netbook HP Mini z grafiką Intel HD 3600 nie wybudza się z uśpienia

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
nacoipoco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

netbook HP Mini z grafiką Intel HD 3600 nie wybudza się z uśpienia

Post autor: nacoipoco »

Witam,

problem jak w temacie - a dokladnie wygląda to tak, że po uśpieniu netbooka (co działa bez zarzutu) i próbie jego wybudzenia poprzez podniesienie pokrywy, na ekranie pojawiają się cienkie różnokolorowe pionowe paski wypełniające cały ekran. Można wtedy jedynie wejść do trybu tekstowego. Ponadto nie działa sterowanie podświetleniem matrycy.

Dodam, że problem występuje tylko na Kubuntu 13.04, ale nie tylko na opisanym netbooku, ale również laptopie HP z grafiką AMD (tam jednak pomaga tylko twardy reset komputera).

Bardzo prosze o pomoc - chodzi mi tu tylko o wspomnianego netbooka.

Pozdrawiam
A.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: netbook HP Mini z grafiką Intel HD 3600 nie wybudza się z uśpienia

Post autor: e X t 7 3 »

Ten niby Intel HD3600 to najprawdopodobniej Power VR. Nie wiem, jak obecnie, ale chyba nadal nie ma (i raczej nie będzie - Intel odżegnuje się od tego projektu) pełnego wsparcia dla tych układów. Zatem nie ma sterowników OGL i najprawdopodobniej nie działa ACPI. Co do AMD to na jakich sterownikach i kernelu ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
nacoipoco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: netbook HP Mini z grafiką Intel HD 3600 nie wybudza się z uśpienia

Post autor: nacoipoco »

Jeśli chodzi o AMD, to jest to Radeon HD 4200. Tam jednak od dłuższego czasu stabilnie i szybko działa openSUSE na otwartych sterownikach, więc problem jest nieaktualny.

Co do Intela, poza opisywanym problemem z uśpieniem, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. System działa całkiem sprawnie, nawet lepiej lepiej niż Win Starter zainstalowany obok.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: netbook HP Mini z grafiką Intel HD 3600 nie wybudza się z uśpienia

Post autor: bear7 »

Kiedyś natknąłem się na taką informację: http://daily.siebler.eu/2012/06/ubuntu- ... 000-serie/
Z opisu tego PPA na launchpadzie musiałbyś zainstalować 12.04 i 32 bity:
These packages are now in 12.04 in multiverse as of 8/17/2012, please don't use this PPA.

Some notes:

* i386 *only*, there will not be amd64 support (even in windows!)
* >= 4GB ram needs mem=4G added to the kernel command line
* If your bios exposes a phantom LVDS device (and many do), update your bios to get the fix or add video=LVDS-1:d to the kernel command line
* Unity3D sessions do not work. GL support in general is very sketchy
Czy zabawa warta świeczki? Sam musisz podjąć decyzję... Poczytaj również komentarze pod linkiem, który podałem.

e X t 7 3, wydaje mi się, że te "chyba" można skreślić, a to "raczej" podkreślić:
e X t 7 3 pisze:Ten niby Intel HD3600 to najprawdopodobniej Power VR. Nie wiem, jak obecnie, ale chyba nadal nie ma (i raczej nie będzie - Intel odżegnuje się od tego projektu) pełnego wsparcia dla tych układów.
Chociaż, nigdy nie mów nigdy... ;-)
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości