Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: MonaLu »

A ja jak zwykle spodziewałam się nie wiadomo czego. :) No owszem, czcionki są ładne, ikonki, czy dash śmiga, jakoś nie odniosłam wrażenia, natomiast schowanie ikony Pidgina pod trayem poczty mi się nie podoba - nie można stamtąd wejść do menu, zmienić stanu, czy wyłączyć. Po dwóch uruchomieniach nie mam wciąż ikony bluetooth - wcześniej wściekał się po hibernacji czy uśpieniu, a teraz niby aktywny, ale jakby go nie ma... to ten plik konfiguracyjny chciałam podejrzeć przy instalacji i w końcu nie wiem, co z nim zrobił. No i te sławne 8 pxl w launcherze, u mnie wciąż minimum 32... :o Aha, pod ikoną systemu w prawym górnym rogu nie ma możliwości "uruchom ponownie", to co, teraz wystarczy wylogować?

Edit:
Aha, no i MTP działa, niesamowite, podłączam moje LG, a on od razu szykuje SD i widać go w Nautilusie! Juhu! Pomijając, ze lubię kopiować pliki w dwóch oknach, a programik wifi ftp na telefonie+ Gnome Commander działają jakby szybciej....
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2013, 22:52 przez MonaLu, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalistka od automagicznej samonaprawy sprzętu. ;)

#Bywają takie chwile w życiu człowieka, kiedy żadne radio nie gra jego ulubionej piosenki.
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: ubumaniak »

Ogólnie to chodzi faktycznie szybciej i lepiej wygląda niż poprzednicy. Niestety od jakiegoś czasu nie mam dźwięku po hdmi, co jest dla mnie mocno irytujące. Poza tym naprawdę coraz bardziej jestem przekonany do Unity. Zdecydowanie najlepsze Ubuntu od czasu 10.10.
jureek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2013, 23:15
Wersja Ubuntu: 13.04

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: jureek »

Zainstalowałem przed chwilą na moim netbooki lenovo ideapad s206 i jestem wściekły na siebie, że zachciało mi się tej instalacji, bo szlag trafił połączenie wi-fi, w poprzedniej wersji działało, a teraz nic. [ciach]

//bear7: W tym wątku problemów nie rozwiązujemy.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Tomfoc »

[ciach]. Moje odczucie jest takie, że Ubuntu 13.04 jest znacznie wolniejsze niż 12.04.02.
Awatar użytkownika
Szmitas
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 572
Rejestracja: 28 lis 2006, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Szmitas »

MonaLu, 8px w panelu uruchamiania można ustawić, ale póki co z poziomu Menedżera ustawień CompizConfig. I trzeba jeszcze pamiętać, aby po zmianach nie uruchamiać narzędzia Wygląd, bo system ponownie załaduje 32 piksele. Tutaj masz instrukcję - http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-13-0 ... 2-pikseli/
Co do opcji Uruchom ponownie - pojawia się w menu po wybraniu Wyłącz.

W moim przypadku system działa nadspodziewanie dobrze. Co prawda nie będzie on główną wersją, z której korzystam, więc nie poświęcę mu tyle troski i uwagi co 12.04. Podpisuję się pod tym co napisał bear7 - najlepiej dopracowane Ubuntu z Unity na pokładzie - ale to raczej logiczne, bo progres musi być.

Jedyny minus (póki co) to brak ustawienia trzech poziomów rozmiaru czcionki (zawsze wybierałem najmniejszy). Teraz pozostał tylko "średni" i "duży", więc trzeba wspomagać się dodatkowymi narzędziami np. Unity Tweak Tool - a szkoda, bo opcja ta powinna być w ustawieniach systemowych domyślnie.
www.ubuntu-pomoc.org - tutaj znajdziesz rozwiązanie każdego Twojego problemu.

Chcesz zostać Redaktorem ubuntu-pomoc.org? Skontaktuj się ze mną!
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: MonaLu »

Szmitas pisze:MonaLu, 8px w panelu uruchamiania można ustawić, ale póki co z poziomu Menedżera ustawień CompizConfig. I trzeba jeszcze pamiętać, aby po zmianach nie uruchamiać narzędzia Wygląd, bo system ponownie załaduje 32 piksele. Tutaj masz instrukcję - http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-13-0 ... 2-pikseli/
Ha, byłam w Compizie, ale chyba oczy zamknęłam. ;) Stronka fajna, dzięki Szmitas!

A żeby było w temacie, to dla raringa superbonus za nawigację w ramach kilku okien jednego programu - E-XTRA.
Specjalistka od automagicznej samonaprawy sprzętu. ;)

#Bywają takie chwile w życiu człowieka, kiedy żadne radio nie gra jego ulubionej piosenki.
Awatar użytkownika
sulti
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: sulti »

Ślepy jestem, czy w aplikacji "Pliki" (tuningowany nautilus) brakuje przycisku "Katalog do góry" ?? Wchodzę do katalogu użytkownika, ale żeby przejść do /home/ muszę albo Ctrl+l i wpisać ręcznie, albo przeklikać przez główny filesystem... masakra jakaś.
BTW, dziś system (świeżutki) wstał za 3-cim razem - dwa pierwsze kończyły się dump'ami (gdzieś się pojawiały wpisy o apparmorze).
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: luk1don »

Masz strzałki wstecz i do przodu < > a katalog wyżej klikasz na nazwy, do góry są.
Awatar użytkownika
sulti
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: sulti »

namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: namok »

luk1don pisze:Masz strzałki wstecz i do przodu < > a katalog wyżej klikasz na nazwy, do góry są.
Tylko że z klawiatury robi się to szybciej.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: luk1don »

sulti pisze:Niech mnie kolega oświeci gdzie :-)
http://imageshack.us/photo/my-images/18 ... 27132.png/
Strzałki widzisz? "Katalog domowy" to jest przycisk do klikania, wejdź sobie w dalsze katalogi, będzie więcej przycisków...
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: rob006 »

sulti pisze:Niech mnie kolega oświeci gdzie :-)
http://imageshack.us/photo/my-images/18 ... 27132.png/
Jeśli chcesz wyjść poza katalog użytkownika, to w lewym panelu masz zakładkę "Komputer" który przenosi cię do głównego systemu plików. Można też tworzyć własne zakładki.
Większość użytkowników i tak nie ma potrzeby wychodzić poza swój katalog, więc jeśli potrzebujesz takiej funkcjonalności, to jesteś ewenementem :P.
devnull96
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 12 maja 2012, 00:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: devnull96 »

Ściągnąłem i na poziomie LiveCD odpuściłem. Dash na zintegrowanym Intelu "miga", instalacja obok 12.04 się wiesza (psując go przy tym). Poczekam jeszcze trochę, może po paru aktualizacjach będzie na moim netbooku używalny ;)
Samsung N102SP: Intel Atom D2000 1,6Ghz, 2GB RAM, Intel GMA 3600 - 51lite 3.3 (WinXP fork)
HP Compaq 6910p: Intel Core 2 Duo 2,0Ghz, 2GB RAM, Intel Mobile GM965 - Ubuntu 16.04 LTS
----------------------
Vereinigten
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2012, 21:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Vereinigten »

Ubuntu obok Windows 8 działa niezwykle elegancko. Działa wszystko tak jak w założeniu ma działać. Sprawie, płynnie, żadnych problemów z aplikacjami.
Awatar użytkownika
Mateusz91
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 03 sie 2011, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KROSNO

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Mateusz91 »

Ubuntu 13.04 z GNOME w dzień instalacji działa jak należy. Zero problemów, klatkowania, lagów i wszelakiego typu niestabilności, która miała miejsce u mnie tradycyjnie już po instalacji Ubuntu z Unity! ;)
Wystarczy zainstalować 5-10 ważniejszych rozszerzeń, ikony Faenza/Faience, jakiś fajny motyw i mamy minimalistyczne, przyjemne w użytkowaniu środowisko.
Gigabyte GA-EP43-DS3/Intel Core 2 Quard Q9550 2833 MHz/GeForce GTS 250 1024 MB/4096 MB DDR3/Genius 6000 + Xonar DS/ + eMachines eM350
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: luk1don »

Mogliby zadbać o to, żeby po instalacji sterowników własnościowych, które system sam pokazuje, że są dostępne, odpowiednie nie pojawiał się watermark "ATI unsupported hardware".
Po własnych optymalizacjach jestem już bardziej zadowolony z systemu.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: mistrz1 »

A u mnie Kubuntu 13.04 gorzej działa niż 12.10. Ma błędy, których nie ma w 12.10. Najpierw używałem wersji testowej, teraz zainstalowałem wszystko od nowa.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Shimmy »

A mi wifi non stop zrywa połączenie po 10-15 minutach, sieć jest ale internet sie traci. I transfer jest cholernie wolny.
Awatar użytkownika
sulti
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 17 wrz 2007, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: sulti »

luk1don pisze:
sulti pisze:Niech mnie kolega oświeci gdzie :-)
http://imageshack.us/photo/my-images/18 ... 27132.png/
Strzałki widzisz? "Katalog domowy" to jest przycisk do klikania, wejdź sobie w dalsze katalogi, będzie więcej przycisków...
Widzę strzałki (aż tak ślepy nie jestem) ale niestety będąc w katalogu domowym mogę sobie klikać do woli (strzałki to 'wstecz' i 'dalej', które przy pierwszym uruchomieniu okna do niczego sensownego nie służą). A po przycisku "Katalog domowy" również mogę sobie klikać do woli, bez większego efektu.
Chodzi mi o to, że nie ma prostego przycisku "Wyjdź katalog wyżej", czego akurat w prosty sposób z katalogu domowego zrobić nie można, chcąc przejść do /home.
rob006 pisze: Jeśli chcesz wyjść poza katalog użytkownika, to w lewym panelu masz zakładkę "Komputer" który przenosi cię do głównego systemu plików. Można też tworzyć własne zakładki.
Większość użytkowników i tak nie ma potrzeby wychodzić poza swój katalog, więc jeśli potrzebujesz takiej funkcjonalności, to jesteś ewenementem .
To, że mogę przejść do /home z głównego systemu plików wiem :) Chodzi mi o sam fakt wywalenia (IMO bardzo funkcjonalnego) przycisku.
Pewnie się czepiam, ale w innych systemach czy menedżerach okien przycisk taki jest i nie wiem dlaczego tutaj zniknął (dużo miejsca zajmował?) ;)

EOT na ten temat myślę, za to dziś znowu system wstał za czwartym razem dopiero... masakra jakaś.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: luk1don »

@up
Nie chcę się wdawać w zbędne dyskusje, ale jak już wchodzisz...
Jak klikanie w przykładowo |etc |init.d| czy inne po kolei kombiacje nie jest wyjściem katalog wyżej i jest dla ciebie niewygodne to z tym nie do mnie tylko do deweloperów Canonicala, a o strzałkach to było tylko pytanie kontrolne, sytuacyjne, nie ośmieszające.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości