Kernele testowe/stabilne wersja 16.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

dzisiaj kupiłam pyty i zabieram się za instalację ubuntu na moim dell ale zrezygnuję z unity na rzecz gnome 3 plus cairo 64 bit tym razem prosze mnie nie namawiać na 32 bity z powodu tego co ma ext73
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Ciekawi mnie czemu kernel 3.1 osiągnął już RC10, podczas gdy wcześniejsze zazwyczaj osiągały status stabilnych po RC7-8.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

linuxozaurus pisze:dzisiaj kupiłam pyty i zabieram się za instalację ubuntu na moim dell ale zrezygnuję z unity na rzecz gnome 3 plus cairo 64 bit tym razem prosze mnie nie namawiać na 32 bity z powodu tego co ma ext73
Witam koleżankę, ale nikt " nie śmie nagabywać" na 32 bity ;). Każdy ma wybór ... a 64 bitowe systemy to przyszłość ... choć teraz jeszcze muszą "okrzepnąć". Ja na pewno do końca listopada przedstawię przynajmniej jeden kernel 64-bit, choć ostatecznie obok 2 32-bitowych, mam w zamiarze udostępnić przynajmniej dwa atom i K8. Oczywiście zbuduje tez wersje Brazos. Jednak budowa i optymalizacja takich kerneli to proces, który musi potrwać. Na wielu polach kernel 64 bitowy inaczej "podchodzi" do pewnych kwestii i to co się sprawdza na 32 bitach niekoniecznie będzie dobrze działać w środowisku 64-bitowym. Właśnie się uczę wykorzystywać cały potencjał, który taki kernel daje. Wiążę się to z koniecznością studiowania dokumentacji - aby zrozumieć teoretyczne znaczenie pewnych opcji ... oraz konieczną praktyczną weryfikacje takiej wiedzy. Jak się już przekonałem w przypadku kerneli 32-bitowych, często teoria ni jak się ma do praktyki, a opcje, które w ogóle nie powinny mieć wpływu na wydajność i responsywność w połączeniu z innymi dają nieraz zadziwiające efekty. Zatem kernele 64-bitowe wypuszczę dopiero w momencie kiedy przynajmniej jeden uznam za warty tego ... co zapewne potrwa jeszcze od 2 tygodni do miesiąca czasu.

Pozdrawiam

-- 20 paź 2011 19:40 --
Galvatron pisze:Ciekawi mnie czemu kernel 3.1 osiągnął już RC10, podczas gdy wcześniejsze zazwyczaj osiągały status stabilnych po RC7-8.
Też mnie ta cisza zadziwia ... na lkml rumor a na kernel.org cisza ... przed burzą ? ;P Zobaczymy ... widzę, ze Linus i wielu innych Developerów, chcą aby 3.1.x miał wręcz idealną "jakość". Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Sadząc jednak po ilości usuwanych błędów powinna to być bardzo pozytywna ewolucja.

Pozdrawiam

-- 20 paź 2011 20:44 --

Kolejny kernel będzie bazował na źródłach linux-3.0.7 ... właśnie pobrałem stabilną wersję z git`a.

Pozdrawiam

-- 20 paź 2011 22:04 --

Zainstalowałem Kubuntu 11.10 na Lenovo s10 ... i po wstępnej konfiguracji = 10 minut system zachowuje się wręcz genialnie ... jeśli Ktoś zarzuca KDE "mułowatość", to chyba mija się z prawdą ;). Po raz kolejny ma potwierdzenie, ze system działający w oparciu o KDE 4.7.2 jest często znacznie wydajniejszy od tego na Unity/GNOME3/3 i 2. W szczególności Unity i GNOME 3 nie mają "z czym stawać". Sądzę, że po głębszej konfiguracji, jak w przypadku MSI X370 system będzie działał wręcz idealnie ... co ciekawe efekty kwin działają praktycznie idealnie płynnie na GMA950 ... i to bez uruchomienia GMABoostera ! i w trybie ondemand ! Oczywiście system uruchamia się standardowo (na netbooku) w trybie netbook - bardzo podobnie do Shell z GNOME 3 ... ale tu jedno klikniecie i mamy Desktop jaki znamy ... to się nazywa prawidłowe podjecie do usera.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: veronx »

Witam ,
wgrałem sobie dzisiaj czystego mint 11 (polski remix) z lmde ver. 32 bit,
system chodził fabrycznie dość szybko , lecz chciałem wypróbować Twójego kernela 16.4 opartego o 3.4 ,
ściągnałem skrypt , odpaliłem . pojawiały się tylko ,,chmurki" o informacjach co się działo i niby się wszystko zainstalowało.
system uruchomił się znacznie szybciej , ale w informacjach o systemie nadal widnieje info o systemie opartym o to standardowe jądro z minta(nie mam dokładnej wersji teraz bo jestem w pracy) , czy to świadczy o tym ,że Twój kernel nie jest zainstalowany ? skąd jednak to przyspieszenie ?
kurcze to lmde jest jakieś mało intuicyjne chociaż pod względem wyglądu dla mnie wystarczające. Jeszcze muszę powalczyć z wifi (karta atheros) , ikonka przy przełączniku świeci się na niebiesko(niby uruchomione wifi) ale niestety nie wykrywa żadnej sieci i po kliknięciu ppm na manadżer sieci jest taki nie podświetlony napis o tym ,że siec wyłączona przełącznikiem sprzętowym :-/

będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

dzisiaj zainstalowałam kubuntu 11.10
doinstalowałam GNOME + cairo dock
no i oczywiście FF
kadu

A co do unity mnie nie przypadło do gustu
mam GNOME3 I nie tęsknię za 2 (panele)
kde 4 tez mi nie przypadło do gustu (ostatnim razem korzystałam z niego kiedy KDE 4.0 to była nowość i korzystało się z KDE 3.5
co zrobić aby regulacja jasności (ekranu) działała (to mi jak zwykle nie działa na tym jajku generic)?

o dziwo mi GNOME3 przyjął część konfinga GNOME z czasów GNOME2
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Co do kontroli jasności, to (pod 32-bitami) kwestia ACPI.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

to co trzeba zrobić bo bateria starcza na 1.5 h a powinna wytrzymywać dłużej
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

veronx pisze:Witam ,
wgrałem sobie dzisiaj czystego mint 11 (polski remix) z lmde ver. 32 bit,
system chodził fabrycznie dość szybko , lecz chciałem wypróbować Twójego kernela 16.4 opartego o 3.4 ,
ściągnałem skrypt , odpaliłem . pojawiały się tylko ,,chmurki" o informacjach co się działo i niby się wszystko zainstalowało.
system uruchomił się znacznie szybciej , ale w informacjach o systemie nadal widnieje info o systemie opartym o to standardowe jądro z minta(nie mam dokładnej wersji teraz bo jestem w pracy) , czy to świadczy o tym ,że Twój kernel nie jest zainstalowany ? skąd jednak to przyspieszenie ?
kurcze to lmde jest jakieś mało intuicyjne chociaż pod względem wyglądu dla mnie wystarczające. Jeszcze muszę powalczyć z wifi (karta atheros) , ikonka przy przełączniku świeci się na niebiesko(niby uruchomione wifi) ale niestety nie wykrywa żadnej sieci i po kliknięciu ppm na manadżer sieci jest taki nie podświetlony napis o tym ,że siec wyłączona przełącznikiem sprzętowym :-/

będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam serdecznie !
Czy w GRUB'ie jest opcja wyboru pomiędzy starym i nowym kernelem? Jeśli tak, to czy nowy ustawiony jest jako domyślny?

Podaj wynik polecenia:

Kod: Zaznacz cały

uname -r
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: wojciechr »

Ext73 i Galvatron, bardzo Wam dziękuję za pomoc- chodzi pięknie!!
Ext73 duużo Zdrowia Ci życzę - przy okazji.

ps. po restarcie, znowu karta nie działa :(

wyniki lusb:

wojciechr@wojciechr-netbook:~$ lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 003: ID 13d3:5108 IMC Networks
Bus 002 Device 011: ID 0d8c:000c C-Media Electronics, Inc. Audio Adapter
Bus 004 Device 002: ID 046d:c50b Logitech, Inc. Cordless Desktop Optical
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: sokarsg-1 »

A ja sobie teraz trochę ponarzekam nie dużo ale jednak. Otóż zgodnie z rekomendacją zainstalowałem na swoim asusie 1201n kubuntu 11.10 i doinstalowałem z PPA (z oficjalnej strony kubuntu) KDE 4.7.2 . Pierwsze wrażenie tragedia nie dość, że KDE jest brzydkie (subiektywne odczucie) to jeszcze chyba wolniejsze niż jak to pamiętam jak jeszcze miałem zainstalowany win7. No nic nie z wyglądem powalczyłem (brawa za ogromne możliwości konfiguracyjne KDE) ale co do wydajności dalej jest nie za ciekawie. To znaczy zainstalowałem już kernel 16.4 bo bez niego to dopiero była tragedia ( o tu propozycja dla niedowiarków co to nie wieżą w kopa tych kernelów to niech sobie popracują na KDE pod standardowymi kernelami i porównają z tym jak to środowisko działa na nich). Problem według mnie leży głównie w Kwinie to znaczy jest on wolny żeby nie powiedzieć bardzo wolny ( niektóre efekty np. minimalizacja) bo na przykład sama biblioteka qt jest chyba szybka (takie żeczy jak skalowanie niektórych elementów interfejsu działa całkiem sprawnie). Nie chce instalować low-fat-settings bo pewnie zmieni mi całkowicie już mój wymuskany wygląd pulpitu ale jakoś nie widzę gdzie można powyłączać pod KDE niepotrzebne usługi (jakie?) pod gnome było coś takiego. I jeszcze takie pytanie jak włączyć Vsync pod Kwin bo zaptaszkowałem vsync w nvidia-settings i w zakładce zaawansowane w efekty pulpitu i dalej jak rwało okna tak rwie. Ogólnie jestem zadowolony z kde bo jest w miarę intuicyjne i ma ogromne możliwości konfiguracyjne ale te parę problemów powoduje, że zastanawiam się czy nie przesiąść się na xfce ale znowu to środowisko jest słabo wspierane przez compiza ale za to ta prędkość działania.
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Dziwne, bo u mnie, na Pentium IV 3GHz z HT, 1,5GB RAM oraz 7300GT, już KDE 4.7.1 śmigało całkiem żwawo, i to nawet na sterownikach wbudowanych w system. Chwilowo w ogóle nie udało mi się zmusić jakichkolwiek Forceware''ów do współpracy z 11.10 (zwłaszcza poprawnej), nawet tych z xorg-edgers. Pod Kubuntu działały tylko "nvidia-current", ale choć pakiet miał numer 280.13, to panel nVidii pokazywał 173.xx i nie wykrywał ekranu, przez co nie dało się ustawić rozdzielczości ani odświeżania. Dzisiaj z kolei pomęczyłem standardowe Ubuntu i efekt był niewiele lepszy, bo jak zwykle poprawnie działał tylko domyślny sterownik. Forceware z normalnego repozytorium, oraz te ze strony nVidii, nie chciały działać pod żadnym kernelem (moduł się kompilował, ale potem jakby nie ładował), a po użyciu xorg-edgers X się ciągle resetował, tak że po sekundzie wyrzucało z powrotem do ekranu logowania. Nouveau + libgl1-mesa-dri-experimental także nie chciał działać (zwykły czy z xorg-edgers), choć to akurat aż tak mnie nie zmartwiło. Chyba najlepiej będzie poczekać aż nVidia wyda nowe stery, kompatybilne z tym co 11.10 ma pod maską.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

sokarsg-1 pisze:A ja sobie teraz trochę ponażekam nie dużo ale jednak. Otóż zgodnie z rekomendacją zainstalowałem na swoim asusie 1201n kubuntu 11.10 i doinstalowałem z PPA (z oficjalnej strony kubuntu) KDE 4.7.2 . Pierwsze wrażenie tragedia nie dość, że KDE jest brzydkie (subiektywne odczucie) to jeszcze chyba wolniejsze niż jak to pamiętam jak jeszcze miałem zainstalowany win7. No nic nie z wyglądem powalczyłem (brawa za ogromne możliwości konfiguracyjne KDE) ale co do wydajności dalej jest nie za ciekawie. To znaczy zaistalowałem już kernel 16.4 bo bez niego to dopiero była tragedia ( o tu propozycja dla niedowiarków co to nie wieżą w kopa tych kernelów to niech sobie popracują na KDE pod standardowymi kernelami i porównają z tym jak to środowisko działa na nich). Problem według mnie leży głównie w Kwinie to znaczy jest on wolny żęby nie powiedzić bardzio wolny ( niektóre efekty np. minimalizacja) bo na przykład sama biblioteka qt jest chyba szybka (takie żeczy jak skalowanie niektórych elementów interfejsu działą całkiem sprawnie). Nie chce instalować low-fat-settings bo pewnie zmieni mi całkowicie już mój wymuskany wygląd pulpitu ale jakoś nie widzę gdzie można powyłączać pod KDE niepotrzebne usługi (jakie?) pod gnome było coś takiego. I jeszcze takie pytanie jak włączyć Vsync pod Kwin bo zaptaszkowałem vsync w nvidia-settings i w zakładce zawansowane w efekty pulpitu i dalej jak rwało okna tak rwie. Ogólnie jestem zadowolony z kde bo jest wmiare intuicyjne i ma ogromne możliwości konfiguracyjne ale te parę problemów powoduje, że zastanawiam się czy nie przesiąść się na xfce ale znowu to środowisko jest słabo wspierane przez compiza ale za to ta prędkość działania.
Witaj

otóż fakt niektóre efekty jeszcze nie są tak zoptymalizowane, jak powinny ... ale da się je trochę "podrasować". Mi środowisko oprócz "pokazu okien" działa praktycznie idealnie płynnie. Opiszę niedługo, jak je skonfigurować. Na szczęście ta kwestia ma być "rozwiązana" z nadejściem KDE 4.8, gdzie większość z efektów zostanie przepisana i dostaną prawdziwego "kopa" ... mowa nawet o kilkuset procentowym przyspieszeniu. Ponadto "wina" leży take w samych sterownikach graficznych. Przykładowo pod nowymi sterownikami Intela dostępnymi w 11.10 KDE działa nawet płynniej niż pod Catalystami 11.8 pod AMD - choć tylko w niektórych aspektach i nie są to bardzo odczuwalne różnice ! Oczywiście już w samych programach 3D (np. gry) Intel nie ma szans, tu Radeon pokazuje klasę ... szczególnie pod moim nowym kernelem, który niedługo wypuszczę. Co do samego KDE, to wersja 4.8 ujrzy światło dzienne na wiosnę 2012. Poza tym uważam to środowisko za kompletne i stabilne. Fakt zdążają się pewne błędy, ale jest to nieporównywalne do Unity i GNOME3.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: veronx »

wynik polecenia uname :

Kod: Zaznacz cały

veron@veron-Compaq-Notebook ~ $ uname -r
2.6.38-10-generic
zainstalowałem sobie menadżer uruchamiania (do konfiguracji gruba) i mam tylko dwie pozycje do wyboru ,
Linux Mint 11 2.6.38-10 generic i
Linux Mint 11 2.6.38-10 generic recovery ,
więc jajko od Ext'a się nie zainstalowało :(
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

W takim razie spróbuj tradycyjnie, czyli pobierz jądro + nagłówki z DropBox'a i zainstaluj przez sudo dpkg -i.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: veronx »

ok dzięki , jądro udało się zainstalować, pokazuje teraz 3.x.x. ,
ale problem z wifi pozostał nadal , nie działa . Przez ndiswrapper też nie kiedy załaduje odpowiedni sterownik,
pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Jaki masz chip - Realtek, Broadcom czy coś innego?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: veronx »

no właśnie coś innego - atheros :(,
zainstalowałem teraz madwifi plus wicd i też nic ,
ikonka przy włączniku świeci nadal na czerwono a powinna być niebieska .
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

veronx pisze:no właśnie coś innego - atheros :(,
zainstalowałem teraz madwifi plus wicd i też nic ,
ikonka przy włączniku świeci nadal na czerwono a powinna być niebieska .
Atheros nie działa ?!? ... jaki to chip, podaj proszę wynik lspci i lsusb.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: veronx »

lspci :

Kod: Zaznacz cały

00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] Memory Controller (rev a2)
00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation Device 075e (rev a2)
00:01.1 SMBus: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] SMBus (rev a1)
00:01.3 Co-processor: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] Co-Processor (rev a2)
00:01.4 RAM memory: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] Memory Controller (rev a1)
00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] OHCI USB 1.1 Controller (rev a1)
00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] EHCI USB 2.0 Controller (rev a1)
00:04.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] OHCI USB 1.1 Controller (rev a1)
00:04.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] EHCI USB 2.0 Controller (rev a1)
00:06.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] IDE (rev a1)
00:07.0 Audio device: nVidia Corporation MCP72XE/MCP72P/MCP78U/MCP78S High Definition Audio (rev a1)
00:08.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] PCI Bridge (rev a1)
00:09.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] SATA Controller (non-AHCI mode) (rev a2)
00:0a.0 Ethernet controller: nVidia Corporation MCP77 Ethernet (rev a2)
00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] PCI Express Bridge (rev a1)
00:14.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP78S [GeForce 8200] PCI Bridge (rev a1)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor HyperTransport Configuration (rev 40)
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Miscellaneous Control
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Link Control
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation C77 [GeForce 8200M G] (rev a2)
07:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR5001 Wireless Network Adapter (rev 01)
lsusb :

Kod: Zaznacz cały

Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 002: ID 04f2:b091 Chicony Electronics Co., Ltd Webcam
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 0bda:0158 Realtek Semiconductor Corp. USB 2.0 multicard reader
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
próbowałem z ndsiwrapperem(obecnie odinstalowany),na domyślnym jądrze nie działa i na Twoim również :-(
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem system widzi Atherosa:

Kod: Zaznacz cały

07:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR5001 Wireless Network Adapter (rev 01)
jakie wyniki podają komendy: ifconfig oraz iwconfig ?

Podaj też proszę wynik: lsmod.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości