Historia branży programistycznej na polskim rynku?

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
Awatar użytkownika
Heron
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Historia branży programistycznej na polskim rynku?

Post autor: Heron »

Witam, chociaż dział wydaje się być poświęcony bardziej wiedzy teoretycznej z programowania to jednak nie wiedząc za bardzo gdzie umieścić swój problem postanowiłem go wrzucić tutaj. Poszukuję od jakiegoś czasu informacji na temat "Jak to było od samego początku z kształtowaniem się branży programistycznej w Polsce?". Jeśli ktokolwiek z was wie gdzie szukać takich informacji, chodzi mi tutaj o artykuły, archiwalne czasopisma, które można gdzieś wykupić u jakiejś redakcji, książki traktujące o tym zagadnieniu lub cokolwiek co pozwoli chociaż trochę opisać proces powstawania tej usługi na rynku jaką jest programowanie bardzo proszę o pomoc w poszukiwania tychże informacji. Z góry bardzo dziękuje za pomoc! :(

//bear7: Przeniosłem do odpowiedniejszego działu i usunąłem kwiatek, który był w tytule wątku ;-)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Historia branży programistycznej na Polskim rynku?

Post autor: ethanak »

piszesz coś na ten temat czy co? najciekawszy okres to były lata 70/80 a na ten temat niewiele znajdziesz. niestety cenzura krzywo patrzyła na publikacje o czymś innym niż RIAD...
Awatar użytkownika
Heron
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Historia branży programistycznej na Polskim rynku?

Post autor: Heron »

Tak, dokładnie, piszę pracę naukową i potrzebuje do jednego rozdziału właśnie opisać kształtowanie się tej dziedziny w Polsce. Temat na pierwszy rzut oka wydaje się nie być niczym zagadkowym ale poszukując jakichkolwiek informacji wydaje się, że istnieje jakaś luka informacyjna na ten temat, tak jakby po prostu programowanie było od zawsze. Nikt nigdy się tym nie zajmował? Jakieś czasopismo może? Cokolwiek? :/
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Historia branży programistycznej na Polskim rynku?

Post autor: ethanak »

wtedy nie było żadnych czasopism. owszem istniały branżowe ale nie polskojęzyczne (np. acta informatica). zdecyduj się o czym chcesz pisać.
Awatar użytkownika
Heron
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 10 cze 2010, 00:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Historia branży programistycznej na Polskim rynku?

Post autor: Heron »

Najlepiej byłoby opisać specyfikę oraz znaczenie branży programistycznej na polskim rynku, może niekoniecznie od samego powstania. Specyfika, czyli czym charakteryzowały się firmy programistyczne, czym charakteryzują się, dla jakich usług (firm trzecich) wytwarzano oprogramowanie, liczebność przedsiębiorstw, jak to wszystko się rozwijało. Może jakieś najbardziej rozwijające się województwa w Polsce w odniesieniu do technologii. Nawet informacje na temat porównania usług programistycznych, strategii, struktury, (czegokolwiek w tej dziedzinie) w Polsce na tle innych państw. Może jakieś wskazówki - gdzie szukać takich informacji? ... Cokolwiek :/
Awatar użytkownika
beluosus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 695
Rejestracja: 01 paź 2006, 15:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Historia branży programistycznej na Polskim rynku?

Post autor: beluosus »

Heron pisze:gdzie szukać takich informacji?
W Internecie. ;)
Raczej na próżno szukać fraz z hasłem "programowanie". Patrz typowo pod polskie komputery (GAM, ZAM, XYZ, ELWAT, Odra...) i kto je produkował (Elwro).
Googluj też takie hasła:
  • Kalendarium polskiej informatyki
  • Historia informatyki w Polsce
  • 50 lat polskich komputerów
Również obecnie niedocenionym źródłem informacji są Starsi. :) Warto pytać. Raz właścicielka mieszkania dała mi wykład historii o Elwro, jego likwidacji i dlaczego nie lubi Siemensa. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości