Katowice - ściągnę, nagram, pomogę postawić

c64club
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2011, 08:56
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Katowice - ściągnę, nagram, pomogę postawić

Post autor: c64club »

Jak w temacie.
Ubuntu, Slackware, Zenwalk.
Koszt: za "dziękuję". Przynieś płytę CDRW i masz nagrane
Możesz przyjechać z lapkiem. Ze "skrzynką" trochę kłopotu, ale i tu można się dogadać/
domi71
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2011, 23:56
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Katowice - ściągnę, nagram, pomogę postawić

Post autor: domi71 »

Cześć :roll: . Jestem Dominika. Z postu na forum wynika, że pomagasz ludziom zdobyć linuksa. W zw. z tym chcę cię prosić o nagranie mi ubuntu na płytę, najlepiej chyba tą najnowsza wersję 11. 10... Ja próbowałam nagrać ze strony ubuntu.com tą najnowszą wersję "ubuntu 11. 10" na płytę CD-R, ale w którymś momencie wyskoczyło mi, że nagrywanie przerwane, a próby dokończenia nagrywania nic nie dawały... Nie wiem może było za mało miejsca na płycie... To była czysta płyta CD-R 700 MB... Jeśli się zgadzasz, to skontaktuj się jakoś ze mną i napisz, czy przynieść ci tą płytę CD-RW w jakieś konkretne miejsce w Katowicach, czy sam tą płytę skołujesz i jak byśmy się spotkali w jakimś konkretnym miejscu w Katowicach, to bym ci zwróciła kasę... Poza tym jest jeszcze sprawa wgrania tego na komputer. Ja szczerze pisząc nigdy tego nie robiłam. Teraz potrzebuję jakiś system do wgrania na mój stary komputer, bo zdaniem pana z punktu naprawy komputerów system, który tam był (Windows XP) padł i dlatego nie chce się uparcie uruchomić.... Komputer jest stary - sprzed 10 lat (SIEMENS), monitor jeszcze kineskopowy, ale w/w pan z punktu mówił, że z komputerem nic nie jest, tylko padł ten system, a ubuntu spokojnie by dało radę na nim zainstalować... Ja pomagam mojemu mocno niepełnosprawnemu współlokatorowi i chciałam mu dać tego kompa, bo jego nie stać na kupienie sobie nowego, a bardzo marzy o tym by mieć możliwość pisania na czymś i przede wszystkim drukowania tego co pisze. Teraz przed świętami są różne promocje i ten współlokator upatrzył sobie takie urządzenie wielofunkcyjne, gdzie jest też drukarka za 170 zł i chce sobie je kupić, ale musi mieć przecież do tego jakiś komputer. W związku z tym postanowiłam mu dać mój nieużywany ok. dwóch lat, stary komputer. Jednak jak go włączyłam okazało się, że po dwóch latach nieużywania, system nie chce się załadować :cry:, więc najpierw poradziłam się jednego sąsiada, który jednak nie umiał mi pomóc tylko skierował do w/w punktu naprawy komputerów... Jeśli ci to nie sprawi problemów to mogłabym przynieść tego kompa w jakieś miejsce, gdzie są warunki do jego podłączenia i pomógłbyś mi też wgrać tego linuxa :). Istnieje też możliwość, jeśli byś chciał, przyjścia do nas (tzn. mnie i mojego współlokatora - starszego, schorowanego i niepełnosprawnego człowieka, u którego mieszkam w osobnym pokoju i którym się opiekuję :roll: ) i wgrania tego na miejscu. Z góry dziękuję za odpowiedź i na koniec podaję namiary na siebie: [dane teleadresowe usunięto], gg: 532416, skype: domi7136, e-mail: dw10 [małpa] vp.pl.

//mario_7: Dane teleadresowe powinno się udostępniać jedynie w kontakcie bezpośrednim.
makser99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86

Re: Katowice - ściągnę, nagram, pomogę postawić

Post autor: makser99 »

Witam

a z jakiej dzielnicy Pan jest ?
ja Ligota ew mogę podjechać do centrum lub na Piotrowice

szukam jakiegoś prostego Linuxa - jestem noga z komputerów
by miał proste środowisko graficzne (stary komputer)
nie wiem czy edycje dvd posiadają takie środowiska
potrzebuję najlepiej kilka linuxów (mam pecha do tego systemu i większa szansa że któryś z nich zadziała)

zapłacę w razie czego za nośniki, czas i in koszty
preferuję dobry nośnik - najlepiej tdk, philips, sony

kontakt - e-mail
z góry wielkie dzięki
Baniol70
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2014, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Katowice - ściągnę, nagram, pomogę postawić

Post autor: Baniol70 »

Hejka. Jeśli po 3 latach oferta jest jeszcze aktualna to mam ogromną prośbę - kupuję małego kompa na domową chmurę. Pomyślałem o Ubuntu i ownCloud. Ale linuxa nie znam tak dobrze jak wszystko inne. Czy mogę zabrać własny tyłek i kompa do Ciebie c64club i skorzystać z Twojej wiedzy w zainstalowaniu Ubuntu ( nauczenia się przy okazji z instalacji ) i tejże chmurki? Dario Orzesze. Oczywiście liczę również na pomoc każdego kto tego posta przeczyta i również mi pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości