LibreOffice Writer i sposób na zaznaczenie wszystkich przypisów

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
kurzy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

LibreOffice Writer i sposób na zaznaczenie wszystkich przypisów

Post autor: kurzy »

Witam,
czy ktoś zna sposób, w jaki można zaznaczyć jednocześnie wszystkie przypisy (dolne) w danym dokumencie? Niestety, ale "zdroworozsądkowa" próba ctrl+a po uprzednim umieszczeniu kursora w polu przypisów nie działa - zaznaczeniu ulega tylko treść danego przypisu, tzn. wszystko co znajduje się w danym akapicie. Zależy mi na jednoczesnym sformatowaniu wszystkich przypisów dużego dokumentu (pracy), a bez uprzedniego zaznaczenia wszystkich jest to chyba niemożliwe.
Z góry dzięki za podpowiedź.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: LibreOffice Writer i sposób na zaznaczenie wszystkich przypisów

Post autor: bear7 »

kurzy pisze:Zależy mi na jednoczesnym sformatowaniu wszystkich przypisów dużego dokumentu (pracy), a bez uprzedniego zaznaczenia wszystkich jest to chyba niemożliwe.
Źle do tego podchodzisz...
Otwórz style formatowania (o ile się nie mylę to przycisk F11). Przejdź do style akapitów i odszukaj przypisy dolne. Prawo-klik na przypisy dolne i modyfikuj. W nowym oknie zmień co Ci się podoba: czcionka, wielkość czcionki, odstęp i tak dalej...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
kurzy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: LibreOffice Writer i sposób na zaznaczenie wszystkich przypisów

Post autor: kurzy »

bear7 pisze:
kurzy pisze:Zależy mi na jednoczesnym sformatowaniu wszystkich przypisów dużego dokumentu (pracy), a bez uprzedniego zaznaczenia wszystkich jest to chyba niemożliwe.
Źle do tego podchodzisz...
Otwórz style formatowania (o ile się nie mylę to przycisk F11). Przejdź do style akapitów i odszukaj przypisy dolne. Prawo-klik na przypisy dolne i modyfikuj. W nowym oknie zmień co Ci się podoba: czcionka, wielkość czcionki, odstęp i tak dalej...
Racja, ta opcja lepsza. Dzięki.
Niemniej, czy istnieje jakaś opcja, że zaznaczyć wszystkie przypisy w dokumencie? Ewentualnie, zaznaczyć jakiś ich dowolny fragment - np. przypisy od nr 2 do nr 999 (wszystkich przypisów jest np. 1000)?
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: LibreOffice Writer i sposób na zaznaczenie wszystkich przypisów

Post autor: bear7 »

kurzy pisze: Niemniej, czy istnieje jakaś opcja, że zaznaczyć wszystkie przypisy w dokumencie? Ewentualnie, zaznaczyć jakiś ich dowolny fragment - np. przypisy od nr 2 do nr 999 (wszystkich przypisów jest np. 1000)?
Nie wiem, ale skoro sam próbowałeś zaznaczyć i nie idzie, to raczej bezpiecznie jest stwierdzić, że raczej nie - po to ktoś wpadł na pomysł z oknem style formatowania. Choć mogę być w błędzie...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości