Kernele stabilne wersja v22.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Na takiej maszynie naprawdę dobrze powinien działać mój kernel z linii Brazos [wykorzysta całą moc procesora już na poziomie kernela] ... ale pod warunkiem, że ACPI działa, jak należy. No cóż trzeba zobaczyć na świeżym systemie.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
matis1985
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: matis1985 »

Biorę się za instalowanie kernela, sterowników do grafiki i skryptów

Kernel zainstalował się bezproblemowo następnie restart systemu i próba instalacji sterowników od Radeona i mam problem gdyż nie mogę ich zainstalować wyskakuje błąd, że nie może odnaleźć pakietu lib32gcc1, więc próbuję zainstalować go w terminalu gdzie wyświetla mi się komunikat zytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
lib32gcc1 jest już w najnowszej wersji.
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.

Usunąłem ten pakiet komendą remove i ponownie go zainstalowałem/ Ponowna próba instalacji catalystów i ponownie historia że nie ma pakietu lib32gcc1

Po restarcie systemu catalysty pojawiły się w menu więc chyba się zainstalowały, ale mogę się mylić.
dodaje link do loga z NeteXt73 http://www62.zippyshare.com/v/33952881/file.html
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Jak system teraz działa ? Po włączeniu Catalystów pokazuje sekcje OpenGL ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Ziendal »

Zainstalowałem Kernel na notebooku z Intel Core i5 i hd3000, wreszcie mam stałe 60 fps w CS 1.6. Dzięki! :)
matis1985
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: matis1985 »

System działał tak samo jak przed reinstalacją czyli tearing w filmikach hd na youtube i dodatkowo nie dało się oglądać filmów w żadnym z odtwarzaczy. Jedynie VLC wyświetlał obraz ale co pół minuty obraz stawał na kilka sekund się rozmywał krzaczył nie dało się na to patrzeć. SMplayer po przestawieniu na vaapi w opcjach nie wyświetlał wogóle obrazu. Następnie zainstalowałem od nowa Ubuntu 12.10 zaktualizowałem system i nie mogłem zainstalować catalystów 13.1 ze strony amd czy też ze skryptu, sypało błędami o braku lib32gcc1, który był zainstalowany wcześniej. Dopiero instalacja z dopiskiem --force pomogła catalyst się zainstalował i system wstał po restarcie ale i tu występował tearing. Próbowałem doinstalować xvba-va-driver to usuwało mi catalysta i instalowało starszą wersję a tearing jak był tak i był dalej.
Ten ASUS to mój 3 laptop z procesorem AMD i grafiką radeon i jeszcze na żadnym Ubuntu/Kubuntu nie działało mi poprawnie zawsze był problem z grafiką. Na razie dałem za wygraną i wróciłem do windowsa 7 tu mi przynajmniej wszystko działa bezproblemowo.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Chris1507 »

W NeteXt73 przy pobieraniu plików może wyświetlać się waga plików obok prędkości i czasu? :)
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

I zwis, ale nie totalny, zainstalowalem sobie Mint Nadie 14, wszystko bylo OK z wifi dopuki nie dalem przez NeteXt73 zainstalowania tego co siem instaluje, do tego wpisy Grub i net zaczal mi sie wylaczac, co jakis czas, wylaczenie sieci i dziala znowu :/

01:00:46
Dopuki nie dalem wpisow do gruba i zainstalowania APM + mocrocode net dzialal mi excelent, a teraz co jakis czas musze klikac na wylacz siec bezprzewodowa, wtedy net znowu mi dziala :(

Jeszcze nie zainstalowalem Twojego kernela i teraz pytanie bedzie lepiej lub gorzej jak zainstaluje ??
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

@JerryG spróbuj zainstalować paczkę do Broacoma z tąd:
http://packages.ubuntu.com/raring/amd64 ... e/download

Wybierz mirror i pobierze ci .deb. W moim przypadku drivery instalowane przez NetExt również sprawiały problemy:/

W przypadku Nadii też miałem dziwne przypadłości. Miałem freezy co jakiś czas (wszystko instalowane za pomocą NetExt).
Przypuszczam że Microcode działa niepoprawnie i robi sieczkę z systemu :/

Na systemie Netrunner, gdzie wszystko instalowałem za pomocą NetExt, znowuż pobór energi był poprostu masakryczny, 23 W i nic nie dało się z tym zrobić.

Teraz wróciłem do kubuntu 12.10 + Ati zainstalowane ręcznie (http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu) + wpisy w grub (wprowadzane ręcznie)

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX="pcie_aspm=force acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax"
Na tą chwilę nie dodawałem ani Microcode ani APM

Większość rzeczy działa poprawnie pod generykiem zużycie baterii ~10-13 W. Zainstaluję pewnie kernel Pana Ext ale poczekam na kolejne wydanie :)

Jedyny mankament który mnie irytuje od dłuższego czasu, jest taki, że proces kopiowania plików na pendrive FAT32 (czas/transfer) jest nieadekwatny do rzeczywistego kopiowania. W szacowanym czasie plik ~700 MB kopiuje się około 10 sec (tranfer 50MB/s)! po czym muszę czekać jeszcze około 10-20 sec na zakończenie kopiowania :/ . Sprawdzałem to już na wielu kernelach, problem dotyczy wszystkich nowych kerneli niezależnie od dystybucji (Fedora/Ubuntu). Specjalnie sprawdzałem jak się to ma pod starszymi kernelami 3.2.X. Tam wszystko działa poprawnie...
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Ziendal pisze:Zainstalowałem Kernel na notebooku z Intel Core i5 i hd3000, wreszcie mam stałe 60 fps w CS 1.6. Dzięki! :)
Zatem "prawdziwa szybkość" byłaby na kernelach z linii i7 ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

elzear, patrzyłeś może z jakim taktowaniem chodził procesor kiedy miałeś duży pobór energii na jajkach eXt73 ? Pisałem już wcześniej że ten pobór u mnie skacze >20 W i tak zostaje, razem z taktowaniem procesora w trybie turbo >2,3GHz (nawet jak nic lub prawie nic nie robię). Tak się dzieje czasem od uruchomienia przez całą sesje albo w trakcie. Jeżeli się "dobrze" uruchomi a trzeba do tego ze 2 - 3 restarty, to procesor pracuje w zakresie 800 MHz - 2GHz (oczywiście można pobudzić bardziej ale w moich zastosowaniach jest to sporadyczne) i żre na tym dobrym uruchomieniu 8 -15 W, średnio 12 W.

Kernel v22.0, Microcode, APM, Grub:

Kod: Zaznacz cały

"pcie_aspm=force acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax i915.i915_enable_rc6=1 i915.i915_enable_fbc=1 i915.lvds_downclock=1 i915.semaphores=1 drm.vblankoffdelay=1 acpi_backlight=vendor"
Mint 14 KDE
Mint na powyższym zestawie chodzi idealnie, tylko tearing nadal występuje na filmach.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

matis1985 pisze:System działał tak samo jak przed reinstalacją czyli tearing w filmikach hd na youtube i dodatkowo nie dało się oglądać filmów w żadnym z odtwarzaczy. Jedynie VLC wyświetlał obraz ale co pół minuty obraz stawał na kilka sekund się rozmywał krzaczył nie dało się na to patrzeć. SMplayer po przestawieniu na vaapi w opcjach nie wyświetlał wogóle obrazu. Następnie zainstalowałem od nowa Ubuntu 12.10 zaktualizowałem system i nie mogłem zainstalować catalystów 13.1 ze strony amd czy też ze skryptu, sypało błędami o braku lib32gcc1, który był zainstalowany wcześniej. Dopiero instalacja z dopiskiem --force pomogła catalyst się zainstalował i system wstał po restarcie ale i tu występował tearing. Próbowałem doinstalować xvba-va-driver to usuwało mi catalysta i instalowało starszą wersję a tearing jak był tak i był dalej.
Ten ASUS to mój 3 laptop z procesorem AMD i grafiką radeon i jeszcze na żadnym Ubuntu/Kubuntu nie działało mi poprawnie zawsze był problem z grafiką. Na razie dałem za wygraną i wróciłem do windowsa 7 tu mi przynajmniej wszystko działa bezproblemowo.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Cóż jest jeszcze pewien błąd odnośnie sposobu instalacjo Catalystów - kolejna wersja NeteXt'73 powinna to naprawi. Co do tearingu ... Jak już to albo go nie widzę, albo mam bardzo niewielki i często uzależnione to jest m.in. od szybkości odświeżania matrycy. Tutaj nawet jak obciążenie każdego rdzenia na X370 sięga 100 % - AMD APU E-350 [2 rdzenie 1.6 GHz] mam idealnie płynny obraz HD. Elementami, które o tym decydują są: kernel [używam wersji Brazos], odpowiednia KONFIGURACJA: KDE, usług oraz Catalystów. Jeśli tu np. mamy włączone Vsync, włączone animacje belki [zawiera bugi a nic nie animuje], czy tez np. w dostrajaniu inaczej niż: wysok. rozdz. i duże ob. proc. to nie ma się czemu dziwić ;)

Pozdrawiam

-- 28 sty 2013 09:44 --
elzear pisze:@JerryG spróbuj zainstalować paczkę do Broacoma z tąd:
http://packages.ubuntu.com/raring/amd64 ... e/download

Wybierz mirror i pobierze ci .deb. W moim przypadku drivery instalowane przez NetExt również sprawiały problemy:/

W przypadku Nadii też miałem dziwne przypadłości. Miałem freezy co jakiś czas (wszystko instalowane za pomocą NetExt).
Przypuszczam że Microcode działa niepoprawnie i robi sieczkę z systemu :/

Na systemie Netrunner, gdzie wszystko instalowałem za pomocą NetExt, znowuż pobór energi był poprostu masakryczny, 23 W i nic nie dało się z tym zrobić.

Teraz wróciłem do kubuntu 12.10 + Ati zainstalowane ręcznie (http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu) + wpisy w grub (wprowadzane ręcznie)

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX="pcie_aspm=force acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax"
Na tą chwilę nie dodawałem ani Microcode ani APM

Większość rzeczy działa poprawnie pod generykiem zużycie baterii ~10-13 W. Zainstaluję pewnie kernel Pana Ext ale poczekam na kolejne wydanie :)

Jedyny mankament który mnie irytuje od dłuższego czasu, jest taki, że proces kopiowania plików na pendrive FAT32 (czas/transfer) jest nieadekwatny do rzeczywistego kopiowania. W szacowanym czasie plik ~700 MB kopiuje się około 10 sec (tranfer 50MB/s)! po czym muszę czekać jeszcze około 10-20 sec na zakończenie kopiowania :/ . Sprawdzałem to już na wielu kernelach, problem dotyczy wszystkich nowych kerneli niezależnie od dystybucji (Fedora/Ubuntu). Specjalnie sprawdzałem jak się to ma pod starszymi kernelami 3.2.X. Tam wszystko działa poprawnie...
Co do broadcoma tak - tu będą zmiany w kolejnej wersji NeteXt'73 - system nie widzi stertownika, który ma i trzeba mu go "pokazać" i to zostanie wprowadzone.

Microcode musi być i na pewno on nie czyni "spustoszenia" - no chyba, że Mint tu jakoś inaczej tym zarządza - czemu bym się nie dziwił - obserwując jak skonfigurowane są kernele dla Minta ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Ziendal »

e X t 7 3 pisze:
Ziendal pisze:Zainstalowałem Kernel na notebooku z Intel Core i5 i hd3000, wreszcie mam stałe 60 fps w CS 1.6. Dzięki! :)
Zatem "prawdziwa szybkość" byłaby na kernelach z linii i7 ;).

Pozdrawiam
Na razie będę musiał zadowolić się tym co jest, ale jest dobrze, wreszcie też da się grać w TF2 (pomijając co jakiś czas 6 sekundowe lagi). :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Kernel v22.1 najprawdopodobniej oprę o Linux-3.7.5 ... właśnie wyszedł i zwiera kilka bardzo ciekawych poprawek związanych z ACPI [w tym zarządzanie procesorami] oraz USB.

Pozdrawiam

-- 28 sty 2013 09:55 --
Ziendal pisze:
e X t 7 3 pisze:
Ziendal pisze:Zainstalowałem Kernel na notebooku z Intel Core i5 i hd3000, wreszcie mam stałe 60 fps w CS 1.6. Dzięki! :)
Zatem "prawdziwa szybkość" byłaby na kernelach z linii i7 ;).

Pozdrawiam
Na razie będę musiał zadowolić się tym co jest, ale jest dobrze, wreszcie też da się grać w TF2 (pomijając co jakiś czas 6 sekundowe lagi). :)
Pod v22.1 powinno być lepiej ;)

Pozdrawiam

-- 28 sty 2013 10:11 --

W kwestii konfiguracji i optymalizacji. Tak jak na poniższych filmach działa Kubuntu 12.10 [32 bity "z przymusu"] + mój kernel 3.7.3-ext73-f1-22.0-k8-ags-cfs na maszynie z Pentium M 1.7 GHz [1 rdzeń] + 1 GB ram + Intel GMA 950

Kubuntu 12.10 na Acer z Pentium M 1.7 + 1 GB ram - 1

Kubuntu 12.10 na Acer z Pentium M 1.7 + 1 GB ram - 2


Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

quatrolibro pisze:elzear, patrzyłeś może z jakim taktowaniem chodził procesor kiedy miałeś duży pobór energii na jajkach eXt73 ? Pisałem już wcześniej że ten pobór u mnie skacze >20 W i tak zostaje, razem z taktowaniem procesora w trybie turbo >2,3GHz (nawet jak nic lub prawie nic nie robię). Tak się dzieje czasem od uruchomienia przez całą sesje albo w trakcie. Jeżeli się "dobrze" uruchomi a trzeba do tego ze 2 - 3 restarty, to procesor pracuje w zakresie 800 MHz - 2GHz (oczywiście można pobudzić bardziej ale w moich zastosowaniach jest to sporadyczne) i żre na tym dobrym uruchomieniu 8 -15 W, średnio 12 W.

Kernel v22.0, Microcode, APM, Grub:

Kod: Zaznacz cały

"pcie_aspm=force acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax i915.i915_enable_rc6=1 i915.i915_enable_fbc=1 i915.lvds_downclock=1 i915.semaphores=1 drm.vblankoffdelay=1 acpi_backlight=vendor"
Mint 14 KDE
Mint na powyższym zestawie chodzi idealnie, tylko tearing nadal występuje na filmach.

Tu możesz mieć rację. Nie przyjrzałem się opcji obniżania taktowania procka, najprawdopodobniej to było przyczyną...

Co do APU i odtwarzania wideo, również nie zauważyłem problemów w odtwarzaniu filmów HD/FHD. Wszystko działa płynnie przy catalystach 13.1. Na drugim notebooku ze starymi sterownikami 12.6 (Core i3/ATI), występuje problem z odtwarzaniem ale niebawem pewnie zainstaluje tam 13.1 legacy i zobaczę jak to działa.

A można wiedzieć jaką masz konfigurację sprzętową?
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Ziendal »

-- 28 sty 2013 09:55 --
Zatem "prawdziwa szybkość" byłaby na kernelach z linii i7 ;).

Pozdrawiam
Na razie będę musiał zadowolić się tym co jest, ale jest dobrze, wreszcie też da się grać w TF2 (pomijając co jakiś czas 6 sekundowe lagi). :)
Pod v22.1 powinno być lepiej ;)

Pozdrawiam
Nie wierze w cuda, już od dawna mam takie lagi w tej grze, więc raczej to jej wina :). Ale wszystko jest możliwe, dzięki za dobrą robotę!
Szkoda tylko że nie ma automatycznych aktualizacji kernela, przyzwyczajenie do wygody z Androida :>
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Tu "wina" może leżeć w bardzo wielu czynnikach: sama gra, sterowniki, kernel, usługi, nieodpowiednia konfiguracja środowiska np. KDE, etc. ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Zrobiłem dodatkowe testy i mój problem z USB najprawdopodobniej leży w podłączeniu przednich portów. Kupię sprężone powietrze, sprawdzę połączenia i zobaczę.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

Chris1507 pisze:W NeteXt73 przy pobieraniu plików może wyświetlać się waga plików obok prędkości i czasu? :)
Z tym może być problem, ogólnie można pobrać nagłówek pliku i sczytać z niego dane, ale nie za bardzo jest gdzie to zmieścić:) Na ten moment może być to lub to, czyli albo pojemność pliku, albo czas pobierania i pasek pobierania. Wybieram to drugie. Ewentualnie dałoby się dodać wagę pliku do tytułu tego okna.... Chyba, że ktoś ma pomysł jak to zrobić inaczej (TECHNICZNIE).

-- 29 sty 2013, o 06:40 --
witek pisze:I ja też mam zachciankę dotyczącą instalatora :) w skryptach eXt73 jest informacja czy dany skrypt jest zainstalowany czy nie. Czy taką samą funkcjonalność można by wdrożyć w polu sterowniki, czyli podawałby czy sterownik jest zainstalowany?
Wygląda na to, że wczoraj w godzinach wieczornych udało się to wdrożyć, po testach trafi do NeteXt'73 w wersji stable.
mlms
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 09 kwie 2009, 09:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: mlms »

e X t 7 3 pisze: W kwestii konfiguracji i optymalizacji. Tak jak na poniższych filmach działa Kubuntu 12.10 [32 bity "z przymusu"] + mój kernel 3.7.3-ext73-f1-22.0-k8-ags-cfs na maszynie z Pentium M 1.7 GHz [1 rdzeń] + 1 GB ram + Intel GMA 950

Kubuntu 12.10 na Acer z Pentium M 1.7 + 1 GB ram - 1

Kubuntu 12.10 na Acer z Pentium M 1.7 + 1 GB ram - 2


Pozdrawiam
Mam maszynę o podobnych parametrach: HP Compaq tc4200 z Pentium M 1.86 + 2 GB ram zainstalowane Kubuntu 12.10 32-bit.
Czy kolega e X t 7 3 oprócz instalacji kernela coś jeszcze zmieniał np. w grub-ie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v22.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Jeśli masz już dodane rekomendowane wpisy, to pozostaje tylko sprawdzić ustawienia Kwin'a i Oxygen'a (m.in. czy ten drugi działa w trybie High resolution and very high CPU).

Gdyby któregoś właściciela 12.04 to interesowało, w oficjalnych repozytoriach 12.04 (precise-backports) jest backport X.org'a z 12.10. By go zaktualizować, a raczej podmienić, należy w Synapticu - lub Software Center - wybrać pakiet xserver-xorg-lts-quantal. System automatycznie odinstaluje starego i zainstaluje nowego, wraz z backportem kernela 3.5 (jajko można potem wyrzucić). Analogicznie, w celu odwrócenia zmiany należy zaznaczyć paczkę xserver-xorg-lts-precise. Niestety nie wiem jak wygląda kwestia wsparcia tych backportów, zwł. w dłuższej perspektywie.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości