MathPDFConverter- przerób matematyczny PDF do HTML

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

MathPDFConverter- przerób matematyczny PDF do HTML

Post autor: PL_kolek »

Jeśli posiadacie Kindla bądź inny czytnik ebooków, zapewne wiecie już do czego jest ten program. Czytanie plików PDF na takich czytnikach nie jest nawet porównywalne z plikami typu .mobi, a Calibre czy inne automatyczne konwertery nie radzą sobie z matematycznymi wzorami. Jeśli zależy Wam na czytaniu podręczników, list zadań czy wykładów na swoim czytniku w przyjaznym formacie i jesteście skłonni poświęcić trochę czasu na przerobienie pliku, ten program jest dla Was.

Obrazek

Jak to działa? Gdy otworzycie jakiś plik PDF, po lewej pojawią się jego strony, a po prawej ten sam plik przebiony na html. Oczywiście wzory nie wyglądają ani trochę dobrze, więc zaznaczamy wzór w polu po lewej stronie, a następnie odpowiadający mu fragment kodu. Powtarzamy do skutku, eksportujemy do HTMLa i voila! Z PDFa wycięte zostają wzory jako obrazki i odpowiadający im kod HTML zostaje wstawiony w odpowiednie miejsce w kodzie. Taki plik HTML możemy ręcznie poprawić i wrzucić do Calibre, żeby uzyskać ładnego ebooka.

Wiem, że program jest ubogi i rozgrzebany, ale działa. Może komuś się przyda, a jeśli będzie jakiś odzew, to będę miał motywację, żeby dodawać nowe funkcjonalności, bo trochę oczywistych pomysłów mam.

Program napisany w Javie. Wymagania:
-java ;)
-pdftohtml z pakietu poppler-utils (chyba)
-chyba tyle

Uruchomienie:

Kod: Zaznacz cały

java -jar MathPDFConverter.jar
'

http://hostuje.net/file.php?id=e67d060c ... e159529970
mirrr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2012, 12:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: MathPDFConverter- przerób matematyczny PDF do HTML

Post autor: mirrr »

Wiesz jak konwertować *.prc na pdf w calibre ? caly czas mi wywala coś o DRM .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości