Steam oficjalnie na Ubuntu

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: bear7 »

Czy Steam był już wcześniej dostępny w COU, czy to tak znienacka?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: salvadhor »

Jeżeli nawet był, to nikt się tym oficjalnie nie chwalił. W sumie na stronie Steama nadal domyślna metoda instalacji to pobranie paczki .deb. Więc tylko hakierzy się dopatrzą klienta w repozytoriach :)
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

bear7 pisze:Czy Steam był już wcześniej dostępny w COU, czy to tak znienacka?
Tak z nienacka :D

Wczoraj Steam wyszedł ze stadium bety i teraz jest już w finalnej, stabilnej wersji więc trafił także do COU już w oficjalnych repozytoriach widocznych dla wszystkich (1) :)

Na chwilę obecną jest setka tytułów, w tym tygodniu doszło kilkanaście nowych gier i dodatków, z tej okazji na Steam są mega promocje na gry linuksowe nawet do 75 procent (2) a gracze otrzymali skromne upominki (3).

No i dziś Canonical zaprosił na Facebooku do wspólnej gry na oficjalnym serwerze darmowego Team Fortress 2 (4)
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Dominbik »

salvadhor pisze:Jeżeli nawet był, to nikt się tym oficjalnie nie chwalił. W sumie na stronie Steama nadal domyślna metoda instalacji to pobranie paczki .deb. Więc tylko hakierzy się dopatrzą klienta w repozytoriach :)
w nowoczesnych dystrybucjach desktopowych, które nadążają za wszystkim już jest;
https://www.archlinux.org/packages/mult ... _64/steam/
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: salvadhor »

Dominbik pisze:w nowoczesnych dystrybucjach desktopowych, które nadążają za wszystkim już jest;
https://www.archlinux.org/packages/mult ... _64/steam/
Dokładnie - co więcej, klienta Steam oficjalnie w repozytoriach goszczą też openSUSE, Fedora, Gentoo, wspomniany Arch - a tu wskazówki.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: makson »

Żeby uczcić premierę Steam, Canonical hostuje serwer TeamFortress 2, do gry na którym wszyscy Ubunciarze są serdecznie zapraszani:
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/02/cano ... s-2-server
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Ziendal »

Wszystko w porządku, tylko mam pewien problem w TF2, gra pokazuje 60 fps, lecz na oko widać że to nie jest 60, może 30 albo 25, wiem bo mam porównanie z wersją na Windowsa. Wiecie moze co z tym zrobić ? Synchronizacja wyłączona w grze.
System: Linux Mint 14 (Cinnamon), Grafika Intel HD3000.
Awatar użytkownika
WiiTold
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, 21:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: 3City

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: WiiTold »

Mam podobnie w Killing Floor. To chyba po prostu wina portu :(
Dopiero zaczynam przygodę z Linuxem i "bardziej skomplikowanym użytkowaniem komputera" więc bardzo proszę o wyrozumiałość ;-)
Awatar użytkownika
Antyhaker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 03 cze 2012, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Antyhaker »

Ziendal pisze:Wszystko w porządku, tylko mam pewien problem w TF2, gra pokazuje 60 fps, lecz na oko widać że to nie jest 60, może 30 albo 25, wiem bo mam porównanie z wersją na Windowsa. Wiecie moze co z tym zrobić ? Synchronizacja wyłączona w grze.
System: Linux Mint 14 (Cinnamon), Grafika Intel HD3000.
Mam to samo, grać nie idzie na low choć na windzie na high bez problemu ;<
Ludzie żyją otoczeni przez to, co przyjęli za prawidłowe i prawdziwe. Tak właśnie określają "rzeczywistość". To wszystko jednak może być zwykłą iluzją. Generalnie, można założyć, że ludzie żyją w świecie swoich własnych przekonań.
Awatar użytkownika
Ziendal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 17 lis 2008, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Ziendal »

Myślę że to vsync jakoś globalnie ustawiony jest, bo silnik wyciąga te 60 fps...
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: sokarsg-1 »

Panie i Panowie a jak zmusić ten program aby instalował/pobierał gry do innego niż w katalogu domowym folderu. Partycja na której mam /home ma tylko 4GB (normalnie to mam nie więcej jak 1,5 GB jej zajętej), / też ma tylko 20 GB. Pozostaje więc partycja NTFS' owa na której trzymam dane. Domyślam się, że by trzeba jakieś linki porobić. Ma ktoś doświadczenie?
DonPatch

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: DonPatch »

Nie masz mozliwości, gdyż Valve ma takie "podejście" antypirackie i gry ładuje do katalogu ze Steamem - czyli na /home. Inaczej niz zwiekszając partycji home nie pociągniesz.
Awatar użytkownika
Antyhaker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 03 cze 2012, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Antyhaker »

Na razie nie ma możliwości. Może wprowadzą taką funkcję, gdyż na windowsie ona jest ;p
Ludzie żyją otoczeni przez to, co przyjęli za prawidłowe i prawdziwe. Tak właśnie określają "rzeczywistość". To wszystko jednak może być zwykłą iluzją. Generalnie, można założyć, że ludzie żyją w świecie swoich własnych przekonań.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

Dzis kupilem pozostale gry ktorych mi brakowalo - Trine 2, Killing Floor i Red Orchestra. Jednym slowem beznadzieja. Trine 2 port jest cholernie nieudany, niesamowicie klatkuje, nie wykrywa padów. Po prostu nie da sie normalnie grac.. Myslalem ze cos u mnie, a w internecie sa setki tych samych wątków. Przepraszam, ale jesli klatkuje na kartcie graficznej z 1gb vramu i maszynie z procesorem intel i7 i 8gb ramu to ja mam kupic komputer nasa by plynnie pograć? Temperaturka karty przy grze w oknie 1024x768 wynosila 120c. Boje sie pomyslec co by bylo jakbym uruchomił na pelnym ekranie w 1600x900.

o KF i RO nie ma sie co rozwodzic, beznadziejna grafika, beznadziejna fizyka (choc numer z brakiem celownika dobry), nie wiem co bardziej odstrasza - obrzydliwe menu czy ściezka dzwiekowa. Tripwire jest smieszne, wydawac tak zalosny tytuł zamiast nowszej odslony. A potem bedzie lament - ze uzytkownikow linuksa jest malo bo malo kupilo. Halo, mamy 2013 rok!
DonPatch

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: DonPatch »

Antyhaker pisze:Na razie nie ma możliwości. Może wprowadzą taką funkcję, gdyż na windowsie ona jest ;p
Nie wiem o czym Pan mówi. Jeśli grę przeniesie się z folderu użytkownika Steam gdziekolwiek, aplikacja Valve może nawet sie nie odpalić... nawet Internet sie obruszył z tego powodu:

http://forums.cncnz.com/topic/17654-val ... -life-mod/
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: salvadhor »

DonPatch pisze:Nie masz mozliwości, gdyż Valve ma takie "podejście" antypirackie i gry ładuje do katalogu ze Steamem - czyli na /home. Inaczej niz zwiekszając partycji home nie pociągniesz.
Czyżby? Przeniosłem /home/mojprofil/Steam na oddzielny dysk i zrobiłem do niego linka (ln -s /nowe/miejsce/Steam /home/mojprofil/Steam). I działa.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Foka0111 »

Dokładnie.
Tworzymy katalog na innej partycji,potem zmieniamy (wystarczy sam katalog /home/użytkownik/.steam/steam/SteamApps/) nazwę na SteamApssold i tworzymy dowiązanie do SteamApss na innej partycji.
Kopiujemy pliki z olda do nowego a jego kasujemy.
Steam coś tam może rzeźbić przy ponownym odpaleniu,dociągnie sobie co tam trzeba i będzie dobrze.

-- 21 lut 2013 08:38 --
Shimmy pisze:Dzis kupilem pozostale gry ktorych mi brakowalo - Trine 2, Killing Floor i Red Orchestra. Jednym slowem beznadzieja.
A ja tam lubię stare FPS'y z II Wojny Światowej :)
Jakby wyszedł Medall Of Honor to bym jeszcze raz sobie popykał :)
Killing Floor to rąbanka tak jak CS,tu nie liczy się grafika :)

-- 21 lut 2013 08:41 --
WiiTold pisze:Mam podobnie w Killing Floor. To chyba po prostu wina portu :(
Ja mam w lapku GF 9600 GS z 512 ramu DDR II i KF zasuwa u mnie w full HD na średnio wysokich płynnie.
Muszę tylko pamiętać,żeby zresetować Xorga,bo od jakiegoś czasu puchnie i zamula kompa.
No i sam klient steam zajmuje u mnie ok 350 MB w RAMie
Tylko jakoś na jezyk polski nie mogę tej gry ustawić.
Awatar użytkownika
Antyhaker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 03 cze 2012, 15:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Antyhaker »

DonPatch pisze:
Antyhaker pisze:Nie wiem o czym Pan mówi. Jeśli grę przeniesie się z folderu użytkownika Steam gdziekolwiek, aplikacja Valve może nawet sie nie odpalić...
Po 1 "pisze", a nie "mówi". Po drugie nie pisaliśmy o "przenoszeniu" tylko "instalacji". Client steam na Windowsa umożliwia instalacje na innej partycji, przynajmniej ten w wersji beta.
Ludzie żyją otoczeni przez to, co przyjęli za prawidłowe i prawdziwe. Tak właśnie określają "rzeczywistość". To wszystko jednak może być zwykłą iluzją. Generalnie, można założyć, że ludzie żyją w świecie swoich własnych przekonań.
DonPatch

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: DonPatch »

Antyhaker pisze:
DonPatch pisze:
Antyhaker pisze:Nie wiem o czym Pan mówi. Jeśli grę przeniesie się z folderu użytkownika Steam gdziekolwiek, aplikacja Valve może nawet sie nie odpalić...
Po 1 "pisze", a nie "mówi". Po drugie nie pisaliśmy o "przenoszeniu" tylko "instalacji". Client steam na Windowsa umożliwia instalacje na innej partycji, przynajmniej ten w wersji beta.
Gramatyczny nazista się znalazł. Forum dyskusyjne to też forma wypowiedzi - tyle tylko, że cyfrowa. Nie będę jednak zagłębiał się w niuanse semantyki...
salvadhor pisze:
DonPatch pisze:Nie masz mozliwości, gdyż Valve ma takie "podejście" antypirackie i gry ładuje do katalogu ze Steamem - czyli na /home. Inaczej niz zwiekszając partycji home nie pociągniesz.
Czyżby? Przeniosłem /home/mojprofil/Steam na oddzielny dysk i zrobiłem do niego linka (ln -s /nowe/miejsce/Steam /home/mojprofil/Steam). I działa.
De facto nic Pan nie przeniósł, bo aplikacja dalej ładuje się poprzez "domyślne" foldery z tym, że stworzył Pan skrót przez który Steam jest uruchamiany z poprzedniej partycji. Innymi słowy - zamiast prościej powiększyć sobie partycje pobawił się Pan w skróty, które mogą nie zadziałać jak wskoczy jakaś aktualizacja do klienta.

Ani na Windows ani na Linux nie da się fizycznie odłączyć klienta Steam od gier, bądź wskazać takowemu by ładował / pobierał gry z podanej przez użytkownika lokalizacji.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Steam oficjalnie na Ubuntu

Post autor: Dominbik »

DonPatch pisze:De facto nic Pan nie przeniósł, bo aplikacja dalej ładuje się poprzez "domyślne" foldery z tym, że stworzył Pan skrót przez który Steam jest uruchamiany z poprzedniej partycji. Innymi słowy - zamiast prościej powiększyć sobie partycje pobawił się Pan w skróty, które mogą nie zadziałać jak wskoczy jakaś aktualizacja do klienta.

Ani na Windows ani na Linux nie da się fizycznie odłączyć klienta Steam od gier, bądź wskazać takowemu by ładował / pobierał gry z podanej przez użytkownika lokalizacji.
DonPatch już się tak nie gorączkuj. Jakie "De facto nic Pan nie przeniósł" ? - oj coś mi się wydaje, że ktoś tu próbuje udawać mądrego. Przeniósł pliki z grami na inną partycję zwalniając miejsce na tej + wykorzystał mechanizm tworzenia skrótów w Linuxie. i wybacz, ale to co później p***** o skrótach dobitnie pokazuje, że nie masz pojęcia o czym gadasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości