Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Awatar użytkownika
Ane3ka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:28
Płeć: Kobieta

Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Ane3ka »

Dzień dobry :)

Od niedawna mam linuxa. Potrzebuję szczegółowej instrukcji instalacji The Sims 3 na Lubuntu. Szczególnie chodzi mi o to, żeby podać program do instalacji. Szukałam poradników, ale wszystkie dotyczą instalacji na zwykłym ubuntu. Pilnie proszę o pomoc. Jeśli coś podałam nie jasno to mogę podać skype i wszystko dokładnie wytłumaczyć :) Czekam.

Pozdrawiam

Ane3ka
Pozdrawiam

Ane3ka :**
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Diseant »

Instalacja na Lubuntu przebiega identycznie jak na Ubuntu, Xubuntu i innych pochobnych z rodziny .buntu czy właściwie wszystkich Linuksach dostępnych na obecnym "rynku" (różnicą są właściwie tylko rozszerzenia paczek, natomiast instalacja z repozytoriów niczym się nie różni - tak samo jak instalacja gier przez Wine).

Do instalacji polecałbym zainstalować aplikację PlayOnLinux ze względu na niewymuszaną konfigurację środowiska Wine, przez co aplikacja powinna ruszyć "z marszu". O ile mi wiadomo, Sims 3 działają bez potrzeby dociągania czy modyfikowania tegoż środowiska, dlatego nie musisz się tym martwić. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy, zobacz na WineHQ, gdzie masz wyjaśnione, co może nie działać.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Ane3ka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:28
Płeć: Kobieta

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Ane3ka »

Serdecznie dzieki :D

-- 25 mar 2012, o 16:15 --

Jednak weszłam na stronę http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ngId=68339 i podobno potrzebny jest [ciach]. Skąd można go pobrać?
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 20:22 przez Ane3ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: soemtron »

Ane3ka pisze:Serdecznie dzieki :D Jestem w siódmym niebie!

-- 25 mar 2012, o 16:15 --

Jednak weszłam na stronę http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ngId=68339 i podobno potrzebny jest [ciach]. Skąd można go pobrać?
Chcesz oficjalnie spiracić grę?!:D Trzeba kupić.Zaraz dojadą Cie moderatorzy :D
Awatar użytkownika
Ane3ka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:28
Płeć: Kobieta

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Ane3ka »

Ja mam grę oryginalną ale jak szukałam winehq to pisze że [ciach] trzeba mieć, a mój angielski za dobry nie jest :/

-- 25 marca 2012, o 17:32 --

:shock: :shock: :shock:
soemtron pisze:
Ane3ka pisze:Serdecznie dzieki :D Jestem w siódmym niebie!

-- 25 mar 2012, o 16:15 --

Jednak weszłam na stronę http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ngId=68339 i podobno potrzebny jest [ciach]. Skąd można go pobrać?
Chcesz oficjalnie spiracić grę?!:D Trzeba kupić.Zaraz dojadą Cie moderatorzy :D
Mam orygnał :)
Pozdrawiam

Ane3ka :**
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Diseant »

W niektórych przypadkach (przy instalacji na Wine lub emulacji płyty przez dajmy na to - znanego DAEMON Tools) wymagany jest [CIACH], ze względu na zabezpieczenia gry. Tak to już w naszym "szarym świecie" wygląda, że każdy próbuje utrudnić komuś życie, zamiast je upiększyć i wywyższyć... Ale cóż... Moderatorzy i może doczepią się do [CIACHOWANIA] gry, ale czasem nie ma innego wyboru (przykład Morrowind).

Pozdr.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 13:44 przez Diseant, łącznie zmieniany 2 razy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: bear7 »

Diseant pisze:W niektórych przypadkach (przy instalacji na Wine lub emulacji płyty przez dajmy na to - znanego DAEMON Tools) wymagany jest crack, ze względu na zabezpieczenia gry. Tak to już w naszym "szarym świecie" wygląda, że każdy próbuje utrudnić komuś życie, zamiast je upiększyć i wywyższyć... Ale cóż... Moderatorzy i może doczepią się do crackowania gry, ale czasem nie ma innego wyboru (przykład Morrowind).

Pozdr.
Każdy robi to co lubi. Jednak to nie jest miejsce na wymianę informacjami, gdzie takie rzeczy dostać. Informacja została podana, gdzie szukać instrukcji instalacji; jest tam ładnie opisane, co należy zrobić i są podane informacje, gdzie szukać potrzebnych narzędzi (część jest podana w komentarzach ;-) . Trzeba tylko poszukać.
Awatar użytkownika
Ane3ka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:28
Płeć: Kobieta

Re: Instalacja The Sims 3 na Lubuntu

Post autor: Ane3ka »

Serdecznie dzieki :) Jakby co bede pisać :)

-- 28 marca 2012, o 18:27 --

Sprawa wygląda tak:

Zainstalowałam grę za pomocą playonlinux. Automatycznie pobrało się wine. Teraz po uruchomieniu gry, otwiera się okno startowe i po kliknięciu START prosi o płytę, która jest w napędzie. Jakby ktoś był w stanie mi pomóc, to mogłabym pokazać mój ekran przez współdzielenie (skype) i może udało by się cos działac :)

-- 28 marca 2012, o 19:20 --

ZAPOMNIAŁAM DODAĆ: ZMIENIŁAM SYSTEM NA UBUNTU 10.04
Pozdrawiam

Ane3ka :**
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości