Przełączanie między oknami przeglądarki, komunikatora itp w Unity

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Azrik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2010, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Przełączanie między oknami przeglądarki, komunikatora itp w Unity

Post autor: Azrik »

Czy w Unity na bocznym pasku do zarządzania programami po kliknięciu prawym nie powinno pokazywać odrębnych okien danego programu ?
Mam taka sytuację, że jeśli korzystam z 2 lub więcej okien przeglądarki to aby przełączyć między jednym a drugim moge to zrobić wyłącznie za pomocą alt+tab. Dokładnie to samo tyczy sie Kadu, nie lubię mieć w komunikatorze zakładek w oknie rozmowy, preferuję odrębne okienka dla różnych rozmówców, niestety przełączanie między nimi w takiej sytuacji to wręcz katorga jeśli rozmawia się np z 4 osobami.
We wcześniejszych ubuntu gdzie korzystałem z Docky'ego w Gnomie, klikniecie prawym na kadu pokazywalo mi w menu :
"okno programu
X
Y
Z"
itp, a tutaj w Unity jest
"Kadu
Przechowywanie aktywatora
Zamknij"
Przy czym ostatnia opcja nawet nie działa, bowiem jeśli ktoś po 'zamknięciu' komunikatora napisze to jest on dalej włączony :)
dbasztomasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Przełączanie między oknami przeglądarki, komunikatora itp w Unity

Post autor: dbasztomasz »

Jeśli chodzi o zamykanie Kadu to musisz sobie odblokować pasek przy zegarze bo domyślnie on pokazuje tylko niektóre programy. Kiedy już go odblokujesz będziesz mógł zamknąć całkowicie Kadu ikonką przy zegarze.
Jeśli sam nie znajdziesz mam to gdzieś zapisane co trzeba wpisać w terminalu aby od razu to odblokować ale nie jestem teraz na moim domowym systemie i mam mało czasu.
Awatar użytkownika
lucky06
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 24 lip 2007, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Przełączanie między oknami przeglądarki, komunikatora itp w Unity

Post autor: lucky06 »

Witam.
Jeśli chodzi o wyświetlenie okien, to na pasku unity po lewej strony ikonki danego programu znajdują się takie białe strzałeczki (ich ilość zależy od ilości uruchomionych okien). Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy (na te strzałeczki, a nie bezpośrednio na ikonie) pojawią się miniaturki okien.
dbasztomasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Przełączanie między oknami przeglądarki, komunikatora itp w Unity

Post autor: dbasztomasz »

Zgodnie z obietnicą podaję linkę do artykułu gdzie jest pokazane jak odblokować obszar powiadomień w Ubuntu i zaczną się pojawiać wszystkie ikony a nie tylko wybrane.
http://www.ubucentrum.net/2011/04/perso ... -1104.html
albo można od razu wszystko odblokować wpisując w terminal
gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości