Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
olafuture
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Post autor: olafuture »

Witam,

Od niecałego tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką Ubuntu 12.10 (Unity) na swoim komputerze. Korzystam z chrome (Wersja 23.0.1271.64) i mam problem który wcześniej się nie pojawiał.
Instalacja:
Wybrałam instalacje ręczną mam dyski / i /home
Nie wybrałam instalacji wtyczek (typu flash itp) podczas instalacji systemu
Zainstalowałam pierwotnie 12.04 i później aktualizowałam do 12.10
Przeczytałam, wykonałam, zapisałam: viewtopic.php?f=142&t=37494
Komputer Asus EeePC 1215N (nie wiem co jest w środku dokładnie, jak będzie trzeba, choć wątpię to mogę przekopiować)

W chromie nie działają mi skróty aplikacji. Wybieram gmaila (przeglądarka, ew aplikacja z chrom i to i to nie działa)
Strona gmail ustawienia -> Narzędzia -> utwórz skrót do aplikacji i dzieje się (wybrałam pulpit, ale na panelu robi się tak samo):
1. Strona poczty przekształca się z zakładki w oddzielne okno aplikacji tak jak powinno
2. na panelu uruchamiania pojawia się ikonka lecz zamiast ikony-koperty gmaila pojawia mi się ikona chrome
3. Tworzy się skrót na pulpicie, który nazywa się: "chrome-https___mail.google.com_mail_ca_u_0.desktop" i wygląda jak ikona pliku tekstowego .txt
4. jak zamknę skrót/aplikację to już powtórnie się nie włącza
Zdjęcie:
Obrazek

Ktoś umiałby pomóc? Ja wiem, że to nie jest usterka być albo nie być, ale ja zawsze z niej korzystałam i nie powiem chciałabym ją odzyskać.
Szczególnie, że definitywnie powinno działać: (http://support.google.com/chrome/bin/an ... swer=95710
Mam nadzieje, że nie dubluje, niczego nie znalazłam. Wujek Google też nie pomógł - może źle formowałam pytanie.
Bardzo przepraszam jeśli wybrałam złe miejsce na post.

[edit] właśnie przeczytałam, że powinnam to opublikować w dziale "biuro", kierowałam się centrum oprogramowania ubuntu i wziełam "internet", przepraszam ale nie umiem tego zmienić, nie jestem pewna czy mam takie uprawnienia.

Olga.
MMB
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2005, 23:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Post autor: MMB »

Posiadasz wersję 32bitową systemu? Ja mam 64bitową i również mam ten sam błąd zarówno w Google Chrome, jak i Chromium. Ciekawe. Podejrzewam, że to jakiś bug. Szukałaś może na launchpad'zie?
Ja w ogóle mam inny problem a propos Gmaila, bo mi nie działa WebApp Gmail na obu moich komputerach. No jest jeszcze trochę rzeczy do poprawek :-)
olafuture
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Post autor: olafuture »

Przepraszam, że z takim opóźnieniem ale "Rozwiązałam problem" i ponieważ i tak nikt zbytnio nie odpoiwadał nie sprawdzałam już nowosci :)
"naprawa" ponieważ przeinstalowałam ubuntu, zainstalowałam 12.04 LTE i działa. (ale wcześniej działało i na 12.10 więc to nie jest prawdziwe źródło problemu.

Teraz znów natknęłam się na problem tym razem z wifi - po chwili działania odłącza mi sieć i nie chce/nie może powtórnie się do niej zalogować co skutkuje oczywiście brakiem netu. Czasami to następuje po kilku godzinach pracy czasami po chwili od włączenia komputera. Restart pomaga ale problem powraca jak bumerang, bo restart jak wiadomo żadnym rozwiązaniem nie jest... przynajmniej nie w ubuntu, co do windowsa bym się może trochę kłóciła :)

Mam wersję 32 bitową i niestety nie wiem co to launchpad (mam ten system tak od kilku tygodni, plus jestem kompletnie zieloną blondynką ;)
Udało Ci się coś zwojować z tymi skrótami?
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Post autor: bear7 »

olafuture pisze: Teraz znów natknęłam się na problem tym razem z wifi - po chwili działania odłącza mi sieć i nie chce/nie może powtórnie się do niej zalogować co skutkuje oczywiście brakiem netu. Czasami to następuje po kilku godzinach pracy czasami po chwili od włączenia komputera. Restart pomaga ale problem powraca jak bumerang, bo restart jak wiadomo żadnym rozwiązaniem nie jest... przynajmniej nie w ubuntu, co do windowsa bym się może trochę kłóciła :)
Zgodnie z regulaminem forum:
Na Forum panuje zasada:
jeden temat = jeden problem
Zastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomościW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
olafuture
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Chrome - skróty aplikacji (Ubuntu 12.10 Unity)

Post autor: olafuture »

Oj, ja tylko o tym wspomniałam bo właśnie jestem w trakcie szukania jakiegoś rozwiązania ale celem była odpowiedź i zapisanie tutaj rozwiązania dot. problemów z aplikacjami! - reinstalacja systemu stanowczo nie jest rozwiązaniem.
Swoją drogą zaraz nowy wątek się pojawi bo nic nie udało mi się wskórać :( może tym razem pomożecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości