Kernele testowe/stabilne wersja v21.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
Ironclad
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Ironclad »

e X t 7 3 pisze: Dzięki z informacje, tak K8 będzie najlepszy.

Pozdrawiam
Poza tym, że wywala ten komunikat, kernel się instaluje, tylko mam takie pytanie:

Czym twój najnowszy kernel 21.3 64bit różni się od tego najnowszego stabilnego 3.6.7 raring ze strony http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/ ? Jest w czymś lepszy? jeśli tak to co zostało poprawione?

Pytam, bo wcześniej miałem zainstalowany właśnie 3.6.7 raring, działał bardzo dobrze i usunąłem go na rzecz twojego 21.3.

Pytając o to, który kernel będzie najlepszy nie chodziło mi o to czy K8/Intel Core2Duo bo to oczywiste, akurat tu się orientuję, chodziło mi ogólnie która wersja kernela jest najlepiej zoptymalizowana pod daną architekturę i zapewnia najlepszą wydajność (akurat u mnie mobilny procesor C2D P8600, 4GB RAM, HD4650) bo jak wiadomo, najnowszy nie znaczy najlepszy :) .
Ostatnio zmieniony 27 lis 2012, 15:23 przez Ironclad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Odnośnie komunikatu nie ruszałeś Pan konsoli xterm`a, sama się zamknęła tak ?

Co do kernela - podlega optymalizacji celem zapewniania lepszej wydajności, responsywności, energooszczędności i zajmowaniu mniejszej liczby zasobów danej maszyny ... porównaj kernel co do temperatury pracy, działania wentylatora, płynności środowiska, pod grami, etc.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Ironclad
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Ironclad »

Dokladnie, nic nie ruszane, wszystko po kolei, xterm sam się zamyka.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Ironclad pisze:Dokladnie, nic nie ruszane, wszystko po kolei, xterm sam się zamyka.
Oki sprawdzamy to ... dziś jeszcze będzie aktualizacja instalatora - był mały błąd w części dotyczącej usuwania kerneli.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Ironclad
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Ironclad »

Po aktualizacji instalatora będzie konieczna reinstalacja kernela?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Ironclad pisze:Po aktualizacji instalatora będzie konieczna reinstalacja kernela?
Nie tu następuje tylko poprawa jego funkcjonalności. Jeśli będą nowe krenele pojawią się w wątku dotyczącym kerneli i w instalatorze.

Mam też prośbę aby osoby, które zgłaszały problem pojawiania się komunikatu o anulowaniu instalacji - wskazały dokładnie pod jaką wersją środowiska i systemu to się działo oraz [najlepiej] odinstalowały i zainstalowały kernel, ale odpalając instalator z konsoli [aby zobaczyć co się działo], albo ... nakręciły filmik z samego procesu instalacji ;). Niestety u nas ten proce przebiega bezbłędnie = nie możemy powtórzyć błędu.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Ironclad
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Ironclad »

Jeśli chodzi o mnie to tak jak w profilu, Ububtu 12.10 Unity, instalacja krok po kroku wg wskazań instalatora, xterm się wyłącza i pojawia się komunikat
Anulowałeś instalację
Pliki instalacyjne zostały w katalogu:
/tmp/v21.3-ext73-testowy-12.04_12.10
Mimo tego komunikatu, kernel instaluje się.
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

U mnie też wystąpiła ta informacja o anulowaniu instalacji. Zapomniałem jednak o tym wspomnieć bo mimo tego kernel i tak zainstalował się poprawnie.
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Chris1507 »

Trochę tego, co wypluwa xterm. Po zakończeniu instalacji wyskakuje informacja, że anulowałem ją. Nie zdążyłem uchwycić całego okna.
Załączniki
zrzut ekranu1.png
(66.34 KiB) Nie pobierany
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

potwierdzam, faktycznie był błąd, dzięki za zgłoszenie, już to naprawiłem. Sprawdźcie nową wersję, powinna ściągnąć się sama przy próbie uruchomienia starego skryptu. Przy okazji poprawiłem usuwanie kerneli, e X t 7 3, zauważył coś co przeoczyłem. U zwykłego śmiertelnika ten błąd by nie wystąpił ale u takiego "hardcora" jakim niewątpliwie jest e X t... no cóż jemu dedykuję tą poprawkę:)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Powiadasz Waść hardcora .. hmm ;) ... ale oki teraz jestem kontent hehe ;). Zamieszczę nową wersje [dla nowych userów] w wątku z instalatorem ... oczywiście osoby, które już maja poprzednią wersje [po jej uruchomieniu] - jak to już stwierdził Kolega Netbit73 dostana nową wersje automatycznie.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
EntereX
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 01 maja 2008, 15:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: EntereX »

Potwierdzam. W nowej wersji instalatora w/w problem nie istnieje :P
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

no i takich informacji nam więcej trzeba;) dzięki
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

NetBit73 pisze:no i takich informacji nam więcej trzeba;) dzięki
To fakt, czasem już człowiek ma "dość" i myśli .. a po co mi to :P.

Pozdrawiam

-- 27 lis 2012 19:40 --

W końcu Intel coś dobrego zrobił [ostatnio jakoś mieli z tym problem :P] > Intel 2012Q4 Graphics Driver Is Good For Valve.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
lszlacht
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: lszlacht »

Witam,
ja mam z kolei troszkę inne pytanie - mianowicie jako iż do zainstalowania linuxa skłoniły mnie pozytywne opinie o kernelach Pana Tomasza (wydajność systemu, czas pracy na baterii) to prosił bym o jakiś mini wykaz co po kolei zainstalować na świerzym systemie by nie mieć błędów. Niestety próbowałem już trzy razy i za każdym razem po zainstalowaniu i zresetowaniu netbooka (u270 e450) Kubuntu 12.04 mi nie wstawało. To moje piewrsze kroki w linux'ie więc za mocno się nie znam. Ostatnim razem nauczyłem się wejścia w tryb podglądu i wiem, że po linijce z "saned disabled problem" nic więcej nie zobaczyłem.
Ogólnie nie uważam się za jakiegoś ciemnego człowieka, ale niemniej był bym wdzięczny za podpowiedź w jakiej kolejności i co zainstalować na świerzym systemie (pierwsze sterowniki i jak tak to jakie - 12.06 czy najnowsze, może stery na końcu a pierwsze kernele)
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Jak mówiłem pracuje nad nowym kernelem ... i tu już "pokonałem" [mam nadzieje = będzie działać prawidłowo - zmodyfikowałem źródła sterowników] problemy z połączenia GCC 4.7.2 + mocne optymalizacje + eth Intela ... był problem z apparmor = kernel panic ... ale już rozwiązałem i pogłębiłem optymalizacje. Przykładowo kernel v21.4-brazos [już bazuje na Linux-3.6.8] zapewnia pełną responsywność i praktycznie cały czas 50-60 FPS na X370 [AMD APU E-350] przy 100 % obciążonych obu rdzeniach procesora ;). Zatem po raz pierwszy KDE [po wyłączeniu opcji animacji dekoracji - tu jest ewidentny bug - a ficzer nic nie wnosi - reszta efektów bez zmian] dogoniło w pełni Compiza 0.8 ;).

Pozdrawiam

-- 27 lis 2012 21:12 --
lszlacht pisze:Witam,
ja mam z kolei troszkę inne pytanie - mianowicie jako iż do zainstalowania linuxa skłoniły mnie pozytywne opinie o kernelach Pana Tomasza (wydajność systemu, czas pracy na baterii) to prosił bym o jakiś mini wykaz co po kolei zainstalować na świerzym systemie by nie mieć błędów. Niestety próbowałem już trzy razy i za każdym razem po zainstalowaniu i zresetowaniu netbooka (u270 e450) Kubuntu 12.04 mi nie wstawało. To moje piewrsze kroki w linux'ie więc za mocno się nie znam. Ostatnim razem nauczyłem się wejścia w tryb podglądu i wiem, że po linijce z "saned disabled problem" nic więcej nie zobaczyłem.
Ogólnie nie uważam się za jakiegoś ciemnego człowieka, ale niemniej był bym wdzięczny za podpowiedź w jakiej kolejności i co zainstalować na świerzym systemie (pierwsze sterowniki i jak tak to jakie - 12.06 czy najnowsze, może stery na końcu a pierwsze kernele)
Pozdrawiam
Łukasz
Zatem Catalysty minimum 12.9 beta - a najlepiej 12.10 lub 12.11 beta 8. Co do kolejności: kernel, apm, cpufreqd, wpisy w grub [zgodnie z wątkiem o skryptach], sterowniki Catalyst i restart maszyny ... sterowniki jak wyżej - inaczej właśnie ciemny ekran.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Takie cos zobaczylem w dmesg, poprzednio nie bylo pod zadnym z Twoich kerneli

Kod: Zaznacz cały

ACPI: Invalid Power Resource to register!

Kod: Zaznacz cały

ACPI Warning: 0x0000000000000428-0x000000000000042f SystemIO conflicts with Region \PMIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \GPIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \_SB_.PCI0.PEG0.PEGP.GPIO 2 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
artur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006, 19:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: artur »

e X t 7 3 pisze:był problem z apparmor = kernel panic
to ja też wiem ,
które łaty dałeś z tych sześciu ?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Takie cos zobaczylem w dmesg, poprzednio nie bylo pod zadnym z Twoich kerneli

Kod: Zaznacz cały

ACPI: Invalid Power Resource to register!

Kod: Zaznacz cały

ACPI Warning: 0x0000000000000428-0x000000000000042f SystemIO conflicts with Region \PMIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \GPIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \_SB_.PCI0.PEG0.PEGP.GPIO 2 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
Panie Kolego pisałem już o tym ... to są ostrzeżenia - i nie powinny rodzic problemów. Oczywiście lepiej, jak by ich nie było - ale tu się pojawiły pewne regresje od kernela Linux-3.5.x i gwarantuje Ci ze były na poprzednich buildach v21.x ;). Jeśli nie miałeś kernel panic to nie ma się czym przejmować - wszystko powinno działać bez problemu. Wiem, że pracują nad usunięciem tego, ale pewnie przed kernelem 3.7.x lub 3.8.x raczej tego nie poprawią.

Pozdrawiam

-- 27 lis 2012 22:55 --
artur pisze:
e X t 7 3 pisze:był problem z apparmor = kernel panic
to ja też wiem ,
które łaty dałeś z tych sześciu ?
Wszystkie i niestety dali ciała ... korzystam obecnie ze źródeł [oczywiście tylko źródła apparmor] natarganych z git apparmor - one działają oki.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

Witam

Instalator pierwsza klasa. Na pewno teraz całość wygląda lepiej i bardziej profesjonalnie. Sam Kernel jak i dodatki (apm, cpufreqd, microcode) instalują się bez problemu. Sam system działa poprawnie przynajmniej tak mi się wydaje. Chociaż częściej włącza się wentylator niż na K12.04 - tak na około 10 sek. by zmniejszyć temperaturę na grafice (GF go7300) - zasilanie AC. Wtedy powertop podaje wszystko na BAD. Po przejściu na zasilanie z baterii powertop podaje tylko na BAD

Kod: Zaznacz cały

 >> Bad           Wireless Power Saving for interface wlan0                      
   Bad           VM writeback timeout
a wentylator włącza się w sumie z podobną częstotliwością.

Wpisy w grub dodane - standardowe, że tak powiem

Kod: Zaznacz cały

"pcie_aspm=force acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax"
Teraz trochę narzekania :)
Pod Kubuntu 12.10 64bit czy to na genericach czy to na Twoich kernelach nie działa w pełni usypianie i hibernacja. Czyli laptop "pójdzie spać" ale się nie obudzi do końca - zawsze kończy się to czarnym ekranem. Pomaga tylko wyłączenie przyciskiem. Co ciekawe obok K12.10 mam zainstalowane openSuse 12.2 i Fedorę 17. Obydwie dystrybucje również są 64 bitowe. Na obydwu hibernacja jak i usypianie działają bez zająknięcia (openSuse i Fedora aktualnie na kernelu 3.6.7 plus sterowniki Nvidia 304.64). Sama wydajność grafiki sprawdzana w glxgears (wiem , że to nie benchmark ale jako takie pojęcie daje) K12.10 7260 - 7270 ramek/s, F17 7270 - 7280 ramek/s i openSuse (faworyt) 7640 - 7650 ramek/s. Wilekość okienka glxgears jak i konsoli taka sama w wszystkich systemach. Tak organoleptycznie to KDE działa najlepiej (płynnie, lekko) w openSuse - sprzęt Lenovo 3000 N200 C2D T8100 2 GB Gf go7300
Powertop w openSuse na baterii bez Twojego APM (z APM jest wszytko na GOOD oprócz dwóch wymienionych wcześniej pozycji)

Kod: Zaznacz cały

>> Bad           Wireless Power Saving for interface wlan0                                      
   Bad           NMI watchdog should be turned off
   Bad           VM writeback timeout
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Cont
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation Mobile PM965/GM965/GL960 PCI Expres
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801HM (ICH8M) LPC Interface Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Cont
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Po
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Po
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Po
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Po
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801HM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) IDE Con
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801HM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) SATA Co
   Bad           Runtime PM for PCI Device NVIDIA Corporation G72M [Quadro NVS 110M/GeForce Go 7
   Bad           Runtime PM for PCI Device Broadcom Corporation NetLink BCM5906M Fast Ethernet P
   Bad           Runtime PM for PCI Device Ricoh Co Ltd R5C832 IEEE 1394 Controller
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contr
   Bad           Runtime PM for PCI Device Ricoh Co Ltd R5C822 SD/SDIO/MMC/MS/MSPro Host Adapter
   Bad           Runtime PM for PCI Device Ricoh Co Ltd R5C592 Memory Stick Bus Host Adapter
   Bad           Runtime PM for PCI Device Ricoh Co Ltd xD-Picture Card Controller
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation PRO/Wireless 4965 AG or AGN [Kedron
   Bad           Runtime PM for PCI Device Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contr
   Good          Enable Audio codec power management
   Good          Enable SATA link power management for /dev/sda
   Good          Autosuspend for USB device UHCI Host Controller [usb6]
   Good          Autosuspend for USB device UHCI Host Controller [usb7]
   Good          Autosuspend for USB device UHCI Host Controller [usb4]
   Good          Autosuspend for USB device UHCI Host Controller [usb5]
   Good          Autosuspend for USB device UHCI Host Controller [usb3]
   Good          Autosuspend for USB device EHCI Host Controller [usb1]
   Good          Autosuspend for USB device EHCI Host Controller [usb2]
   Good          Autosuspend for USB device Fingerprint Sensor [4-1]
   Good          Autosuspend for USB device USB 2.0 Camera [Sonix Technology Co., Ltd.]
   Good          Wake-on-lan status for device eth0
   Good          Wake-on-lan status for device wlan0
   Good          Using 'ondemand' cpufreq governor 
Ciekawe jakby zachowywało się openSuse na Twoim kernelu skoro już teraz przynajmniej na moim sprzęcie działa lepiej niż K12.10. Sam wiatrak włącza się rzadziej.

Tak się zastanawiam czy czasem Twoja praca nie idzie na marne. Mam na myśli to, że podstawą Kubuntu jest środek Ubuntu, który zawsze będzie optymalizowany pod Unity np. w K11.10 lub 12.04 nie działała poprawnie obsługa tabletów w programie Krita gdyż biblioteka odpowiedzialna za to została zmieniona przez Canonical by poprawnie działała z Unity. Teraz gdy będą poprawiać wydajność Unity pod Steam mogą jeszcze bardziej napsuć niż poprawić działanie innych środowisk graficznych i nic tu nie pomoże team Kubuntu chyba, żeby stworzyl własne repo z problematycznymi paczkami, ale to już by kolejny "Mint" się z tego zrobił. To tyle moich wynaturzeń :)
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości