Quake Live - wysoki ping

Gry online przez przeglądarkę internetową
Awatar użytkownika
master86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Quake Live - wysoki ping

Post autor: master86 »

Witam, mam kłopot z pingiem w QL. Gdy grałem jeszcze kilka dni temu ping wahał się w okolicach 100. Dziś przekracza 300 i po prostu nie da się grać; i to niezależnie od serwera (czy to Niemiecki, Francuski, Holenderski...). Problemy są o tyle ciekawe, że mam internet 4 Mb/s (Megacentrum, prywatny dostawca). Zastanawiałem się, czy problemem nie jest to, że jest to radiówka, ale skoro wcześniej dobrze chodził... Ma ktoś jakiś pomysł?
Dodatkowo w ramach uporania się z pingiem próbowałem zmniejszyć jakość grafiki w QL. Przede wszystkim zmieniłem Lightmap na Vertex i sytuacja jest o tyle śmieszna, że... za każdym razem, gdy loguje się na konto i podłączam do gry mam grafikę jakości Lightmap, choć w ustawieniach cały czas jest Vertex.

P.S. Mam Firefox 9.0.1
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Quake Live - wysoki ping

Post autor: Diseant »

Problemem najprawdopodobniej jest właśnie radiówka. Mamy teraz burzliwy okres atmosferyczny (śnieg, mróz, odtajanie itp), więc nie sposób sprecyzować, jak internet radiowy da radę.

Sam mam internet - radiówkę o troszkę mniejszej prędkości (bo 1 mbps) i takie właśnie LAGi da się zauważyć w zimie. Buforowanie filmów, ping w grach czy ogółem - działanie internetu jest w tym czasie pogorszone. Co radzę - poczekaj do Kwietnia - wtenczas powinno być lepiej.

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry w przeglądarce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości