Dobra, niedroga grafa - co polecacie?

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
MichDem
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 29 cze 2010, 19:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Dobra, niedroga grafa - co polecacie?

Post autor: MichDem »

Witam

Otóż - w chwili obecnej mam kartę graficzną ATI/AMD Radeon HD 4670. Działa dobrze, ale AMD zakończył wsparcie tej serii kart dla linuxa, a granie w Minecrafta przy 30 FPS jest trochę bolesne (ok, tyle jest na grafice Fansy, ale wolę Fansy niż Fast). Karta ma już prawie 3 lata, więc stwierdziłem, że "ułatwię" sobie robotę i ją zwyczajnie wymienię.

Więc szukam karty najlepiej do 300 zł (od biedy może być do 400). Musi być lepsza od tej, co teraz mam oczywiście, mieć pełne wsparcie dla ubuntu (żeby nie było tak, że po przejściu do CLI mam jakąś dziwną rozdzielczość). DVI na pewno, HDMI mile widziane (aczkolwiek niekonieczne).

No i wsparcie dla najnowszego DirectX i OpenGL mile widziane ;)

No i może to być zarówno ATI jak i Nvidia. Procka mam AMD FX 4100. Miejsca w kompie mam na 180 mm, ale myślę, że mogę to rozszerzyć do 220 co najmniej.
Aditor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Kontakt:

Re: Dobra, niedroga grafa - co polecacie?

Post autor: Aditor »

ja bym tobie polecił http://allegro.pl/vertex3d-radeon-hd-48 ... 39129.html nie wiem jak jest dokładnie z kompatybilnością z linuxem ale myślę ze wszystko będzie ok tylko podaj jeszcze jaki masz zasilacz (model,marka,moc) zapewne masz jakąś no-name obudowę więc może byc problem z temperaturami bo to dość ciepła karta, dodam tak że troszkę wtopiłeś z procesorem ale to już nie jest na temat

P.S jak mógłbyś wydać około 450zł to miałbym dla cb już sporo lepsza propozycje pod względem temperatur oraz wydajności http://allegro.pl/pci-e-gigabyte-radeon ... 88712.html
CPU - I3-2120 | GPU - Asus HD6850 Direct CU @ 901/1060
MOBO - ASRock H61DE/S3 | HDD - WD Caviar Blue 500GB
MEM - Patriot 2X2GB 1333MHz | CASE - SPC Brutus 410 PB
PSU - XFX Core 550W | SYSTEM - Windows 7 HP 64bit / Ubuntu 12.04
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości