System nie chce się wyłączyć.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
zyziu10
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 09 sie 2006, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

System nie chce się wyłączyć.

Post autor: zyziu10 »

Witam.

Od kilku dni borykam się z dość uciążliwym problemem - komputer nie chce mi się wyłączyć. Klikam normalnie w 'Zakończ - wyłącz komputer' pulpit znika, pojawia się logo Minta z paskiem ładowania pod spodem (wcześniej logo minta się nie pojawiało) i na tym poprzestaje.. Komputer się nie zawiesza bo  pasek ładowania cały czas chodzi a jednak nic sie nie dzieje. Jedyna możliwość to ctrl + alt + del w celu restartu lub wykorzystanie przycisku 'Power' na komputerze.

Komenda z terminala 'sudo shutdown -h now' również nie działa.
Przy próbie restartu te same obiawy.

Gdy włączam komputer to też pojawia mi się logo Minta z paskiem ładowania, wcześniej go nie było..

Jedyne zmiany jakie przeprowadzałem od tego czasu, to przypinanie noip2 do programów startowych komendami

Kod: Zaznacz cały

chmod +x noip2.sh
sudo update-rc.d noip2.sh defaults
Które i tak mi nie pomogły no ale nie ważne.. Wątpię aby próby przypinania noip2 do autostartu mialy jakiś związek z wyłączaniem kompa.. Może po jakiejś aktualizacji problem? Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam.
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: System nie chce się wyłączyć.

Post autor: Cieniek »

Ja tak mam na dellu jednym i pomogło trochę dodanie acpi=force do parametrów kernela w grubie. W tym sensie, że z polecenia sudo shutdown -P now wyłącza się zawsze, a z GUI jak mu się zachce. Tylko, że u mnie objaw wyraźnie pokazał się po zainstalowaniu sterowników fglrx.
zyziu10
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 09 sie 2006, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: System nie chce się wyłączyć.

Post autor: zyziu10 »

Tak, tak - wygooglowałem ten sposób z dopiskiem o acpi w grubie, niestety mi w ogóle nie pomaga, no ale też nie mam Della.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości