Przeglądarka pod Linux a Allegro

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

Witam serdecznie.
Po kilku przymiarkach do linuxa powstrzymuje mnie, z racji zastosowań kompa, jeden problem:
- w Allegro wstawiając parametry wystawianego przedmiotu dodaję własne zdjęcie - w przeglądarce pod windows ( np. FF ) w otwierającym się oknie wklejam skopiowany wcześniej adres fotki na serwerze ( np. http://www. ........ / .... .jpg ). Zdjęcie jest pobierane i wstawiane w opisie aukcji. Pod linuxem ( np. w FF ) nie mam takiej możliwości - po kliknięciu "dodaj własne zdjęcie" otwiera się menadżer, ale wskazać mogę tylko plik znajdujący się na dysku twardym. Każdy plik mający w adresie link do zewnętrznego serwera nie jest wczytywany i kopiowany do Allegro.
jaka jest tego przyczyna?
Czy można to, pomijając czasochłonne kopiowanie plików na dysk i ponowne ich umieszczanie w sieci, jakoś zmienić ?
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

Tu raczej nie chodzi o wersję FF, windows, rodzaj dystrybucji itp. ... próbowałem pod Ubuntu, Mandriwa, Mint i FF, Chromium, Opera ...
Moim zdaniem windows zapisuje sobie ładowane do Allegro zdjęcie jako plik tymczasowy na dysku systemowym i dalej wczytuje go z dysku C do Allegro. Pod linuksem chyba tak nie jest i stąd ten problem ...
Nie wiem, czy w pierwszym poście potrafiłem to precyzyjnie opisać - kto wystawiał jakąś aukcję na Allegro - będzie wiedział ... Sorki .
Jasio Dusigaz

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: Jasio Dusigaz »

Nie mam konta na Allegro dlatego pytam:
http://forum.trojmiasto.pl/nnt-zdjecia- ... ,1,16.html
czy taki sposób dodania zdjęć do opisu aukcji nie jest już możliwy?
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

Jasiu, nie chodzi mi o sam opis aukcji ( edytor tekstowy lub wizualny ).W podany przez Ciebie sposób bardzo fajnie obchodzi się większe koszty wystawienia aukcji - wstawiamy fotki z serwerów, poprzez zabawę w html lub w edytorze wizualnym, oferowanym przez Allegro - po prostu we właściwym opisie aukcji wstawiasz kilka zdjęć, nie dopłacając za to, opisujesz, możesz zrobić jakiś fajny szablon ...
Chodzi mi o wcześniejszą część w procesie wystawiania aukcji , w której:
- nadajesz tytuł aukcji
- wgrywasz przynajmniej 1 miniaturkę zdjęcia ( maxymalnie 8 zdjęć ), widoczną dla przeglądających konkretną kategorię, bez wgłębiania się w szczegóły - i o te fotki i ich wstawianie mi chodzi .
- cenę
- czas trwania aukcji
itp.
- dalej dopiero przechodzimy do formułowania opisu, linkowanego przez Ciebie .
Ale widzę, że jesteśmy coraz bliżej ... ;)
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: norvoles »

Pod linuxem ( np. w FF ) nie mam takiej możliwości - po kliknięciu "dodaj własne zdjęcie" otwiera się menadżer, ale wskazać mogę tylko plik znajdujący się na dysku twardym. Każdy plik mający w adresie link do zewnętrznego serwera nie jest wczytywany i kopiowany do Allegro.
Chyba wiem o co chodzi (aczkolwiek Allegro nie używam i nie wiem dokładnie jak to tam jest rozwiązane).
Możesz wskazać tylko plik na dysku twardym, bo twórca owego menagera nie przewidział widać opcji wstawiania tam adresu http. To nie jest wina Firefoxa, bo on w tym momencie korzysta z bibliotek środowiska GTK, a one jak widać tego nie obsługują.
Przypuszczam, że da się to obejść, bo inaczej byśmy wiedzieli o tym znaaacznie wcześniej :P
Jasio Dusigaz

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: Jasio Dusigaz »

piotrunio pisze:Moim zdaniem windows zapisuje sobie ładowane do Allegro zdjęcie jako plik tymczasowy na dysku systemowym i dalej wczytuje go z dysku C do Allegro. Pod linuksem chyba tak nie jest i stąd ten problem ...
Czyli robisz to samo co pod Linuksem tylko dochodzi jeszcze jeden krok wysyłania zdjęć na serwer. ;-)
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

norvoles pisze:Przypuszczam, że da się to obejść, bo inaczej byśmy wiedzieli o tym znaaacznie wcześniej :P
Wiem, że na linuksowych forach kluczycie jak Indianie i nie odpowiadacie wprost, tylko zmuszacie do myślenia - czyli mam poszukać bardziej rozbudowanego menadżera okien ?
Jasio Dusigaz pisze:Czyli robisz to samo co pod Linuksem tylko dochodzi jeszcze jeden krok wysyłania zdjęć na serwer.
???
To znaczy - wirus vista robi to za mnie - zapisuje sobie jako tymczasowy ( chyba w /Tempolary Internet Files lub lokalizacji o podobnym przeznaczeniu ) i taki plik przesyła na serwer Allegro .
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: luk1don »

Wystaw przedmiot - przycisk Dodaj własne zdjęcia pojawia się Otwórz pliki i tam jest przycisk Położenie, wpisujesz http:// i klikasz Otwórz i się nie uploaduje?

-- środa, 5 grudnia 2012, 13:18 --

Sprawka Nautilusa

-- środa, 5 grudnia 2012, 13:30 --
Rzeczywiście nic się nie dzieje. Takie okienko?
http://imageshack.us/photo/my-images/57 ... 205122.png
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

Huraaa !!!
Tak, "gibki gibonie" :) o to chodziło . Jednak nie jesteście tacy, jak Was opisują na forach windowsa ;) ;) ;) Serdeczne dzięki, lukldon, za fatygę i ten zrzut ekranu.
Czy sprawka Nautilusa -nie wiem ... Próbowałem pod LXDE , XFCE , GNOME - było podobnie . Tyle,że tam są chyba jeszcze bardziej minimalistyczne środowiska, więc chyba też menadżery są lżejsze, ale przez to chyba mniej funkcjonalne ( nie pamiętam ich nazw, a bawiłem się nimi w MINCIE ).

Jaki menadżer polecisz do sprawdzenia ( dla, teraz w mincie - Mate lub Unity ) ?

Jak to pokonam, to już "pożegnam się z gąską" - internet, obróbka RAW, muza, gram sporadycznie - wszystko na Linuksie, tylko to Allegro mnie trzymało i ta z pozoru drobna sprawa. A że troszkę tych aukcji wystawiam, to stawało się to upierdliwe... Windows zostanie tylko na jednym kompie do Płatnika i Subiekta .
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: norvoles »

Czy sprawka Nautilusa -nie wiem ... Próbowałem pod LXDE , XFCE , GNOME - było podobnie . Tyle,że tam są chyba jeszcze bardziej minimalistyczne środowiska, więc chyba też menadżery są lżejsze, ale przez to chyba mniej funkcjonalne ( nie pamiętam ich nazw, a bawiłem się nimi w MINCIE ).
Jest tak jak napisałem wyżej. To nie jest sprawka Nautilusa, czy innego managera, ani kwestia środowiska. Wszystkie wymienione przez Ciebie środowiska są oparte na tych samych bibliotekach GTK (no, prawie) i w każdym z tych środowisk to okienko wygląda tak samo :P

Rozwiązaniem może być użycie Firefoxa korzystającego z innych bibliotek, niż GTK. W tym przypadku można jeszcze wykorzystać biblioteki Qt.
Żeby to zrobic musisz usunąc pakiet firefox-gnome-support

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove firefox-gnome-support
i zastąpić go pakietem firefox-kde-support

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install firefox-kde-support
Po tej operacji okno wyboru pliku będzie wyglądało inaczej (ale niekoniecznie ładniej :P) i być może będziesz mógł dodać link http za jego pomocą.

Nie twierdzę jednak, że to da efekt taki jakiego oczekujesz :P
piotrunio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:49
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: piotrunio »

Tak na szybki - sprawdziłem w MINT 12 KDE (3.0.0 ) i Firefox- nie da rady, każe wskazać ścieżkę do pliku na lokalnym dysku ... Na lapku spróbuję jeszcze w innym środowisku, ale chyba nie tędy droga :(
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: luk1don »

Zgłaszałeś już to na forum Allegro? Albo przez formularz? Od czegoś tam są, może przebudują stronę, aby działało wstawianie zdjęć z linków na Linuksie. Ciekawe, że nikt im tego jeszcze nie zgłaszał, tak mało ludzi korzysta z Linuksa?
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: Cieniek »

Pytanie czy to okienko do wybierania plików to tak standardowo działa pod Windowsem? Tj. zawsze, dla każdej strony (dla każdego programu?) mogę zamiast pliku na dysku wskazać link? Czy może w allegro napisali jakiś dodatkowy skrypt, który przechwytuje linki z http? Jeśli to pierwsze, to to może całkiem sprytny pomysł jest.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Przeglądarka pod Linux a Allegro

Post autor: luk1don »

Cieniek pisze:Pytanie czy to okienko do wybierania plików to tak standardowo działa pod Windowsem? Tj. zawsze, dla każdej strony (dla każdego programu?) mogę zamiast pliku na dysku wskazać link? Czy może w allegro napisali jakiś dodatkowy skrypt, który przechwytuje linki z http? Jeśli to pierwsze, to to może całkiem sprytny pomysł jest.
Ta funkcjonalność w ogóle wygląda mi na taką dodatkową, bo w opisach/instrukcjach napisane jest "wybierz zdjęcie z dysku". Ja jak wystawiałem jakąś aukcję to zawsze miałem zdjęcie na dysku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości