Kernele testowe/stabilne wersja v21.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

EntereX pisze:Mam zainstalowany ten driver vaapi jak i najnowsze sterowniki z tego ppa:

Kod: Zaznacz cały

https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/intel-graphics-updates
Cóż pozostaje tylko czekać na kernele z linii 3.7 może tam będzie coś lepiej. Bo nie chodzi tylko o to vaapi ale też np. o prezentację okien, gdzie osiągam spadki FPS z 60 do 20 (KDE 4.9.3 - przyniosło tutaj poprawę działania). Najdziwniejsze jest jednak to, że compiz na ubuntu 12.10 nie miał takich spadków wydajności. Na wczesnym buildzie ubu 13.04 też tego nie zauważyłem.

Masz Pan 12.04, czy 12.10 ? Zastawiałem się czy coś może z Mesą 9.0 i innymi elementami instalowanymi z X Updates ... o jaką wersje 13.04 chodzi Ubuntu, czy Kubuntu - mam za mało danych aby tu podjąć się diagnozy.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

Mam Kubuntu 12.10 teraz z KDE 4.9.3. Powróciłem nawet na standardowy kernel generic. Tak więc obecnie na moim systemie posiadam tylko dwie zmiany w stosunku do czystego kubu 12.10 czyli:
- KDE 4.9.3 z ppa kubuntu
- intelowskie sterowniki z w/w ppa (które, jak możesz Pan zobaczyć nie aktualizuje mesy ani xorg do nowszych wersji dla 12.10). Przed tą operacją wywaliłem xorg-edgers za pomocą ppa-purge.

Daily build 13.04 to było Ubuntu, które bebechami chyba nie odbiega tak bardzo od Ubu 12.10 jak sprawdzałem to posiada chyba ten sam kernel co ja obecnie na Kubu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

EntereX pisze:Mam Kubuntu 12.10 teraz z KDE 4.9.3. Powróciłem nawet na standardowy kernel generic. Tak więc obecnie na moim systemie posiadam tylko dwie zmiany w stosunku do czystego kubu 12.10 czyli:
- KDE 4.9.3 z ppa kubuntu
- intelowskie sterowniki z w/w ppa (które, jak możesz Pan zobaczyć nie aktualizuje mesy ani xorg do nowszych wersji dla 12.10). Przed tą operacją wywaliłem xorg-edgers za pomocą ppa-purge.

Daily build 13.04 to było Ubuntu, które bebechami chyba nie odbiega tak bardzo od Ubu 12.10 jak sprawdzałem to posiada chyba ten sam kernel co ja obecnie na Kubu.
Zatem na genericu, czy pod moim masz Pan takie spadki ... na gnericu 3.5 działa vaapi tak ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

Kod: Zaznacz cały

(Tunables)
Bad           Wake-on-lan status for device eth0  
---------------------
(Overview)
2.40 W      0,0 pkts/s                Device         Network interface: eth0 (r8169)
---------------------
Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
        Subsystem: Dell Device 04c6
        Kernel driver in use: r8169
        Kernel modules: r8169
daje się przestawić na good = znika z listy całkiem po przestawieniu
nic nie jest tam podłączone
APM 17, v21.2
Piszę informacyjnie, może się przyda.

Problemy pod v21.x nadal nie rozwiązane, zatrzymuje się podczas ładowania, właściwie co drugi start, Bumblebee nie działa, nvidia grzeje na baterii. >24W w powertop. Jakieś dziwne zachowania przy wyłączaniu i usypianiu (czasami usypia zamiast się wyłączyć albo odwrotnie + przestój przy wyłączaniu tak że trwa prawie minutę)
Chociaż Kubuntu 12.10 z KDE 4.9.3 chodzi naprawdę ładnie (efekty jak chcę, szybkość, brak błędów które pojawiły ostatnio na 12.04 KDE 4.8.5 - znikające powiadomienia), myślę nad powrotem do wcześniejszej wersji, gdzie można było w miarę cicho posiedzieć 4 godziny na baterii a nie jak teraz 1-1,5 h.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

quatrolibro pisze:

Kod: Zaznacz cały

(Tunables)
Bad           Wake-on-lan status for device eth0  
---------------------
(Overview)
2.40 W      0,0 pkts/s                Device         Network interface: eth0 (r8169)
---------------------
Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
        Subsystem: Dell Device 04c6
        Kernel driver in use: r8169
        Kernel modules: r8169
daje się przestawić na good = znika z listy całkiem po przestawieniu
nic nie jest tam podłączone
APM 17, v21.2
Piszę informacyjnie, może się przyda.

Problemy pod v21.x nadal nie rozwiązane, zatrzymuje się podczas ładowania, właściwie co drugi start, Bumblebee nie działa, nvidia grzeje na baterii. >24W w powertop. Jakieś dziwne zachowania przy wyłączaniu i usypianiu (czasami usypia zamiast się wyłączyć albo odwrotnie + przestój przy wyłączaniu tak że trwa prawie minutę)
Chociaż Kubuntu 12.10 z KDE 4.9.3 chodzi naprawdę ładnie (efekty jak chcę, szybkość, brak błędów które pojawiły ostatnio na 12.04 KDE 4.8.5 - znikające powiadomienia), myślę nad powrotem do wcześniejszej wersji, gdzie można było w miarę cicho posiedzieć 4 godziny na baterii a nie jak teraz 1-1,5 h.
Dzięki za informacje co do r8169. Zastanawia mnie Twoja maszyna ... przyznam się, ze na żadnej się z tym nie spotkałem. Najgorsze, że jeśli to jakiś błąd w kernelu [który dotyczy właśnie konkretnie takiego układu chipów/konfiguracji systemu] z linii 3.6.x, a nie został zgłoszony to na pewno pojawi się i w 3.7.x i 3.8.x oraz dalszych. Konieczna byłaby diagnostyka.

Jaszcze co do KDE, tak jak słyszałem miesiąc temu pod KDE 4.10 powinniśmy odczuć znaczący skok wydajności i responsywności samego środowiska, a dziś jest potwierdzenie ;) > KWin Moving Towards XCB, Better Performance

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Skrypt APM 1.7, KDE 4.9.3, optirun dziala, usypia sie.
Hibernuje sie, dlugo trwa powracanie, nie mierzylem czasowo ale wydaje mi sie ze szybciej zaladuje sie normalnie system.
Wiec odpuszczam sobie hibernacje, zostanie tylko w opcjach baterii przy niskim poziomie i krytycznym.

Jest za to inna wkurzajaca przypadlosc, gdy odloze laptopa i zamkne pokrywe rozlacza mi wifi, czego do tej pory nie robilo mi.
Gdy otworze pokrywe, wpisze haslo odblokowania ekranu w oczy rzuca sie pare okienek do wpisania hasla wifi :(
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Skrypt APM 1.7, KDE 4.9.3, optirun dziala, usypia sie.
Hibernuje sie, dlugo trwa powracanie, nie mierzylem czasowo ale wydaje mi sie ze szybciej zaladuje sie normalnie system.
Wiec odpuszczam sobie hibernacje, zostanie tylko w opcjach baterii przy niskim poziomie i krytycznym.

Jest za to inna wkurzajaca przypadlosc, gdy odloze laptopa i zamkne pokrywe rozlacza mi wifi, czego do tej pory nie robilo mi.
Gdy otworze pokrywe, wpisze haslo odblokowania ekranu w oczy rzuca sie pare okienek do wpisania hasla wifi :(
Odnośnie zamknięcia pokrywy - chodzi o wejście w stan uśpienia tak ? Odnośnie haseł to już kwestia ustawienia polityki bezpieczeństwa. jak masz ustawione łącze wifi, jako samoczynne i systemowe ? Mi po wyjściu z uśpienia automatycznie przywraca połączenie - na każdej maszynie i niezależnie co było połączone wcześniej - wifi, modem umts, eth0.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Po wyjsciu z uspienia/hibernacji automatycznie przywraca polaczenie wifi, nie musze podawac hasla bo ma zapisane.

Problem jest tylko, gdy zablokuje ekran i przymkne pokrywe, w tym czasie ma chodzic net bo np. cos tam pobieram.
A tu mi rozlacza :-x

W opcjach Zamykanie Pokrywy - Nie rob nic
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Po wyjsciu z uspienia/hibernacji automatycznie przywraca polaczenie wifi, nie musze podawac hasla bo ma zapisane.

Problem jest tylko, gdy zablokuje ekran i przymkne pokrywe, w tym czasie ma chodzic net bo np. cos tam pobieram.
A tu mi rozlacza :-x

W opcjach Zamykanie Pokrywy - Nie rob nic
Hmm właśnie przetestowałem na moim X370 pod Kubuntu 12.04 - trzy tryby zamknięcia klapy: nic nie rób, wyłącz ekran [a wcześniej blokowałem ekran] i zablokuj ekran ... i za każdym razem net działa jak należy = nie rozłącza go ... Ja ma aktywne połączenia samoczynne i systemowe ... masz Pan to włączone ?

KDE rośnie w siłę, a widać GNOME idzie "dziwną drogą" = porzucają wsparcie dla paneli, co oznacza nie tylko "problemy" dla userów tegoż ale także dla XFCE i Unity > FALLBACK MODE (CLASSIC SESSION) TO BE DROPPED FROM GNOME 3.8.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Oba ptaszki sa zaznaczone, to sprawdzilem na samym poczatku jak mi pierwszy raz rozlaczyl.
Pare minut trzyma, ale jak zostawie na godzine i wroce to widze zerwane polaczenia i prosi o wpisanie hasla.

Nie wiem gdzie szukac, bylo sporo update ostatnio i moze cos schrzanili.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Oba ptaszki sa zaznaczone, to sprawdzilem na samym poczatku jak mi pierwszy raz rozlaczyl.
Pare minut trzyma, ale jak zostawie na godzine i wroce to widze zerwane polaczenia i prosi o wpisanie hasla.

Nie wiem gdzie szukac, bylo sporo update ostatnio i moze cos schrzanili.
Przypomnij, jaki chip wifi masz ? a router działa cały czas stabilnie - zobacz na jego logi, może on rozłącza ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Broadcom, w zeszlym tygodniu cos robili i moglo, ale od czwartku pelna predkosc, w logach nic nie ma.
Do tego na wifi sa jeszcze dwa laptopy i dwa desktopy, na nich nie bylo w tym czasie przerw w dostepie do neta.
Sumujac = gdzies u mnie jest przyczyna.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Broadcom, w zeszlym tygodniu cos robili i moglo, ale od czwartku pelna predkosc, w logach nic nie ma.
Do tego na wifi sa jeszcze dwa laptopy i dwa desktopy, na nich nie bylo w tym czasie przerw w dostepie do neta.
Sumujac = gdzies u mnie jest przyczyna.
W dmesg na pewno nie pokazuje jakiś błędów związanych z rozłączeniem ? Sterowniki zamknięte, czy otwarte ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

e X t 7 3 pisze:Zastanawia mnie Twoja maszyna ... przyznam się, ze na żadnej się z tym nie spotkałem. Najgorsze, że jeśli to jakiś błąd w kernelu [który dotyczy właśnie konkretnie takiego układu chipów/konfiguracji systemu] z linii 3.6.x, a nie został zgłoszony to na pewno pojawi się i w 3.7.x i 3.8.x oraz dalszych. Konieczna byłaby diagnostyka.
Żeby się za to zabrać, za diagnostykę i zgłaszanie błędów, to ja się na siłach nie czuję zupełnie, po omacku się nie da, za mało wiedzy i doświadczenia, po za tym losowość zdarzeń jest w tym najgorsza.

Kombinuję jednak dalej:
- Wywaliłem stery 310.14 i teraz mam 304.64 bumblebee nadal zdaje się nie działać, z tym że postęp jest bo przez ponad 2 godziny w Powertop 11W do max 19W. Ale wobec sporej losowości zdarzeń w ostatnim czasie, nie ma co się cieszyć bo po restarcie można zastać znowu coś innego.
- Najnowszy BIOS zainstalowany. To nic nie zmieniło.
- wrzucam co ładniejsze kwiatki z dmesg do Googla i prawie zawsze okazuje się że problem dotyczy komputera Dell Vostro 3750 np.:

Kod: Zaznacz cały

[Firmware Bug]: ACPI(PEGP) defines _DOD but not _DOS
(Na tym się zatrzymuje ładowanie systemu z pytki liveDVD albo pendraka)
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

e X t 7 3 pisze:
Zatem na genericu, czy pod moim masz Pan takie spadki ... na gnericu 3.5 działa vaapi tak ?

Pozdrawiam
Spadki FPS są zarówno na Pańskim kernelu jak i na genericu (ale tylko w prezentacji okien są tak duże i występuja cały czas. Kostka pulpitu działa płynnie, a siatka ma spadek rzędu 5 FPS przy pierwszym uruchomieniu. Potem działa płynnie). Różnica jest taka, że na genericu vaapi działa bez problemu, a na v21.2 nie :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

EntereX pisze:
e X t 7 3 pisze:
Zatem na genericu, czy pod moim masz Pan takie spadki ... na gnericu 3.5 działa vaapi tak ?

Pozdrawiam
Spadki FPS są zarówno na Pańskim kernelu jak i na genericu (ale tylko w prezentacji okien są tak duże i występuja cały czas. Kostka pulpitu działa płynnie, a siatka ma spadek rzędu 5 FPS przy pierwszym uruchomieniu. Potem działa płynnie). Różnica jest taka, że na genericu vaapi działa bez problemu, a na v21.2 nie :)
hmm coś mi się wydaje, ze KDE nie jest do końca skonfigurowane jak trzeba. Natomiast kwestia VA-API ... generic to 3.5.x tak ? Bez wpisów w Grub także nie działa ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

Tak generic to 3.5.x. Próbowałem już bez wpisów w grubie. Nic to nie dało.

Edit -- 18:38 --

Testuję właśnie RC Linux Mint 14 "Nadia" w wersji Cinnamon i tutaj też nie mam żadnych spadków FPS przy prezentacji okien (no może minimalny przy odtwarzaniu materiału 1080p na youtube). Więc albo KDE nie lubi sterowników intela, albo jest czułe na niedopracowanie tych sterowników, albo ja nie umiem tego skonfigurować :P

A tak nawiasem co do nowego Minta. Ubuntu przy nim wysiada. Jak na razie wszystko działa szybko i sprawnie. Jest naprawdę bardzo prawdopodobne, że po wydaniu finalnej wersji porzucę kubuntu i przesiądę się na nowego minta :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

hhh dziwne - mi pod intela KDE działa idealnie płynnie - w szczególności pod kernelami z serii i7 ;).

Jeszcze co do nowego APM w wersji 1.8 - jeszcze może dzień testów i udostępnię. Na teraz udało mi się np. pod Asusuem 1201n osiągnąć rezultat ok. 9 Watt w trybie idle, co jak na te maszynę jest świetnym rezultatem ;)

Asus 1201n Kubuntu 12.04 64 bit + kernel v21.2-atom + APM v1.8

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

A używasz OpenGL z Raster czy XRender? Bo u mnie te spadki na OGL są. Jak przestawię na XR to wszystko hula (tyle, że wtedy nie wszystkie efekty mogą być włączone, np rozmycie) :P
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

EntereX pisze:A używasz OpenGL z Raster czy XRender? Bo u mnie te spadki na OGL są. Jak przestawię na XR to wszystko hula (tyle, że wtedy nie wszystkie efekty mogą być włączone, np rozmycie) :P

Nie no Panie Kolego, wersja OpenGL dla Qt jest jeszcze w fazie "heavy development". Moim zdaniem bez sensu została dodana jako możliwość zmiany [przez standardową listę] - jeszcze nie teraz, może z nadejściem Qt 5.x już będzie oki [takie są zamierzenia].Jja się zastanawia, gdzie leży problem ... a tu "takie coś" ;).

Zatem dla KDE OpenGL, a dla Qt Raster.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości