[Rozw.] X'u 12.04; Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
krikras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2012, 21:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

[Rozw.] X'u 12.04; Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Post autor: krikras »

Czołem! Mam testową maszynę z Xubuntu 12.04 LTS. Chciałbym pozbyć się boot splash screena. W sieci jest naprawdę dużo porad jak tego dokonać, ale ich mnogość powala i nie pozwala zdecydować się na którąś z nich. Jedną z porad jest edycja pliku /etc/default/grub i usunięcie z jednego wpisu dwóch wartości.

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
### Zamienić na
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=""
Oczywiście dochodzi do tego aktualizacja gruba (np. update-grub). Obawiam się, czy ta metoda nie spowoduje, że będę musiał odpalać DE za pomocą polecenia startx, czyli pozbędę się też LightDM'a. Tego chcę uniknąć. Ta metoda wydaje mi się najprostsza, ze wszystkich jakie do tej pory znalazłem. Czy ktoś z Was dokonał już tego z powodzeniem?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 16:11 przez krikras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: [Xubuntu 12.04] Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Post autor: Rafcio »

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"
Takie ustawienie mam w Debianie , system ładuję się w trybie tekstowym do momentu załadowania ekranu managera logowania .
Debian Jessie
Awatar użytkownika
krikras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2012, 21:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: [Xubuntu 12.04] Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Post autor: krikras »

Cześć Rafcio. Debian Squeeze (Ty korzystasz z Wheezy'ego) domyślnie ładuje się właśnie w trybie "konsolowym", bez żadnego splasha, ale nie pamiętam jak wygląda konfiguracja pliku GRUB'a. Podałeś, że masz tylko opcję "quiet". Jak widzisz, wyżej wspomniałem, że według jednej z porad, należy usunąć obie opcje. Pamiętam nawet, że ktoś sugerował coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="noquiet nosplash"
Dzięki za info, oczywiście spróbuję, to co Ty zasugerowałeś.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: [Xubuntu 12.04] Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Post autor: Rafcio »

Możesz również zablokować Plymouth lub usunąć jak kto woli . W Squeeze miałem zainstalowany Plymouth ( boot splash ) i w ten sam sposób wł/wył splash. Komenda "nosplash" powinna tak samo zadziałać jak jej usunięcie .
http://newinubuntu.blogspot.com/2010/08 ... owego.html
Debian Jessie
Awatar użytkownika
krikras
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 04 sie 2012, 21:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: [Rozw.] X'u 12.04; Usunięcie domyślnego boot splash screen'a.

Post autor: krikras »

Cześć, działa. Dla pewności jednak wolałem usunąć obie opcje, chociaż wariant nosplash, pewnie również by zadziałał. Dzięki za odpowiedź Rafico. A słuchaj jeszcze jedno pytanie. Mógłbyś naprowadzić mnie na trop, czego mam dokładnie szukać itd, jeśli chcę, aby komunikaty [OK], które pokazują stan usługi podczas startu systemu, były kolorowe (np. Starting nazwa_usługi [OK])? Kiedyś już nad tym myślałem, ale szczerze mówiąc zapomniałem, co za to odpowiada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości