Po którejś aktualizacji nie ma dźwięku przy odtwarzaniu flash (zarówno chrome jak i firefox)

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
chkdsk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2012, 00:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Po którejś aktualizacji nie ma dźwięku przy odtwarzaniu flash (zarówno chrome jak i firefox)

Post autor: chkdsk »

Witam,

Wszystko było dobrze bardzo długo, niestety do czasu. Jakiś tydzień temu, po aktualizacji, przestał działać dźwięk w filmikach youtube i ogólnie we wszystkim co wykorzystuje flash. Wszystko pozostałe (vlc, smplayer) działa bez problemu. Niestety nie pamiętam co się zaktualizowało.

Chrome mam w wersji 30, FF 24 i Flash 11.2 z paczki flashplugin-installer, ale zmieniłem go na ten z adobe-flashplugin i nic nie pomogło.

Nie mam pulseaudio, wywaliłem go dwa lata temu zaraz po instalacji systemu. Korzystam z czystej Alsy.

Próba odpalenia filmiku kończy się tak: (filmik odtwarza się, ale bez dźwięku)

Kod: Zaznacz cały

krolik@krolik:~$ firefox

(process:8395): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion `sys_page_size == 0' failed
FoxyProxy settingsDir: /home/krolik/.mozilla/firefox/4tcq7f6j.default/foxyproxy.xml
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
exec of JACK server (command = "/usr/bin/jackd") failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
Cannot connect to server socket err = Nie ma takiego pliku ani katalogu
Cannot connect to server request channel
jack server is not running or cannot be started

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dlaczego flash-plugin szuka jacka, skoro nie mam go zainstalowanego?
Awatar użytkownika
michas2224
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 22 mar 2011, 19:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po którejś aktualizacji nie ma dźwięku przy odtwarzaniu flash (zarówno chrome jak i firefox)

Post autor: michas2224 »

Skoro nie masz pulseaudio zajrzałbym na http://thenerdshow.com/index30e5.html jest to bardzo ciekawa strona z dobrze opisanymi zasadami działania odtwarzania i nagrywania dźwięku. Może pomoże
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kxliner i 52 gości