Gluidy -darmowa dynamiczna gra multiplayer -testy

Gry online przez przeglądarkę internetową
M-A-H
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2012, 16:48
Płeć: Mężczyzna

Gluidy -darmowa dynamiczna gra multiplayer -testy

Post autor: M-A-H »

Witam wszystkich!
Zapraszam Was do testów nowej darmowej gry multiplayer - Gluidy

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia strony internetowej z darmowymi grami multiplayer. Zależy mi przede wszystkim na tworzeniu gier zręcznościowych i logiczno-zręcznościowych, gdzie w rozgrywce będzie brało udział wiele osób jednocześnie, rywalizując lub współpracując ze sobą.

Udało mi się stworzyć prosty portal internetowy i pierwszą dynamiczną grę wieloosobową. Od pewnego czasu testuję wszystko na różnych systemach Windows oraz różnych przeglądarkach internetowych. Wyniki są zadawalające, dlatego myślę, że to dobry czas by rozpocząć testy na innych systemach operacyjnych. Twórcy gier często zapominają o użytkownikach Linuxa. Mnie natomiast zależy na tym, by moje gry były ogólno dostępne i działały na różnych systemach operacyjnych oraz różnych przeglądarkach.

Teoretycznie tworzone przeze mnie oprogramowanie powinno działać na systemie Linux, ponieważ do pisania programów uruchamianych po stronie klienta wykorzystuję język Java. W praktyce może się jednak okazać, że nie wszystko działa poprawnie. Ponadto są różne dystrybucje Linuxa oraz różne środowiska graficzne.

To, czy tworzone przeze mnie gry będą działały poprawnie na systemie Linux zależy głównie od Was - użytkowników tego systemu - ponieważ sam nie jestem wstanie ich testować na wszystkich platformach. Dlatego proszę o pomoc w testowaniu. Mam jeszcze wiele pomysłów na gry multiplayer i chciałbym, aby działały one także na Waszym systemie.

Nic nie trzeba instalować -gra uruchamia się w przeglądarce internetowej. Wymagana jest jedynie maszyna wirtualna javy, którą pewnie już i tak każdy posiada. Z drugiej strony w przypadku Linuxa często wykorzystywana jest nie oryginalna java, a jej zamiennik OpenJDK. Jeśli aplet gry nie uruchomi się poprawnie, może to oznaczać ogólny problem z uruchamianiem się apletów javy na danym komputerze. Należy wtedy zwrócić uwagę także na to, czy została zainstalowana poprawnie wtyczka javy do przeglądarki internetowej.

Ponieważ prowadzone są statystyki osiągnięć w grze (wyniki w różnych kategoriach), należy założyć darmowe konto na stronie - prawdopodobnie zajmie Wam to mniej niż trzy minuty. Dzięki temu każdy będzie mieć unikalny login, a zdobyte wyniki będą przypisane do konkretnej osoby.

Moja strona z grami online to: skwerek.pl
Pierwsza moja gra multiplayer: Gluidy
Gra jest intuicyjna i prosta w obsłudze, więc nie będę tu jej opisywać. Pomoc znajdziecie zarówno pod apletem gry jak i w niej samej.

Proszę mnie powiadomić o wykrytych błędach w grze. Możecie wysłać informację na adres e-mail podany na stronie skwerek.pl link na dole strony głównej (Kontakt z Administratorem). Koniecznie jako tytuł e-maila proszę wpisać: Błąd w Gluidach. A jeśli błąd dotyczy nie gry, tylko strony skwerek.pl to w tytule wpisywać: Błąd na skwerek.pl

Pozdrawiam i zachęcam do testowania gry
M-A-H
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry w przeglądarce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości