Testujemy 12.04 LTS Precise
- lodovee
- Sędziwy Jeż

- Posty: 65
- Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Xfce
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Ok, zadziałało - daily build bez kodeków i aktualizacji.
U mnie też nie działa instalacja .debów
U mnie też nie działa instalacja .debów
-
Funnykris
- Serdeczny Borsuk

- Posty: 222
- Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: inny OS
- Środowisko graficzne: Cinnamon
- Architektura: x86
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/
Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce
A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta 
Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce
-
kklimonda
- Zakręcona Traszka

- Posty: 585
- Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 11.04
- Środowisko graficzne: GNOME
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/
Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
- Klusek
- Sędziwy Jeż

- Posty: 64
- Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 12.04
- Środowisko graficzne: Unity
- Architektura: x86
- Lokalizacja: Szczecinek
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
U nie po dzisiejszej aktualizacji panel znowu zaczął się pojawiać po najechaniu myszką na lewą krawędź ekranu
Jestem happy 
-
zovalik
- Serdeczny Borsuk

- Posty: 212
- Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 14.04
- Środowisko graficzne: Unity
- Architektura: x86_64
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Kod: Zaznacz cały
synclient TapButton2=2 TapButton3=3- lodovee
- Sędziwy Jeż

- Posty: 65
- Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Xfce
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Zovalik - jak ci się nie uda zrobić tego na stałe to spróbuj dodać w 'programach startowych' nowe polecenie.
a propos pada - u mnie co jakiś czas przestaje on działać - wtedy muszę go wyłączyć na sekundę i znowu jest dobrze : ]. Też tak macie?
I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
a propos pada - u mnie co jakiś czas przestaje on działać - wtedy muszę go wyłączyć na sekundę i znowu jest dobrze : ]. Też tak macie?
I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
-
kklimonda
- Zakręcona Traszka

- Posty: 585
- Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 11.04
- Środowisko graficzne: GNOME
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Inteligentne ukrywanie usunęli bo nie sprawdziło się w testach z użytkownikami, więc raczej nie dodadzą z powrotem.lodovee pisze:I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
- makson
- Przebojowy Jelonek

- Posty: 1542
- Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Xfce
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Jutro (23.02.2012) jest UserInterfaceFreeze, więc jeżeli jutro żadne zmiany nie trafią odnośnie ukrywania bocznego panelu, to już tak na bank zostanie.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
-
Funnykris
- Serdeczny Borsuk

- Posty: 222
- Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: inny OS
- Środowisko graficzne: Cinnamon
- Architektura: x86
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Tzn że mogę go schować w razie czego? Na moim 10' notebook to dosyć istotnekklimonda pisze:Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/
Pewnie i tak 90% czasu spędzę na XfceA To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta
- lodovee
- Sędziwy Jeż

- Posty: 65
- Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Xfce
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.
-
kklimonda
- Zakręcona Traszka

- Posty: 585
- Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 11.04
- Środowisko graficzne: GNOME
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Ale co to znaczy na łatwiznę? Ten kod był gotowy, został przetestowany z użytkownikami i na podstawie testów usunięty - w przeciwnym razie trzebaby go utrzymywać w nieskończoność. To właśnie wybranie trudnej drogi moim zdaniem, bo trzeba uzasadnić decyzję i odeprzeć krytykę użytkowników którzy z tej opcji korzystali.lodovee pisze:No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.
- Shimmy
- Zakręcona Traszka

- Posty: 859
- Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Inne
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Wow! 12.04 to istny nektar dla mojego laptopa. W ogóle się nie grzeję, bateria w końcu trzyma 3h i 15minut, podczas gdy na Kubuntu 11.10 trzymała nieco ponad godzinę. Z grafiką były problemy (ATI niestety) ale w końcu się udało.
- Shevchenko1987
- Zakręcona Traszka

- Posty: 818
- Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 24.04
- Środowisko graficzne: GNOME
- Architektura: x86_64
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
- makson
- Przebojowy Jelonek

- Posty: 1542
- Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Xfce
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
W repozytoriach pojawiła się wreszcie finalna wersja Mesa 8.0.1.
Już więc czas, żebym zdradził się, ze swoimi zamiarami w oddzielnym temacie...
Już więc czas, żebym zdradził się, ze swoimi zamiarami w oddzielnym temacie...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
- radius
- Sędziwy Jeż

- Posty: 78
- Rejestracja: 13 cze 2011, 21:06
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 12.04
- Środowisko graficzne: Unity
- Architektura: x86_64
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Potwierdzam w końcu mniejsze zapotrzebowanie na energie to jest to 
Żeby tylko tego nie zepsuli.
Żeby tylko tego nie zepsuli.
- Shimmy
- Zakręcona Traszka

- Posty: 859
- Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Inne
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Otwarte oczywiście. Na zamkniętych słabsza wydajność.Shevchenko1987 pisze:Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?
- Shevchenko1987
- Zakręcona Traszka

- Posty: 818
- Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 24.04
- Środowisko graficzne: GNOME
- Architektura: x86_64
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
- Shimmy
- Zakręcona Traszka

- Posty: 859
- Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 16.04
- Środowisko graficzne: Inne
- Architektura: x86_64
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Szczerze mówiąc, sam się dziwię. Jak wspomniałem na 11.10, 11.04 bateria trzymała nieco ponad godzinę, na 10.04 prawie 2h. Byłem już pewien, że to coś z baterią ale jak widać, była to wina systemu.Shevchenko1987 pisze:I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Zadnych hacków, po prostu day build 12.04 z KDE + otwarte sterowniki z najnowszą mesą (instalacja według poradnika chyba Maksona, tutaj z forum, zobacz dział z poradnikami). Ale przed instalacją też tyle samo działało.
Nawet nieźle dają radę, bardzo mocno grzeję przy Minecrafcie (co nie zdarzyło się w 11.10) ale inne gry bez problemów. Karta ATI Mobility HD5000, laptop Dell 1749 i5.
- Shevchenko1987
- Zakręcona Traszka

- Posty: 818
- Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
- Płeć: Mężczyzna
- Wersja Ubuntu: 24.04
- Środowisko graficzne: GNOME
- Architektura: x86_64
- Kontakt:
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
U mnie na otwartych wytrzymuje tak z 1,5 godziny. System Kubuntu 12.04, aktualizowany na bieżąco, karta AMD Mobility RadeonHD 5650, laptop Acer Aspire 5551G. Zazdroszczę Ci, że masz tak dobre zarządzanie energią na tej karcie. U mnie na Catalystach trzyma tak jak pod Windowsem, ale za to wydajność gorsza, więc siedzę na otwartych i czekam na cud 
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
-
ruomlig
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości