Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: mistrz1 »

Chyba Cannonical zagląda na to forum i przeczytał te wszystkie jęki rozpaczy za klasycznym gnome i ma udostępnić gnome. :)
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
Luk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2012, 11:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Luk3 »

I gitara :) właśnie dodano unity w wersji 6.4 do repozytoriów Quantal Quazar i zamierzam mocno je przetestować. Każdy ma to co lubi :)
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: brezniew »

mistrz1 pisze:Chyba Cannonical zagląda na to forum i przeczytał te wszystkie jęki rozpaczy za klasycznym gnome i ma udostępnić gnome. :)
A mi się wydawało, że GNOME było zawsze dostępne w repozytorium ;-)
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: mistrz1 »

"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: brezniew »

mistrz1 pisze:http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... stym-gnome
Chodzi mi o tę informację. :)
Wiem, ale sformułowałeś to tak, jakby dopiero "wracało" do repozytoriów.

A wracając do głównego tematu, gdyby od początku obok Unity standardowo był Gnome Shell, to gniew użytkowników za brak "klasycznego Gnome" byłby skierowany tam gdzie być powinien, czyli do deweloperów Gnome.
Nie było by też tej jałowej dyskusji.
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

a jednak ;) i gitara :)
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

mistrz1 pisze:http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... stym-gnome
Chodzi mi o tę informację. :)
Heh, Ubuntu z czystym Gnome powstaje kosztem Kubuntu
http://www.ubucentrum.net/2012/02/canon ... nsowo.html

Patologia :)
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: linuxozaurus »

Istnieje Ubuntu GNOME Shell Remix i jest to nie oficjalny remix z Ubuntu. Tyle powiem na temat GNOME 3.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: mistrz1 »

brezniew pisze:
mistrz1 pisze:http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... stym-gnome
Chodzi mi o tę informację. :)
Wiem, ale sformułowałeś to tak, jakby dopiero "wracało" do repozytoriów.
Zwięzłość słowa rodzi szerokość myśli. Jak ważne jest czytelne przekazywanie myśli, bo odbiorca może wyciągnąć wnioski inne niż zakładał autor wypowiedzi. :)
JezdziecBezNicka pisze:
mistrz1 pisze:http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... stym-gnome
Chodzi mi o tę informację. :)
Heh, Ubuntu z czystym Gnome powstaje kosztem Kubuntu
http://www.ubucentrum.net/2012/02/canon ... nsowo.html

Patologia :)
Przecież Kubuntu ma sponsora i jest dalej rozwijane, przespałeś niektóre informacje. :)
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

linuxozaurus pisze:Istnieje Ubuntu GNOME Shell Remix i jest to nie oficjalny remix z Ubuntu. Tyle powiem na temat GNOME 3.
szukałem, pytałem i bez odzewu ale jak widać wpływ takiego biadolenia jak moje miał sens, wbrew bardzo wielu osobom. W Cannonical jednak ktoś zna przysłowie: Jeśli ktoś ci mówi że jesteś osłem, nie przejmuj się tym. Gdy pięć osób ci to powtórzy - kup sobie siodło ;) Czekam na wydanie z klasycznym Gnome.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

leknaglupote pisze:...jak widać wpływ takiego biadolenia jak moje miał sens, wbrew bardzo wielu osobom. W Cannonical jednak ktoś zna przysłowie: Jeśli ktoś ci mówi że jesteś osłem, nie przejmuj się tym. Gdy pięć osób ci to powtórzy - kup sobie siodło ;)
Zgadzam się z Tobą - nie widzę sensu w tłumieniu w sobie irytacji, zwłaszcza gdy coś, w czym pokładasz nadzieję, zawodzi :)
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Mam nadzieję, że nikt w Canonical nie będzie słuchał kilku wrzeszczących i sfrustrowanych użytkowników
i nie powróci do archaicznego Gnome.
Dodam, że na moim komputerze Unity działa znakomicie i z całą pewnością (moim zdaniem)Unity nie zabije Ubuntu.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Jusko »

ruomlig pisze:Mam nadzieję, że nikt w Canonical nie będzie słuchał kilku wrzeszczących i sfrustrowanych użytkowników
i nie powróci do archaicznego Gnome.
Dodam, że na moim komputerze Unity działa znakomicie i z całą pewnością (moim zdaniem)Unity nie zabije Ubuntu.
Zaskoczę Cię - powstaje remix Ubuntu z GNOME, a więc Canonical powraca w tej edycji do GNOME. Tylko widzisz - głos użytkowników to głos tych, którzy używają produktu i widzą jego zalety i wady, dlatego oprogramowanie buduje się dla użytkowników, nie dla siebie. Tylko firma głupiec nie będzie słuchała swoich klientów, bo wtedy zwyczajnie ich straci. A jeśli uważnie ostatnimi latami jest się na tym forum, to od Ubuntu odeszło wielu użytkowników, z powodów różnych w tym jeden wielki - Unity. To środowisko tylko ładnie wygląda, poza wyglądem - usability czasem leży.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

Ruomlig, czy będzie Ci się gorzej pracowało na Unity ze świadomością, że ktoś gdzieś używa "archaicznego gnome", które będzie opcjonalne? Zdefiniuj swój problem...
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Jusko napisałeś,że od Unity odeszło wielu użytkowników...skąd o tym wiesz?
I co rozumiesz przez termin ,,wielu,,
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Cubensis »

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie paneli gnome na płytce (tak jak to było w 11.04) i nazwanie ich Ubuntu Classic. Mogliby sobie na to pozwolić, bo i tak wywalają Unity 2D.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Jusko »

Obserwuję posty na forum niemal codziennie i na tym argumentuję swoją opinię - są użytkownicy, którzy oficjalnie pisali o przejściu na Minta/inne distro/inny remix Ubuntu/krytykowali usability Unity. Podobnie - jeśli Unity byłoby super, temat ten nie miałby 13 stron. Prześledź jakąkolwiek otwartą na komentarze notę o Unity - zapewne zobaczysz gros opinii negatywnych wymieszanych z pewnymi pozytywnymi. Ktoś Unity może lubić, sam na początku byłem za - ale po ponad pół roku pracy z nim na służbowym komputerze, powiedziałem dość. Są oczywiście osoby, którym środowisko będzie odpowiadać i nic w tym złego, tylko że z krytyką jest patent taki, że bez powodu - z nikąd się nie bierze, także z nudów nikt tematu na 13 stron również nie napisał.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

ruomlig pisze:Jusko napisałeś,że od Unity odeszło wielu użytkowników...skąd o tym wiesz?
I co rozumiesz przez termin ,,wielu,,
Ubuntu zawsze było pierwsze w rankingu Distrowatch. Od wprowadzenia Unity, sukcesywnie spada i aktualnie jest na pozycji trzeciej. Wiem, że ranking Distrowatch nie jest koniecznie dokładny - ale taki zbieg okoliczności wydaje się być interesujący.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Jusko pisze:Obserwuję posty na forum niemal codziennie i na tym argumentuję swoją opinię - są użytkownicy, którzy oficjalnie pisali o przejściu na Minta/inne distro/inny remix Ubuntu/krytykowali usability Unity. Podobnie - jeśli Unity byłoby super, temat ten nie miałby 13 stron. Prześledź jakąkolwiek otwartą na komentarze notę o Unity - zapewne zobaczysz gros opinii negatywnych wymieszanych z pewnymi pozytywnymi. Ktoś Unity może lubić, sam na początku byłem za - ale po ponad pół roku pracy z nim na służbowym komputerze, powiedziałem dość. Są oczywiście osoby, którym środowisko będzie odpowiadać i nic w tym złego, tylko że z krytyką jest patent taki, że bez powodu - z nikąd się nie bierze, także z nudów nikt tematu na 13 stron również nie napisał.
Jusko ja naliczyłem, ze odeszło ośmiu użytkowników a zarejestrowało się dwudziestu sześciu używających Unity...a Ty?
A wątek jest taki ,,napuchnięty,, ponieważ czterech wrzeszczących userów z uporem maniaka powtarza w kółko ,że Unity jest be a nawet
jeszcze bardziej be bo na jego komputerze, powtarzam na jego komputerze coś nie działa.

JezdziecBezNicka sam napisałeś ,że ranking nie jest koniecznie dokładny
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Jusko »

Ja odszedłem od Ubuntu w roku 2009/2010, Ubuntu muszę używać na komputerze służbowym, na 11.10 działało jak złoto, na 12.04 Unity niemiłosiernie zwolniło - nie było siły już go używać, stąd zainstalowałem MATE i wreszcie wygodnie pracuję. Mnie w Unity oprócz zwolnienia ze 100% prędkości w 11.10 do 10% w 12.04 wkurzało (delikatnie mówiąc, lecz cenzura) przełączanie między oknami. Aktualnie mam otwarte 7 aplikacji, każda po parę okien, reszta na wirtualnych pulpitach - zarządzanie tym w Unity było dla mnie katorgą, tym bardziej zwalniające Unity które na operacje, w tym przełączanie się na wirtualne pulpity - trwało już parę sekund. KDE4 działa tu z full efektami w responsywności klik --> jest, a Unity ma problem (AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ × 2 + 3GB RAM). Dla mnie - środowisko ma zawalone usability, a jestem na tym punkcie uczulony bo w mojej firmie produkuje się soft i wiem jak usability jest ważne, poza tym - wizualnie i konfiguracyjnie nie mam zastrzeżeń, niech jest sobie jakie jest. Z tym, że ja z racji zawodu i skrzywień patrzę już na soft krytycznie - dla domowego usera Unity jest OK i może się ludziom podobać.

Co do distrowatch - to może nie jest to 100% dokładne źródło, ale skądś spadek się wziął, a Ubuntu miało przecież palmę pierwszeństwa na 1 miejsce. Ludzie zwyczajnie na ten moment lubią tradycyjny desktop z tego co widać co nie oznacza, że Unity jest jakimś złem - jest po prostu nieco inne, a nie każdy lubi zmiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości