Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
adamskyyy666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:44
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: adamskyyy666 »

Hej załoga,
Na wstępnie chciałbym się ze wszystkimi przywitać ponieważ jestem nowy na tym forum. Na systemie Ubuntu pracuję od dwóch tygodni i muszę przyznać że jest to naprawdę świetna alternatywa do Windowsa ale przejdźmy do sedna sprawy. Mam niestety problem z instalacją Ms Office 2010. System Ubuntu jest w najnowszej wersji 13.10 / 64. Instaluję aplikacje za pomocą Playonlinux. W wyborze programów wskazuje wersje MSOFFICE 2010, podaję ścieżkę wirtualnego CD-Roma. W trakcie instalacji pobierane są pliki (najnowszy WINE, net. framework) Wszystko ładnie się instaluje i w pewnym momencie wyskakuje błąd WINE:

Error in POL_Wine
Wygląda na to że Wine się zawiesiło

Jeśli program dalej działa zignoruj tą wiadomość

po kliknięciu "dalej" wyświetla się:

Error in POL_Shortcut
Plik binarny nie znaleziony: WINWORD.EXE
Czy program został zainstalowany w domyślnej lokalizacji?

Co robię nie tak? Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2013, 15:19 przez adamskyyy666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Problem z instalacją MS OFFICE 2010

Post autor: igotit4free »

Dwie rzeczy. Po pierwsze zmień temat.
Zanim ponownie wpiszesz w tytule tematu słowo PROBLEM zapoznaj się z REGULAMINEM
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Po drugie jak już znalazłeś tak świetną alternatywę dla Windowsa, to po co pakujesz na nią protezę tegoż Windowsa wraz z windowsową aplikacją? Co jest nie tak z LibreOffice?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
adamskyyy666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:44
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: adamskyyy666 »

Po otwarciu plików *doc program LibreOffice zmienia samoczynnie miejsce położenia tekstów. Grafika nachodzą na tekst i tekst nachodzi na grafikę. Nie mam takich problemów jeśli otwieram pliki w MS Office.
Awatar użytkownika
Adrek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2008, 22:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: Adrek »

Witam.
Jeśli tak bardzo zależy ci na MS office i wine to być może najprościej ci będzie zainstalować go chyba w ten sposób wszystko jest z obrazowane krok po kroku http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... i-obsluga/.
Dodatkowo jeśli masz możliwość dostępu do MS Office to spróbuj zapisać dany dokument tekstowy w formacie .odt bodajże 1.2 (dało się to wyeksportować czy coś bo jak zwykle nie chciało się dopisać jednego formatu tylko jedyny słuszny) ale nie jestem do końca pewny bo od długiego czasu nie korzystałem z pakietu MS ponadto nie spotkałem się z migrowaniem tekstu od długiego czasu jednak pracuje zazwyczaj na dokumentach pozbawionych dużej ilości grafiki i stąd może brak problemów.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: igotit4free »

Powinno pójść jak tutaj
http://ubuntuhandbook.org/index.php/201 ... ntu-13-04/
tyle, że zamiast "... install wine1.5" wydaj samo "... install wine" żeby nie wymuszać wersji.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Obelixus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2013, 10:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: Obelixus »

igotit4free pisze:to po co pakujesz na nią protezę tegoż Windowsa wraz z windowsową aplikacją? Co jest nie tak z LibreOffice?
.

Niestety są sytuacje, że nie da się bez MS O
Przykład: rząd Kanady sfinansował stworzenie "darmowego" programu do analizy m.in. finansowej przedsięwzięć OZE (RETScreen International). Oparty jest On na Excel'u i posiada zabezpieczone makra VBA. W Libre nie odpalisz tych makr. I w ten sposób darmowy program przestaje być darmowy. Wersja komercyjna MS kosztuje koło 1000PLN. Zapewne takich kwiatków można mnożyć w różnych branżach.
Windows 7 + Ubuntu 14.04 na Asus N61vg: Intel® Core™2 Duo CPU T6600 / 4gb RAM / Dysk 320gb / NVidia GT220M
Windows 8 + Ubuntu 14.04 na Asus X201E:
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: igotit4free »

Obelixus pisze:
igotit4free pisze:to po co pakujesz na nią protezę tegoż Windowsa wraz z windowsową aplikacją? Co jest nie tak z LibreOffice?
.

Niestety są sytuacje, że nie da się bez MS O
Przykład: rząd Kanady sfinansował stworzenie "darmowego" programu do analizy m.in. finansowej przedsięwzięć OZE (RETScreen International). Oparty jest On na Excel'u i posiada zabezpieczone makra VBA. W Libre nie odpalisz tych makr. I w ten sposób darmowy program przestaje być darmowy. Wersja komercyjna MS kosztuje koło 1000PLN. Zapewne takich kwiatków można mnożyć w różnych branżach.
Można szukać alternatyw i użyć np. tego. Można też być konsekwentnym, i używać odpowiednich aplikacji w stosownych dla nich środowiskach, zamiast robić z Ubuntu wielbłąda z trzema garbami w imię durnej ambicji "zerwania z Microsoftem". Bo jakież to zerwanie, jak gość zaraz po instalacji Linuksa zaczyna pracowicie klecić pod Wine instalki różnych fotoszopów albo typowo windowsowych programów buchalteryjno-hazardowych?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Obelixus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2013, 10:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: Obelixus »

Masz kompletnie rację. Dlatego wciąż mam Windę dla kilku aplikacji inżynierskich, dla których nie ma odpowiedników w środowisku GNU/Linux.

Jak pierwszy raz odpaliłem swój rozbudowany skoroszyt excelowy pod Calc pod Windą (bez makr) to zobaczyłem rozwalone formatowanie warunkowe i liczne komunikaty o błędach w komórkach. Pierwsza reakcja walić Libre, ale potem zwyciężyła ciekawość i zacząłem szukać przyczyn tej rozwałki. Większość błędów to komunikaty o niezamkniętych nawiasach, i tu zrozumiałem, że excel rozleniwia, bo domyślnie domykał, czego Libre nie widział.

Wkurzające jest, że ktoś tworzy coś darmowego na czymś co nie jest już darmowe (jak w podanym przeze mnie przykładzie).
Windows 7 + Ubuntu 14.04 na Asus N61vg: Intel® Core™2 Duo CPU T6600 / 4gb RAM / Dysk 320gb / NVidia GT220M
Windows 8 + Ubuntu 14.04 na Asus X201E:
adamskyyy666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:44
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: adamskyyy666 »

igotit4free pisze:
Obelixus pisze:
igotit4free pisze:to po co pakujesz na nią protezę tegoż Windowsa wraz z windowsową aplikacją? Co jest nie tak z LibreOffice?
.

Niestety są sytuacje, że nie da się bez MS O
Przykład: rząd Kanady sfinansował stworzenie "darmowego" programu do analizy m.in. finansowej przedsięwzięć OZE (RETScreen International). Oparty jest On na Excel'u i posiada zabezpieczone makra VBA. W Libre nie odpalisz tych makr. I w ten sposób darmowy program przestaje być darmowy. Wersja komercyjna MS kosztuje koło 1000PLN. Zapewne takich kwiatków można mnożyć w różnych branżach.
Można szukać alternatyw i użyć np. tego. Można też być konsekwentnym, i używać odpowiednich aplikacji w stosownych dla nich środowiskach, zamiast robić z Ubuntu wielbłąda z trzema garbami w imię durnej ambicji "zerwania z Microsoftem". Bo jakież to zerwanie, jak gość zaraz po instalacji Linuksa zaczyna pracowicie klecić pod Wine instalki różnych fotoszopów albo typowo windowsowych programów buchalteryjno-hazardowych?
Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy skoro tak piszesz, ale postępowanie konserwatywne ma tyle samo plusów co minusów. Mnie nie obchodzi Twoja logika ws. czy powinno się coś instalować czynie - zachowaj ją dla siebie. Zgłosiłem się na forum bo miałem problem do rozwiązania z instalacją określonego programu. Nie mniej jednak chciałem bardzo podziękować pozostałym użytkownikom ponieważ udało mi się zainstalować - MS Office śmiga na UBUNTU ;-)
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: xxx666xxx »

Jak już mowa o alternatywach innych niż LibreOffice to jest jeszcze takie coś jak StarOffice ( http://www.staroffice.com/ ) a wersja 7 jest za darmo jak widzę.
igotit4free pisze: Można szukać alternatyw i użyć np. tego.
To już jest stare. To jest wersja 8.x natomiast tu: http://wps-community.org/download.html jest już wersja 9.x przy okazji zmienili nazwę na King Office który bazuje na kodach źródłowych WPS Office (to tak jak kiedyś było OpenOffice i przekształciło się w LibreOffice)
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
adamskyyy666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:44
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Błędy WINE podczas instalacji MS OFFICE 2010

Post autor: adamskyyy666 »

xxx666xxx pisze:Jak już mowa o alternatywach innych niż LibreOffice to jest jeszcze takie coś jak StarOffice ( http://www.staroffice.com/ ) a wersja 7 jest za darmo jak widzę.
igotit4free pisze: Można szukać alternatyw i użyć np. tego.
To już jest stare. To jest wersja 8.x natomiast tu: http://wps-community.org/download.html jest już wersja 9.x przy okazji zmienili nazwę na King Office który bazuje na kodach źródłowych WPS Office (to tak jak kiedyś było OpenOffice i przekształciło się w LibreOffice)
Dzięki za linka - świetna pozycja - w przeciwieństwie do LibreOffice pliki tekstowo-graficznie otwiera mi właściwie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości