Multibuntu - super Ubuntu

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Hejnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Hejnik »

Ostatnie byłem u kolegi który pokazał mi linuxa. Skądś wykopał płytkę Multibuntu 9.04 z Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu, Mythbuntu i czymś tam jeszcze. Płytka wg mnie super, bo ostatnio pokazywałem przyjacielowi ubuntu (mam gnoma unity i KDE), a pytał się o inne środowiska graficzne i tylko mu mogłem powiedzieć: "tak są". To wszystko, a takie Multibuntu to idealne rozwiązanie do promocji tego systemu. Gdziekolwiek jestem, wystarczy mi jedna płyta DVD by zaprezentować de facto dla laika kilka "osobnych" systemów!
Wiecie może co się dzieje z Multibuntu i gdzie można pobrać najnowszy obraz płytki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: rom »

http://www.linux-community.de/Internal/ ... untu-11.04 Najnowsze, co znalazłem. Niestety po niemiecku i może dlatego nie potrafię tam znaleźć linka do pobrania.
także = też
tak że = więc
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: bear7 »

Hejnik pisze:Gdziekolwiek jestem, wystarczy mi jedna płyta DVD by zaprezentować de facto dla laika kilka "osobnych" systemów!
System właściwie ten sam - różne za to środowiska graficzne, bądź menadżery okien. To samo możesz osiągnąć na swoim PCcie. Doinstaluj sobie XFCE, LXDE, Fluxbox, Openbox, MATE, czy co tam sobie życzysz...
Hejnik pisze:mam gnoma unity
Nie bardzo rozumiem to określenie? Chodziło o Gnome Unity, czy gnom Unity? Gnome Unity raczej jest błędne. Natomiast jeżeli chodzi o "gnom", to chodziło o postać zaczerpniętą ze świata fantasy? Gnom, jako określenie czegoś małego i brzydkiego? Bo w tym wypadku, muszę Cię zmartwić. Jeżeli określenia tego użyłeś, ze względu na to, że coś Ci się w Unity nie podoba, to odwołując się do wikipedii:
wikipedia pisze:Obecnie w literaturze i grach fantasy gnomy są najczęściej spokrewnionymi z krasnoludami istotami o niewielkim wzroście, obdarzonymi wysokimi zdolnościami technicznymi.
Do perfekcji to Unity jeszcze trochę brakuje, ale Canonical tą drogą podąża... Takie przynajmniej jest moje zdanie...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: ABCD »

rom pisze:http://www.linux-community.de/Internal/ ... untu-11.04 Najnowsze, co znalazłem. Niestety po niemiecku i może dlatego nie potrafię tam znaleźć linka do pobrania.
http://h11.abload.de/img/2012-04-11-175318_168lfksv.jpg ;)

Można zrobić też swoją płytę LiveCD, jest poradników w necie zatrzęsienie. Można też zwyczajnie Ubuntu zainstalować na pendrive, ja mam na 16 G pendrivie zainstalowane Kubuntu. Oczywiście będzie to chodzić na komputerach z możliwością rozruchu z USB, no i ja to testowałem tylko na USB2.0 raptem na trzech komputerach, jednym laptopie. KDE się ślimaczy, ale wiele zarzucić samemu działaniu nie można. No i cichość pracy... ;) Nie słychać tego charakterystycznego chrobotania dysków.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Linuxoholic »

bear7 pisze:
Hejnik pisze:mam gnoma unity
Nie bardzo rozumiem to określenie? Chodziło o Gnome Unity, czy gnom Unity? Gnome Unity raczej jest błędne. Natomiast jeżeli chodzi o "gnom", to chodziło o postać zaczerpniętą ze świata fantasy? Gnom, jako określenie czegoś małego i brzydkiego? Bo w tym wypadku, muszę Cię zmartwić. Jeżeli określenia tego użyłeś, ze względu na to, że coś Ci się w Unity nie podoba, to odwołując się do wikipedii:
wikipedia pisze:Obecnie w literaturze i grach fantasy gnomy są najczęściej spokrewnionymi z krasnoludami istotami o niewielkim wzroście, obdarzonymi wysokimi zdolnościami technicznymi.
Do perfekcji to Unity jeszcze trochę brakuje, ale Canonical tą drogą podąża... Takie przynajmniej jest moje zdanie...
Jeden mały przecinek a taka duża różnica, pewnie chodziło mu o 'Gnome, Unity i KDE', co do Gnome zastanawia mnie, czy miał na myśli Classic czy Shell.
Awatar użytkownika
Hejnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Hejnik »

Chodziło o Gnome 3 z powłoką Unity. A co do tego, to super, sam korzystam wyłącznie z KDE, ale czasem pokazać coś jeszcze np. komuś kto ma słaby komputer to tylko Xubuntu będzie płynnie działać, to co mu pokazać coś innego np. Kubuntu?
Co do tego niemieckiego linku, to jest ten Multibuntu na płycie w tym czasopiśmie, więc na razie zonk. Oprócz tego znalazłem Multibuntu 9.04 na torrencie, niestety jest aż 1 seed.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: mario_7 »

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu wykonać płytkę ze wszystkimi dostępnymi środowiskami, jakie można znaleźć w repozytoriach - to trochę inne podejście, niż kilka odmian Ubuntu na raz, ale efekt podobny. Umieszczenie obok siebie kilku odmian, Ubuntu, aby były niejako osobnymi systemami do wyboru z jednej płyty, też jest możliwe, ale wymaga więcej zachodu. Takie rozwiązania można znaleźć w różnych linuksowych gazetach komputerowych - polecam zajrzeć do kiosku.

Z naszego punktu widzenia tworzenie płytki z wieloma środowiskami jest bezcelowe. Remiks kierowany jest głównie do nowych użytkowników, a rozpoczęcie przygody z Ubuntu od drapania się po głowie którą opcję wybrać przy bootowaniu z płyty to zła metoda. Każdy do tego sam dojrzewa - środowisko zawsze można zmienić. W większości przypadków to tylko kwestia wyglądu, a pod tym względem nie da się wszystkim dogodzić.
Awatar użytkownika
Hejnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Hejnik »

Zgadzam się, że remixy powinny być w miarę możliwości przejrzyste, ale wyobrażasz sobie kogoś z PC-etem z 500 MHz procesorem który usłyszał o tym, że linuks jest "lekkim" systemem i instaluje sobie Ubuntu z Unity na pokładzie? Bo ja takiego znam i szybko się zniechęcił, dopiero LiveCD z Xubuntu które płynnie działało go zachęciło. Na szczęście trafił na mnie, ale gdyby nie trafił, powtarzał by opinie o nie przyjaznym linuksie i mulącym i w dodatko był miał racje mówiąc, że to z autopsji. Dlatego Multibuntu jest ciekawą alternatywą, by pokazać także różnorodność (bo o wolność wyboru chodzi!) w linuksie. Zawsze obok Gnome można dodać notkę najpopularniejszy, KDE podobny do Windy, Xfce że dla starszych komputerów. Kwestia informować, a nie zakładać WindoDebilizm Nieuleczalny.

P.S. A stoi na przeszkodzie brak wiedzy jak to wykonać i do tego w google nie znalazłem nic na ten temat, jak masz jakiś przydatny link to podaj z miłą chęcią się przyjrzę i pewnie nie tylko ja!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: bear7 »

Hejnik pisze:ale wyobrażasz sobie kogoś z PC-etem z 500 MHz procesorem który usłyszał o tym, że linuks jest "lekkim" systemem i instaluje sobie Ubuntu z Unity na pokładzie?
To ja zadam pytanie w drugą stronę. Z jakiego systemu rezygnował dla Ubuntu z Unity? Windows 7 albo Vista, na pewno nie. Ten sprzęt, miałby problemy aby uciągnąć XP. Zatem stawiam na 95, 98 albo Milenium.
Hejnik pisze:Na szczęście trafił na mnie, ale gdyby nie trafił, powtarzał by opinie o nie przyjaznym linuksie i mulącym i w dodatko był miał racje mówiąc, że to z autopsji.
Nie on pierwszy by tak stwierdził i nie ostatni. Na siłę nikt nikogo nie zmuszał i nie będzie. Ja zawsze takiego delikwenta pytam, czy tylko słyszał, czy sam używał systemu. Jak sam używał, to jak długo. Jak ściemnia, to się wyłoży na następnym banalnym pytaniu na przykład o wygląd...
Hejnik pisze:Zawsze obok Gnome można dodać notkę najpopularniejszy, KDE podobny do Windy, Xfce że dla starszych komputerów. Kwestia informować, a nie zakładać WindoDebilizm Nieuleczalny.
A który najlepszy? Wszystko zależy od własnych upodobań. Niektórzy widzą piękno w prostocie...
Hejnik pisze:Kwestia informować, a nie zakładać WindoDebilizm Nieuleczalny.
Raz jeszcze powtórzę: nikt nikogo na siłę nie zmusi. Uwierz mi, zbyt wiele możliwości, także potrafi zniechęcić.
Hejnik pisze:P.S. A stoi na przeszkodzie brak wiedzy jak to wykonać i do tego w google nie znalazłem nic na ten temat, jak masz jakiś przydatny link to podaj z miłą chęcią się przyjrzę i pewnie nie tylko ja!
Link 1: https://www.google.com/#hl=en&sclient=p ... 55&bih=678
Link 2: https://www.google.com/#hl=en&gs_nf=1&t ... 55&bih=678
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: ABCD »

Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Awatar użytkownika
Hejnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Hejnik »

Niestety angielski okazał się barierą nie do przebycia. Szkoda, przydałby mi się taki MultiBuntu, cóż pozostaje mi propagować ubuntu nosząc ze sobą zawsze 3 płytki Ubuntu, Kubuntu i Xubuntu.

Pozdrawiam

P.S. Jak by ktoś próbował zrobić i by mu się udalo niech da znać!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: bear7 »

Hejnik pisze:Niestety angielski okazał się barierą nie do przebycia. Szkoda, przydałby mi się taki MultiBuntu, cóż pozostaje mi propagować ubuntu nosząc ze sobą zawsze 3 płytki Ubuntu, Kubuntu i Xubuntu.
Też po angielsku, ale z tym już chyba sobie poradzisz: http://www.omgubuntu.co.uk/2010/07/easi ... usb-stick/
W komentarzach do tego artykułu także znajdziesz przydatne materiały.

EDIT: 01/07/2012

Robiłem porządki w swoich zakładkach i znalazłem jeszcze takie linki:
http://www.webupd8.org/2010/02/multicd- ... -with.html
http://www.ubuntugeek.com/multicd-sh-co ... o-one.html
Może komuś się przyda...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Milek999
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 04 maja 2012, 15:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Multibuntu - super Ubuntu

Post autor: Milek999 »

Ja polecam YUMI: http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi ... b-creator/. Pendrive trzeba przygotować z poziomu Windows, ale jest bardzo prosty w obsłudze kreator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości