagę, że wcześniej wspomniana 14 i tak jest bardziej komfortowa od wielu 15, ponieważ ma większą rozdzielczość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości