Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Hwiparam »

ethanak pisze:no ale jeśli miałeś upgrade jajka to reboot był wymagany? a ja pytam o uptime...
tak swoją drogą musiałem kiedyś zdownować serwer który miał 980 dni - niestety, po trzech latach trzeba było przenieść serwerownię:(
No reboot tak :P Sorry, ale ja odpisywałem w temacie działania systemu bez reinstalacji, jeśli zaś chodzi o uptime, to takich rekordów nie ustanawiałem :D Raz tylko wyjechałem na tydzień z domu i zapomniałem kompa wyłączyć. Przyjeżdżam po tygodniu i cały czas działa :D
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: zet120 »

Jeżeli mowa o uptime domowych serwerków, a nie tych stojących w serwerowniach to proszę: (Debian 6.04)

Obrazek
Awatar użytkownika
BogumilH
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2007, 23:28
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: BogumilH »

Mi kiedyś kolega Fedorę postawił bo nie chciało mu się pomagać mi z Xp i system chodził ok. 5 lat dopóki nie zepsuł się komputer.
Tyle, że ani ja ani mój brat nie znaiśmy się na komputerach i używaliśmy jej jak telewizor czyli zreo aktualizacji i jakiegokolwiek kombinowania.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Linuxoholic »

Dawno, dawno temu, zainstalowałem bratu na laptopie Toshiba, system o nazwie Ubuntu 9.10. Całkiem niedawno dorwałem się do tego lapka i o dziwo, system jeszcze śmiga, mimo iż już dawno stracił wsparcie. O dziwo, nie żebym nie wierzył w Linuksa, wręcz przeciwnie, ale zaskoczony byłem, że brat przez tyle czasu nie zdołał go popsuć. Oczywiście on jest myszko-klikaczem, więc od terminala trzymał się z daleka.

Jeśli chodzi o mnie, robię reinstall przy każdym nowym wydaniu Ubuntu, nie z przymusu, lecz z ciekawości, żeby być na bieżąco ze zmianami. Na pozostałych kompach reinstall, dopiero gdy uznam, że nowa wersja Ubuntu jest warta uwagi. Chociaż chyba tym razem pozostaną na LTS.

Co do Uptime, miałem serwerek postawiony na Debianie, niestety elektrownia nie była dla mnie tak łaskawa jak dla @ethanak, już po 267 dniach załatwili mi przymusowy reboot.
Martinex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Martinex »

Obecnego Debiana testing zainstalowałem w sierpniu 2010, od tamtej pory nie był reinstalowany ni razu. Instalowałem tylko aktualizacje. Był wtedy lżejszy od Ubuntu 10.04. Obecnie jest to ciężka krowa. Nie wiesza się nigdy, ale startuje w dwie minuty i kiepsko z respondywnością. Jak używałem Ubuntu to system reinstalowałem co pół roku, co mnie zaczęło wnerwiać i dałem hopkę na Debiana.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Linuxoholic »

Martinex pisze:...Obecnie jest to ciężka krowa. Nie wiesza się nigdy, ale startuje w dwie minuty i kiepsko z respondywnością...
Dwie minuty? To jak burza, porównując do świeżego SBS na M$, który startuje prawie 20 minut a wyłącza się przez 10 minut. Co on w tym czasie robi?
Martinex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2008, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Martinex »

No ładuje się :) Mierzyłem stoperem, minuta do okna logowania (od GRUB, nie wliczając POST, który zjada kolejne 20 sekund) i druga minuta od okna logowania do załadowanego pulpitu.
Awatar użytkownika
sQrtek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 99
Rejestracja: 13 lut 2010, 11:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: sQrtek »

Fedorę miałem ok. pół roku, Ubuntu ok. roku-półtora, a teraz od wczoraj już jestem szczęśliwy bo zainstalowałem sobie Debiana.
Ubupek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 21 wrz 2009, 13:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Ubupek »

Co do uptime serwera:

Kod: Zaznacz cały

~> uptime
 08:45    działa 162 dni 23:48,  6 użytkowników,  średnie obciążenie: 0,16, 0,15, 0,14
Byłyby dłuższe, ale przerwy prądu były zbyt długie i ups nie wytrzymał...
GNU/Linux: dom - Slackware na blaszaku i laptoku; praca - Slackware na blaszakach, Ubuntu na laptokach
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: miscoala »

3 lata i miesiąc aż mi padł twardy dysk ale system do końca zasuwał jak mały samochodzik ;)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: ethanak »

Po instalacji ubuntu 12.04 - jakieś 72 godziny... no, może 80.
Potem komputer powiedział coś w stylu "put, put, put, prrft" i zmienił swą domenę na computers.heaven :(
Na szczęście dyski z zawartością zostały... zastanawiam się tylko, dlaczego w chwili śmierci grafika prawie parzyła, a ja przez ostatnie parę godzin pracowałem wyłącznie na konsoli :(
...a przynajmniej na tym, co sterownik nouveau uważa za konsolę...
Przypadek? Jakoś nie wierzę...
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: Linuxoholic »

Linus pewnie miał ten sam przypadek co Ty:
http://pclab.pl/news50165.html
ubuntu2010
Wygnańcy
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2012, 20:58
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: ubuntu2010 »

Mój pierwszy GNU/Linux to mandrake 10.0 mam go do dnia dzisiejszego na starym dell 933 razem z późniejszym Suse 9.3 Professional to moje pierwsze perełki z przygodą z GNU/Linuxem komputerek chodził non stop służył mi do zasysania siedziałem przeważnie na Suse 9.3 Professional i pamiętam te nocki gdy sie siedziało oglądało filmy i patrzyło jak zasysają się z sieci eDonkey,ech to były czasy... Od 2lat leży w szafie sprawny nie używam go już,kiedyś znowu go odpale i pokaże młodym jak się kiedyś zaczynało przygodę z GNU/Linuxem.... Potem miałem kilka distr Mandriva,Suse,Ubuntu,Mint, Ultimate Edition 2,2 bazujące na ubuntu 9.04 chodziło od 2009 roku aż nie padł mi dysk twardy..Teraz mam najnowszego Ultimata 3.2 i Ubuntu jeszcze.... Zainteresowałem się ostatnio Debianem już nawet zassałem wszystkie płyty dvd po ponad 4GB od tak dla zabawy zainstaluje je wszystkie..Mam kilka komputerów stacjonarnych i 3 laptopy.. Teraz chce zrobić sieć w tym FTPA na Debianie.....
Awatar użytkownika
vonMorte
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak długo wytrzymaliście bez reinstalacji systemu?

Post autor: vonMorte »

Pewnego pięknego zimowego dnia w zeszłym roku obudziłem się i stwierdziłem: win wynocha. I od razu wskoczyłem na Ubuntu. 15 miesięcy jesteśmy razem i nic nie psuje naszego związku :) raz tylko musiałem zrobić reinstalację po zabawie partycjami, a tak to jest bardzo dobrze.

//brezniew: przeczytaj ze zrozumieniem tytuł wątku ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości