Sterownik NVIDIA 295.40 źle pracuje z GeForce 7600 GS - Unity 12.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
krzynycz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, 14:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Sterownik NVIDIA 295.40 źle pracuje z GeForce 7600 GS - Unity 12.04

Post autor: krzynycz »

W Unity 12.04 mam problem z GeForce 7600 GS na sterownikach własnościowymi NVIDIA 295.40. Poprawnie ale oczywiście mniej wydajnie pracują jedynie sterowniki otwarte.

Karta ma wyjścia VGA i DVI. Początkowo monitor CRT podłączony był do VGA. Podczas startu systemu, gdy normalnie wyświetla się jednolite fioletowe tło z logo UBUNTU, karta podawała zbyt wysoką częstotliwość odświeżania i monitor gasił obraz. Wszytko wracało do "normy" gdy wyświetlało się okno logowania, jednak przełączenie z X-ów do konsoli Ctrl+Alt+F1 znowu powodowało przekroczenie odświeżania.

Przepięcie monitora przez przejściówkę na wyjście DVI zlikwidowało problem z przekroczenie odświeżania przy starcie i przy wejściu z X-ów do konsoli, jednak ciągle jest źle :( Powrót z konsoli z powrotem do X-ów kraszuje obraz i wiesza X-y.

Z drobnostek: panel Ekrany w Ustawieniach Systemu nie wykrywa poprawnie monitora (wypisuje Laptop), natomiast panel NVIDIA X Server Settings wyrywa monitory poprawnie. Mam podłączone dwa CRT jednak o pracy na obu mogę chyba jedynie pomarzyć :(

Czy ktoś ma podobne problemy?
Prakson
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 30 kwie 2007, 13:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Sterownik NVIDIA 295.40 źle pracuje z GeForce 7600 GS - Unity 12.04

Post autor: Prakson »

W 295.40 jak dobrze pamiętam było rozwalone wsparcie dla kart z serii 7000.
Spróbuj zainstalować najnowsze.
krzynycz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, 14:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Sterownik NVIDIA 295.40 źle pracuje z GeForce 7600 GS - Unity 12.04

Post autor: krzynycz »

Zainstalowałem NVIDIA 295.53 i jest znacznie lepiej. Można wrócić z tekstowej konsoli do X-ów bez zwisu. Sterownik pracuje też z dwoma monitorami (TwinView).

Jedyny problem jaki na razie zauważyłem to to, że po powrocie z konsoli do X-ów rozsypuje się na chwilę pasek Unity i aktywatory ale wszystko wraca do normy po pierwszym odświeżeniu obrazu.

Sterowniki na razie nie są automatycznie aktualizowane w 12.04 więc można skorzystać z opisu:
http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-11-1 ... pozytorium
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości