Instalacja jednego programu w dwóch wersjach

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Instalacja jednego programu w dwóch wersjach

Post autor: mgrQkiZ »

Zastanawia mnie jedna rzecz: czy jest możliwa instalacja w systemie programu w dwóch wersjach jednocześnie? Dokładnie chodzi mi o Wine. Używam vsthost wraz z Wine, ale od wersji 1.3.25 Wine nie ma sterownika do Jack'a. Używanie plików VST bez jacka mija się z celem. Chce rozwiązać sprawę w ten sposób: z oficjalnego repo ppa Wine zainstalować wersję w systemie 1.3.34, a wersję portable używać wersji 1.3.24 (ostatnia wersja ze sterami do Jacka). Wersje portable są używane np. w PlayOnLinux więc jest to możliwe. I teraz pytanie: jak zmusić vsthost do używania wersji portable? Czy w ogóle takie rozwiązanie będzie możliwe?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Instalacja jednego programu w dwóch wersjach

Post autor: Hwiparam »

Czy ta wersja Portable działa bez instalacji? tzn. np. z pendraka można ją odpalić? Tak?
No to spróbuj wgrać tą wersję do jakiegoś katalogu, np. ~/wineportable/ i odpalić aplikację windowsową poleceniem typu:

Kod: Zaznacz cały

~/wineportable/wine app.exe
Przyznam, że w temacie WINE nie siedzę od paru ładnych lat, ale według mnie coś takiego powinno wywołać ta starszą wersję, którą masz na myśli.
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Instalacja jednego programu w dwóch wersjach

Post autor: ilin »

Nie prościej było by zainstalować vsthost w Playonlinux na wymaganej wersji wine ?
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja jednego programu w dwóch wersjach

Post autor: mgrQkiZ »

Nie. Chodzi o to, że vsthost ma chodzić w głównym prefiksie. Gdyż jak uruchamiam Renoise ten skanuje mi wtedy również VSTi z Windowsa. Jak będzie zaszyty gdzieś w PlayOnLinux nie będzie widział dssi servera. BTW po części trochę to rozwiązałem. Cofnąłem wersję Wine do ostatniej obsługującej Jacka, a gry wrzuciłem do PlayOnLinux używających różnych wersji Wine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość