vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Grafika, film, dźwięk.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: mlody969 »

Odnosząc się do kilku wypowiedzi:

Nie ma to jak jakieś urojenia. Część ludzi myśli chyba że Linux jest pępkiem świata i wszyscy spiskują jak mu tylko dokuczyć. Że onet dostaje kasę z MS za to żeby szkodził Linuxowi. Ludzie czy wy się dobrze czujecie? jak to czytam to mi sie kojarzy słynny tekst "to że tych dowodow nie ma wskazują że mogą istnieć".

Odnośnie porównań do sklepu mięsnego, z jabłkami i obowiązku sprzedaży towaru w ofercie. Onet ma w ofercie konkretny produkt. I ten produkt ma konkretne wymagania. Albo je spełniamy albo nie. Dlaczego nie chcecie pozywać Adobe, MS czy EA za to że nie wypuścili odpowiednio Photoshopa, Office i Fify 11 pod Linuxa? To nie jest żadna dyskryminacja jak to piszecie. To są normalne systemowe wymagania.

Patrząc z informatycznego punktu widzenia: onet podobnie jak adobe oferuje pewien produkt każdemu. Ale nie każdy spełnia wymagania tego produktu. Nie można zarzucić onetowi tego że ich produkt nie działa pod jednym systemem operacyjnym bo to już nie jest ich sprawa. Oni dają usługę a czy nasz system potrafi ją obsłużyć to już jest sprawa użytkowników.

Jezeli idę do modnego klubu ubrany w czerwone trampki i zielony dres i na wstępie mnie nie wpuszczą to nie płaczę że mnie dyskryminują bo po prostu ich oferta ma wymagania których ja nie spełniam. Myslicie że to jest sprawa dla UOKiK? Jesteście w błędzie. Onet wybrał taką a nie inną technologię i to już nie jest ich sprawa czy dany system operacyjny go obsłuży czy nie. Gdyby tak było jak piszecie to każdy pasjonat który w domu napisze swój własny system operacyjny mógłby żądać od innych aby ich produkty i usłygi były kompatybilne z ich autorskim systemem.

A co do niekompetencji programistów o której piszecie - jaka niekompetencja? Nie potraficie zrozumieć że producenci po prostu mają w nosie system którego popularność jest na granicy błędu statystycznego?
Awatar użytkownika
błyszczące_jabłuszko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2010, 13:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: błyszczące_jabłuszko »

Jest technologia VOD, która wykopię silverlight

http://help.adobe.com/en_US/HTTPStreami ... 1a443-8000
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: wojciechr »

Czyli co zrobić tak po ludzku może ktoś napisać tak po ludzku, czy można oglądać vod.onet.pl? możliwe czy nie?
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: Shimmy »

wojciechr pisze:Czyli co zrobić tak po ludzku może ktoś napisać tak po ludzku, czy można oglądać vod.onet.pl? możliwe czy nie?
Materiały nie objęte licencją drm możesz (chociaż to też zależy od fochów ich techników), materiały zastrzeżone nie.
Awatar użytkownika
błyszczące_jabłuszko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2010, 13:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: błyszczące_jabłuszko »

FadeMind pisze:Przeczytałem całe 10 stron wątku i postanowiłem wyrazić swoje zdanie na główny temat wątku.

VOD w Onecie nie będzie działać w systemach linuxowych ze względu na :

a) politykę właściciela Onet
b) politykę Microsoftu

Dziwią mnie wypowiedzi, które krytykowały wolność oprogramowania(w wątku na temat GPS). Ci ludzie nie rozumieją idei wolnego oprogramowania. I to jest ich problem.

Polityka Onetu jest podyktowana zyskiem. Nic innego nie usprawiedliwia ich stanowiska i fałszowania rzeczywistości (błędne informacje na temat "obciążenia sprzętu" przez Linuksy).
Trzeba zaznaczyć, że w wersji ipla.tv dla Linuxa (w technologii Adobe AIR) można oglądać tylko materiały wolne od DRM. Nie ma opcji logowania do serwisu i subskrypcji płatnych materiałów.

Petycje do UKE i UOKiK nie wiele dadzą, bo jak już tutaj wspomniano. Onet to firma prywatna, może korzystać z dowolnej technologii. Czy użytkownicy Linuxa są dyskryminowani? Z pewnością tak. Jednakże powoli się to zmienia, choć póki nie będą rządzić otwarte standardy (w przesyłu multimediów, plików użytkowych), monopol M$ będzie działał w najlepsze. Smutne. Możemy mieć tylko nadzieję, że pewni magicy wymyślą sposób na te niedogodności, gdyż jak my sami sobie nie pomożemy , to kto nam pomoże :)

Pozdrawiam :)
Uśmiech :-D o taki.

Nie ma opcji logowania do serwisu i subskrypcji płatnych materiałów...
DRM TO PATENT NA MONOPOL!
a subskrybcja jakichkolwiek materiałów polegała by na logowaniu się do płatnej części serwisu.
Od tajemnica :-D

-- 28 cze 2011 17:34 --

Generalnie technologia RTSP VOD streaming - działa i można ją użyć.

VOD za pomocą VLC media player.
http://blog.randyjcress.com/2007/11/usi ... d-vod.html

cod do
kompletene RTSP VOD streaming wraz z
Logowanie do płatnej części serwisu rozwiązuje openssl i wszystko na ten temat :-)
DRM wykopane/wyrzucone zostanie przez:
http://help.adobe.com/en_US/HTTPStreami ... 1a443-8000

O i ani słowa o ideologi open source ... ups :-D :-D :-D
pzdr.
Awatar użytkownika
jaras67
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2008, 11:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: jaras67 »

Tu macie wszystko: http://miniskrypt.blogspot.com/search/label/VOD .
Można nawet filmy vod.onet vod.onet premium, iplex , filmbox live ściągać na dysk, w przypadku płatnych jak vod.onet premium i filmbox live jakoś nie chcą zapłaty :))
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: mgrQkiZ »

Super, na Xbmc nie wszystkiego co jest na przykład w tvnplayer
Awatar użytkownika
jaras67
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2008, 11:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: jaras67 »

Działa TVN Player na XBMC, za pomocą skryptu getlast do pobrania tutaj http://miniskrypt.blogspot.com/2012/09/ ... .html#more możesz zapisać film na dysk. Jak wyskakuje komunikat za długa nazwa pliku to wykonujesz skrypt z parametrem -O, getlast -O film.mp4.
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: alcek »

Onety mogą sobie robić co chcą, ale publiczna telewizornia, która jest finansowana w znacznej mierze z abonamentu (niepłaconego przez większą część społeczeństwa) to powinna szukać innych rozwiązań. Ostatnio odkryłem ze zdumieniem, że i Ipla olała Linux, a właściwie, Adobe, który przestał wspierać Adobe Air na Linuxa.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: xxx666xxx »

Nie wiem jak uważa Admin/Moderator tutejszego forum ale ja myślę , że ten temat ( inne powiązane z VOD ) może być zamknięty lub nawet wyrzucony z racji jego rozwiązania w 1000% na dwa sposoby :

pierwszy sposób : XBMC + repozytoria Smuto ( http://code.google.com/p/smuto/ )

drugi sposób : Pipelight pod Wine i przy użyciu Firefox / Chrome ( viewtopic.php?f=137&t=168761 )

Krótko i na temat :]
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości