Kernele testowe/stabilne wersja v21.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Musze zgłosić dwa problemy z ostatnimi kernelami K8 32-bit, zwł. 21.5:

- System nie chce automatycznie montować, a Nautilus nawet nie widzi, dwóch spośród moich trzech pendrive'ów - Samsung GT-B3410 (Delphy) i Creative Zen Nano Plus. Tylko jeden "no-name" działa w miarę dobrze, choć i tu czasami trzeba restartować komputer, żeby Nautilus go zobaczył. Jeszcze kilka tyg. temu było ok.

- Ostatnio znowu bardzo często mam błędy podsystemu ATA przy starcie maszyny, skutkujące przerwanie bootowania, które zgłaszam "od zawsze". Zostaje tylko restart.

Moja płyta główna - bo de facto tylko to ma znaczenie - to Epox P4X400D (stareńki s.478, chipset VIA P4X400, dla Pentium IV "Northwood").
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

Za każdym razem gdy pojawia się info o aktualizacjach bezpieczeństwa, następuje "pobudzenie" czyli wiatrak gwałtownie przyspiesza i wzrasta pobór prądu powyżej 20 W. a czasami także temperatura. Dzieje się tak na baterii i kablu. Inne wyskakujące powiadomienia (np. o pobraniu, przenoszeniu pliku, albo podłączeniu urządzenia USB) nie powodują takiego efektu. Nie rozumiem tego i trudno mi będzie ze względu na okazjonalność, sprawdzić czy na innych kernelach jest tak samo.
Oczywiście pobudzenia występują też bez związku z konkretnymi działaniami komputera, to powyższe jest jednak jakimś konkretnym i zauważalnym inicjatorem.

Z zatrzymaniami na starcie spokój, pod v21.4 i 21.5 nie było ani jednego przypadku.

Całkiem się przerzuciłem na ostatnia wersję kernela. Jest znośnie czasem dobrze czasem źle a często zupełnie bez sensu, kiedy system chłodzenia chodzi na wysokich obrotach przy temp. procesora 40 stopni i zimnym laptopie (innym razem w tych samych warunkach nie włącza się nawet na najniższym biegu).

Pozdrawiam.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

elmer pisze:
e X t 7 3 pisze:Panie i Panowie widzę, że teraz Każdy może przetestować Steam ;) -> The Steam Linux Client Is Now Available To Everyone
Dziwne. Ja mam nadal komunikat że to beta: login with an enrolled account to continue...
Dodam że instalowałem klienta Steam z paczki z tej strony:

Kod: Zaznacz cały

http://forums.opensuse.org/english/get-technical-help-here/games/480270-installing-steam-linux-beta.html
Ext73 doradź pls co mam zrobić :)
Witaj, ale to jest nadal beta ... tyle,z e teraz otwarta ;)

Pozdrawiam

-- 24 gru 2012 13:25 --
Galvatron pisze:Musze zgłosić dwa problemy z ostatnimi kernelami K8 32-bit, zwł. 21.5:

- System nie chce automatycznie montować, a Nautilus nawet nie widzi, dwóch spośród moich trzech pendrive'ów - Samsung GT-B3410 (Delphy) i Creative Zen Nano Plus. Tylko jeden "no-name" działa w miarę dobrze, choć i tu czasami trzeba restartować komputer, żeby Nautilus go zobaczył. Jeszcze kilka tyg. temu było ok.

- Ostatnio znowu bardzo często mam błędy podsystemu ATA przy starcie maszyny, skutkujące przerwanie bootowania, które zgłaszam "od zawsze". Zostaje tylko restart.

Moja płyta główna - bo de facto tylko to ma znaczenie - to Epox P4X400D (stareńki s.478, chipset VIA P4X400, dla Pentium IV "Northwood").
No cóż tu zapewne kwestia VIA ... obecnie Developerzy już nie specjalnie mają "ochotę" się tym [starymi chipsetami] zajmować i zapewne takich błędów dotyczących tej platformy będzie coraz więcej ... niestety już "wygasająca" platforma i stad mogą się takie problemy pojawiać. Ja postaram się jeszcze w tym tygodniu przyjrzeć temu. Proszę wyślij Waść logi wygenerowane przez NeteXta73 i zobaczymy.

Pozdrawiam

-- 24 gru 2012 13:27 --
quatrolibro pisze:Za każdym razem gdy pojawia się info o aktualizacjach bezpieczeństwa, następuje "pobudzenie" czyli wiatrak gwałtownie przyspiesza i wzrasta pobór prądu powyżej 20 W. a czasami także temperatura. Dzieje się tak na baterii i kablu. Inne wyskakujące powiadomienia (np. o pobraniu, przenoszeniu pliku, albo podłączeniu urządzenia USB) nie powodują takiego efektu. Nie rozumiem tego i trudno mi będzie ze względu na okazjonalność, sprawdzić czy na innych kernelach jest tak samo.
Oczywiście pobudzenia występują też bez związku z konkretnymi działaniami komputera, to powyższe jest jednak jakimś konkretnym i zauważalnym inicjatorem.

Z zatrzymaniami na starcie spokój, pod v21.4 i 21.5 nie było ani jednego przypadku.

Całkiem się przerzuciłem na ostatnia wersję kernela. Jest znośnie czasem dobrze czasem źle a często zupełnie bez sensu, kiedy system chłodzenia chodzi na wysokich obrotach przy temp. procesora 40 stopni i zimnym laptopie (innym razem w tych samych warunkach nie włącza się nawet na najniższym biegu).

Pozdrawiam.
Panie Kolego jak pisałem, tu jest problem Nvidia [jej sterowniki] <> ACPI. Na razie badam problem, troszkę go zniwelować, ale jak pisałem nie usunąłem.

Pozdrawiam

-- 24 gru 2012 13:29 --

Panie i Panowie, jako ze mamy święta:

Życzę Wam spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Dziękuję i również życzę wszystkim wesołych Świąt.:)
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Witam zyczac Wesolych Swiat
A wracajac do meritum, pobralem chyba z 4 lub 5 razy kernel i7 :lol:
Brak neta tym skutkowal, ale instalowalem na rozne wczesniejsze wersje od 20.3 zaczynajac, cos mi sie nie podobalo i od nowa :(

Dziala, jak na baterii to za pare dni, jak wspolmieszkancom skacze konfigurowac desktopy zabytkowe :razz: , co by nie brali mojego lapka.

Jak to wiadomo moj Broadcom nie dzialal po instalacji kernela, dobrze ze woze ze soba zawsze karte wifi na usb, poczytalem i juz dziala :-D

55*C i slysze wentylator na lekko jalowym biegu, wczesniej byla cisza :(
Gdyby potrzebne byly logi, prosze o info a wrzuce na dropboxa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

Kubuntu 13.04 64 bit na laptopie Lenovo 3000 N200 C2D T8100 GF go7300
Instalator wygląda jak stare GTK2. Zainstalowało się bez problemu APM i CPUfrequ. Natomiast micorcode dla intela kończy się błędem

Kod: Zaznacz cały

modprobe: ../tools/modprobe.c:550: print_action: Assertion kmod_module_get_initstate(m) == KMOD_MODULE_BULITIN failded
Aborted (core dumped)


To się dzieje na genericu

Kod: Zaznacz cały

Linux k1304 3.7.0-7-generic #15-Ubuntu SMP Sat Dec 15 14:13:08 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Witam zyczac Wesolych Swiat
A wracajac do meritum, pobralem chyba z 4 lub 5 razy kernel i7 :lol:
Brak neta tym skutkowal, ale instalowalem na rozne wczesniejsze wersje od 20.3 zaczynajac, cos mi sie nie podobalo i od nowa :(

Dziala, jak na baterii to za pare dni, jak wspolmieszkancom skacze konfigurowac desktopy zabytkowe :razz: , co by nie brali mojego lapka.

Jak to wiadomo moj Broadcom nie dzialal po instalacji kernela, dobrze ze woze ze soba zawsze karte wifi na usb, poczytalem i juz dziala :-D

55*C i slysze wentylator na lekko jalowym biegu, wczesniej byla cisza :(
Gdyby potrzebne byly logi, prosze o info a wrzuce na dropboxa.
Zatem, jak pisałem - w przypadku Broadcoma - konieczne jest usuniecie [jeśli były zainstalowane] sterowników zamkniętych STA WiFi [moduł wl] oraz usuniecie wpisów w blacklistach = blokują start sterowników otwartych [co powinno się działać przez wyłączenie sterownika zamkniętego w menandrze].

Kwestia temperatur = nie wiem, kiedy, w jakich warunkach etc. = nie mogę się odnieść.

Pozdrawiam

-- 26 gru 2012 13:53 --
quatrolibro pisze:Za każdym razem gdy pojawia się info o aktualizacjach bezpieczeństwa, następuje "pobudzenie" czyli wiatrak gwałtownie przyspiesza i wzrasta pobór prądu powyżej 20 W. a czasami także temperatura. Dzieje się tak na baterii i kablu. Inne wyskakujące powiadomienia (np. o pobraniu, przenoszeniu pliku, albo podłączeniu urządzenia USB) nie powodują takiego efektu. Nie rozumiem tego i trudno mi będzie ze względu na okazjonalność, sprawdzić czy na innych kernelach jest tak samo...
Zatem jeszcze do tego muszę się odnieść, cóż to w pełni zrozumiałe każdy update repozytoriów to update ich bazy i czasem 100 % obciążenie na każdy rdzeń/wątek procesora = nie powinno dziwić - mocne podgrzanie procesora -> włączenie wentylatora -> odczuwalnie większy pobór energii.

Pozdrawiam

-- 26 gru 2012 13:55 --
witek pisze:Kubuntu 13.04 64 bit na laptopie Lenovo 3000 N200 C2D T8100 GF go7300
Instalator wygląda jak stare GTK2. Zainstalowało się bez problemu APM i CPUfrequ. Natomiast micorcode dla intela kończy się błędem

Kod: Zaznacz cały

modprobe: ../tools/modprobe.c:550: print_action: Assertion kmod_module_get_initstate(m) == KMOD_MODULE_BULITIN failded
Aborted (core dumped)


To się dzieje na genericu

Kod: Zaznacz cały

Linux k1304 3.7.0-7-generic #15-Ubuntu SMP Sat Dec 15 14:13:08 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
hmm jakiś błąd w budowaniu modułu - na razie nie mogę się odnieść = nie używam 13.04. Zacznę pewnie w okolicach końca marca przyszłego roku ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Wysłałem Ci logi, na maila.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Wysłałem Ci logi, na maila.
Przyjże się.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

e X t 7 3 pisze: Panie Kolego jak pisałem, tu jest problem Nvidia [jej sterowniki] <> ACPI. Na razie badam problem, troszkę go zniwelować, ale jak pisałem nie usunąłem.
Usunąłem wszystkie stery nvidii, przeinstalowałem bumblebee i skonfigurowałem żeby chodziło z noveau, ale niestety nie działa :-x (jak były stery 304.64 to nawet działało) Sądząc z zapotrzebowania na prąd karta jest jednak wyłączona, przynajmniej przez jakiś czas 8-10 W. Wygląda że to nie pomogło na nieuzasadnione pobudzenia systemu, już miałem 2 pobudzenia na baterii i AC, więc sterowniki nvidii nie szkodzą same w sobie, ewentualnie samo istnienie tej grafy.
e X t 7 3 pisze: Zatem jeszcze do tego muszę się odnieść, cóż to w pełni zrozumiałe każdy update repozytoriów to update ich bazy i czasem 100 % obciążenie na każdy rdzeń/wątek procesora = nie powinno dziwić - mocne podgrzanie procesora -> włączenie wentylatora -> odczuwalnie większy pobór energii.
Po automatycznym sprawdzeniu aktualizacji (przez muon) pobudzenie nie ustępuje mimo że użycie procesora spada <20%. Zajmuje to kilkanaście sekund (update) a pobudzenie trwa zazwyczaj do wyłączenia komputera. Może to wada programu ?
Dzisiejsze usuwanie i instalowanie (na baterii) odbyło się na najniższym słyszalnym trybie pracy wentylatora. Sprawdzam teraz apt-get update: użycie procesora hmm... raz 100% , tylko 1 rdzeń, a pozostałe max 60% Upgrade - to normalne jak jest dużo aktualizacji że się czasem rozkręci. Pisałem już że jest duża losowość zachowań. To jednak miało znamiona reguły. Pod 12.04 + v20.x takich jaj nie było, o aktualizacjach dowiadywałem się z dymków a nie skoków wentylatora o dwa biegi.

Pozdrawiam.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Ale te "nieuzasadnione" wybudzenia są często wynikiem aktywnych usług np. anacron, cron, winbind. Bądź też wynikają z usług Ubuntu, czy KDE [np. jak jest aktywny Nepomuk, Akonadi. Ja teraz diagnozuje jeszcze problem, zobaczymy w kolejnych wersjach. na pewno dotyczy to maszyn, gdzie jest Nvidia - to wiem na pewno.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Doloze troche swojego co zauwazylem pod i7 :(
Przy przenoszeniu pomiedzy partycjami system sie laguje, musze czekac na reakcje liczac do 15 powoli a do tego nawet strony podobnie reaguja :(

Wyzej wymienione przez kolege uslugi mam po wylaczane, teraz skonczylo przenosic i wrocilo do normy.

Pozyczylem w piatek wspolmieszkancowi lapka i na baterii podzialal tylko do okolo 3h, gdzie pod v18 mialem raz 11h.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

JerryG pisze:Doloze troche swojego co zauwazylem pod i7 :(
Przy przenoszeniu pomiedzy partycjami system sie laguje, musze czekac na reakcje liczac do 15 powoli a do tego nawet strony podobnie reaguja :(

Wyzej wymienione przez kolege uslugi mam po wylaczane, teraz skonczylo przenosic i wrocilo do normy.

Pozyczylem w piatek wspolmieszkancowi lapka i na baterii podzialal tylko do okolo 3h, gdzie pod v18 mialem raz 11h.
To mnie dziwi ... coś zadziwiającego - testowałem i7 pod maszynami od i3 do i7 - Sandy i Ivy Bridge - ale wszystkie tylko "czysty" intel i tam działają idealnie płynnie, bardzo energooszczędnie i cicho = zimne maszyny ... zresztą, co do ostatniej wersji ma też takie relacje od Kolegi Frosti ... hmm moim zdaniem coś nie tak jest z tym systemem. Cóż szukam przyczyny takich zachowań - jak pisałem jedynie na maszynach z nvidią. Proszę wyślij mi logi wygenerowane przez NeteXt`73 [spakuj zipem i na maila].

Pozdrawiam



-- 28 gru 2012 21:47 --


Panie i Panowie to, że się nie odzywam, nie znaczy, ze nie pracuje ;) ... właśnie przygotowałem nowe konfiguracje dla v21.6 [Linux-3.6.11 - ostatni = stabilny build dla Linux v21.x] oraz dla v22.0 [obecnie to Linux-3.7.1].

Analiza logów otrzymanych od Kolegów Galvatrona i JerryG pozwoliła mi na "wykrycie" pewnego problemu leżącego u podstaw ACPI ...

Kod: Zaznacz cały

ACPI: Invalid Power Resource to register!
Cóż chyba mam na to "lekarstwo" - zobaczymy. Tu wprowadziłem zmiany w kodzie acpi [na podstawie patcha Borislav`a Petkov`a] - zobaczymy, czy tu nastąpi jakaś poprawa ... i oczywiście np. u Kolegi JerryG - podobnie jak obecnie na wielu maszynach mobilnych - nadal są "ostrzeżenia" w stylu:

Kod: Zaznacz cały

ACPI Warning: 0x0000000000000428-0x000000000000042f SystemIO conflicts with Region \PMIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \GPIO 1 (20120711/utaddress-251)
ACPI Warning: 0x0000000000000500-0x000000000000057f SystemIO conflicts with Region \_SB_.PCI0.PEG0.PEGP.GPIO 2 (20120711/utaddress-251)
ACPI: This conflict may cause random problems and system instability
ACPI: If an ACPI driver is available for this device, you should use it instead of the native driver
Powyższe "błędy" - bo to raczej system ostrzeżenia pojawiły się wraz z przebudowaniem podsystemu ACPI od kernela 3.4.x w górę. W większości przypadków rzeczywiście stanowią tylko pewne sugestie - i to czasem niezbyt "zasadne", ale w pewnej grupie przypadków mogą wskazywać na rzeczywiste problemy. Myślę jednak, że aż do kerneli - tu z mojej linii v23.x [bazujących na Linux-3.8.x] nie uda się uniknąć takich sytuacji. Dopiero właśnie wraz z Linux-3.8.x wprowadzona zostanie [już w zasadzie wprowadzona - teraz "kosmetyka" = zapewnienie aby to działało, jak należy] kolejna bardzo mocna przebudowa ACPI i ponoć wiele rzeczy ma zostać naprawionych ... zobaczymy. Myślę, że albo w ten weekend, albo pewniej po nowym roku udostępnię zarówno stabilny v21.6, jak i testowe v22.0.

Ponadto w w/w wersjach moich kerneli już nie uświadczycie ostrzeżeń typu:

Kod: Zaznacz cały

ACPI: Deprecated procfs I/F for AC is loaded, please retry with CONFIG_ACPI_PROCFS_POWER cleared
Pozdrawiam


-- 31 gru 2012 19:37 --

Szampańskiej zabawy i wszystkiego co najlepsze w 2013 ... mam nadzieje ze i lepszych kerneli, skryptów, etc.


Nowe kernel w tym tygodniu jeszcze ... znaczy się w nowym roku ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

Nawzajem :)

Wracając do informacji na temat Sterowników WiFi, muszę przyznać, że otwarto-źródłowe brcmsmac nie bardzo chcą współpracować z moim układem BCM4313. Pomimo tego, że, spędziłem dużo czasu aby je uruchomić nie dałem rady, wróciłem więc do bcmwl. Co dziwne na drugim kompie na którym również jest ten nieszczęsny układ wszystko działa poprawnie na twoim kernelu (tzn. sieć łączy się od razu po zalogowaniu).

Jako, że miałem też trochę czasu przeinstalowałem sobie system na Kubuntu 12.10 i tutaj ten problem nie występuje, również na sterownikach bcmwl, sieć łączy się zaraz po zalogowaniu, nie muszę czekać na aktywowanie układu.

Muszę przyznać, że KDE naprawdę dobrze działa (pomimo pewnych problemów które miałem z KDE Wallet), animacje na najnowszych sterownikach (beta) od AMD + twój kernel działają naprawdę płynnie.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Tak ze zycze pomyslnosci w 2013 roku :)

Wracajac do moich logow, problem wystepuje przy kopiowaniu-przenoszeniu, idzie z tym zyc :) bo nie codziennie to robie.

U mnie BCM4313 laduje sie prawie pod koniec ladowania systemu, uzyty sterownik z tego co widze to brcmsmac i znowu mam wlan0 a nie jak poprzednio ethx.
Zauwazylem blad w dzialaniu sterownika ale wystepujacy gdy mam odpalony komputer desktop w pokoju z linuxem i karta realteka wifi, wtedy potrafi mi na moim lapku zerwac polaczenie z routerem.
Dzisiaj desktop zostal wyniesiony do salonu na dol i lapek nie zerwal polaczenia ani razu.
A po za tym system dziala OK, nie przetestowalem z braku czasu dzialanie na baterii, co postaram sie zrobic jeszcze w tym tygodniu.

Sprobuje zainstalowac Twoj kernel na desktopie z Lubuntu, bo narzekaja wspolmieszkancy ze filmy na youtube czasami zwalniaja, mimo ze pasek ladowania filmu jest do przodu.
Z tym ze tam jest procek Intela Pentium4 1,6 i tylko 512 MB RAM-u.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Panowie, jak pisałem KDE jest moim zdaniem obecnie najlepszym środowiskiem. Po wyjściu KDE 4.10 - miedzy nim, a pozostały już w zasadzie będzie przepaść - wydajność, responsywność i przede wszystkim funkcjonalność, do której np. obecnemu Unity, czy GNOME bardzooo daleko ;).

Mam nadzieje, że spodobają się wam nowe kernele v21.6 [stabilny] i v22.0 [testowy]. Poprawiłem pewne błędy - na ile się dało [reszta w rękach Developerów kernela - tu przede wszystkimi pod kątem zarządzania energią i ACPI sporo zmian będzie w v23.x - opartym o Linux-3.8.x - ta wersja zapewni taką ilość zmian, że aż się 'boje' ;)] i postarałem się aby wydajność i responsywność była jeszcze wyższa - ich krzywe przebiegu jeszcze bardziej "spłaszczyłem" w górę ma się rozumieć. Zatem kernele te - a w szczególności v22.0 powinny zapewnić wrażenie maksymalnie płynnego środowiska pracy ... mam nadzieje, że tak to odczujecie. W przypadku kernela v22.0 konieczne będzie wyłączenie usługi Apparmor - usługa SysV - za pomocą NeteXt`73. Zapewniam, że apparmor będzie działać, ale nie będą działać profile przygotowane dodatkowo przez Canonical - po prostu są one robione pod aa v2.4, a obecnie mamy v2.8 i niestety nie wydano patchsetu [nawet nie ma źródeł developerskich] zapewniającego kompatybilność z profilami w trybie v2.4. Wydaje mi się, że Canonical w końcu z tego wstecznictwa zrezygnuje ... ale tego nie jestem pewien. Kernele powinienem udostępnić do weekendu najdalej ... choć może i nawet znacznie szybciej, ale nie obiecuje ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

Na stronie ubuntu.com jakieś odliczanie.

Ktoś wie co szykuje ekipa Marka?
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

zovalik pisze:Na stronie ubuntu.com jakieś odliczanie.
Ktoś wie co szykuje ekipa Marka?
IMO dotykowe nowości;) pewnie tel + tablet, szykują się ostro bo kernele też się zaczęły pojawiać ARM: http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma ... 7.1-raring
i chyba się nie mylę: http://www.markshuttleworth.com/archives/1221
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 14:29 przez NetBit73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zovalik pisze:Na stronie ubuntu.com jakieś odliczanie.

Ktoś wie co szykuje ekipa Marka?
Nie wiadomo ;) coś tam niektórzy mówią o czymś "dotykalskim", ale co dokładnie ... cisza. Zresztą dzieje się w świecie GNU/Linuksa ... prawdopodobnie w marcu Valve pokarze Steam Box ... na zmodyfikowanym pod siebie Ubuntu ;)

Valve Steam Box

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: luk1don »

NetBit73 pisze:
zovalik pisze:Na stronie ubuntu.com jakieś odliczanie.
Ktoś wie co szykuje ekipa Marka?
IMO dotykowe nowości;) pewnie tel + tablet, szykują się ostro bo kernele też się zaczęły pojawiać ARM: http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma ... 7.1-raring
i chyba się nie mylę: http://www.markshuttleworth.com/archives/1221
Jak w reklamie: Oba-ma? Smartfon ma? Tablet ma? To co się mówi? Dziękuję...
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości