Kernele testowe/stabilne wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Kurremkarmerruk pisze:O to ja mam pytanka dwa.
1. Czy spatchowane paczuszki z catalystami będą dostępne w netext w najbliższym czasie?
2. Czy jest możliwe wyrzucenie obsługi powerxpress z catalystów?
Chciałbym żeby komputer wykrywał mi tylko apu. Dodatkowa karta tylko robi problemy z vsynciem, uniemożliwia oglądanie filmów i je prąd a na ten moment wszystkie gry które posiadam spokojnie działają na wbudowanym 7520g.
Zatem ;):

ad. 1 Myślę, że najdalej do niedzieli udostępnię.
ad. 2 Tyle, że przecież masz Pan tu w CCC możliwość przełączenia układu i wtedy układ dedykowany zostanie wyłączony - a przynajmniej powinien ;). Jeśli nie to się zastanowimy ;) i sprawdzimy, co i jak ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Już tłumaczę.
Po instalacji fglrx. Widzi mi tylko apu, w opcjach wyświetlania jest eliminacja zniekształceń i filmy nie tną. Generuje xorg.conf. Ccc zaczyna widzieć 2 karty opca tear-free znika a vsync nie działa ani w grach ani w filmach. Używam zewnętrznego monitora więc xorg.conf na siłę mi się wciska po każdym użyciu monitora i resecie. Chciałbym wyłączyć dedykowaną kartę ale bios mi na to nie pozwala. Może sobie chodzić nawet i jeść prąd byle by tylko catalysty jej nie widziały....
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

https://www.kernel.org/pub/linux/kernel ... Log-3.12.6
Najlepszego z okazji świąt e X t, życzą developrzey kernela:D
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

NetBit73 pisze:https://www.kernel.org/pub/linux/kernel ... Log-3.12.6
Najlepszego z okazji świąt e X t, życzą developrzey kernela:D
I Ja na święta zrobię prezent postaci v27.3 an Linux-3.12.6 ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

No to działaj :) Bo wypatruje tej twojej "pierwszej gwiazdki" :D

Btw. Ma ktoś może wpisy dla Xorg'a dla Intela/Nvidii żeby osiągnąć najbardziej efektywną i responsywną pracę systemu? Jest bardzo dobrze na standardowych ustawieniach, ale pytam, bo może można zawsze coś poprawić, a się o tym nie wie :D
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:No to działaj :) Bo wypatruje tej twojej "pierwszej gwiazdki" :D

Btw. Ma ktoś może wpisy dla Xorg'a dla Intela/Nvidii żeby osiągnąć najbardziej efektywną i responsywną pracę systemu? Jest bardzo dobrze na standardowych ustawieniach, ale pytam, bo może można zawsze coś poprawić, a się o tym nie wie :D
Mam nadzieje, że dziś wieczorem wypuszczę ;) ... co do Nvidii, sprawdź wpisy, jakie podwałem w sekcji Device:

Kod: Zaznacz cały

Section "Device"
    Identifier     "Device0"
    Driver         "nvidia"
    VendorName     "NVIDIA Corporation"
    BoardName      "GeForce 560" [tu oczywiście nazwa danej karty]
    Option	   "NoLogo"	"True"
    Option         "RegistryDwords" "PowerMizerEnable=0x1; PerfLevelSrc=0x3322; PowerMizerDefaultAC=0x1"
    Option         "DPMS"
    Option         "Coolbits" "1"
    Option         "TripleBuffer" "True"
EndSection
Co do Nvidia Settings, takie ustawienia w połączeniu z w/w zapewnią najlepszą wydajność i responsywność, a także oszczędność na baterii:

Nvidia-settinga-1

Nvidia-settinga-2

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Miras1990 »

Zrobiłem test kerneli od eXt'73 i tych od Ubuntu "http://kernel.ubuntu.com/".
Do testów wykorzystałem "phoronix-test-suite".

Poniżej lista testów które wykorzystałem:

Kod: Zaznacz cały

-pts/fs-mark
-pts/postmark
-pts/parboil
-pts/c-ray
-pts/tiobench
-pts/compilebench
Kernele wykorzystane do testów:

Kod: Zaznacz cały

-3.12.4-ext73-f1-27.2-k8-ags-cfs
-3.12.4-031204-generic
-3.12.0-997-generic <-- intel drm next
-3.12.4-ext73-f1-27.2-i7-ags-cfs
System: Kubuntu 13.10 x86_64
Środowisko Graficzne: KDE 4.12
Sprzęt taki jak w podpisie.

Użyłem otwartego sterownika dla kart graficznych Nvidia dlatego, że testowałem sam system i musiałem zainstalować "lbgl1-mesa-glx, libgl1-mesa-dev".

Zauważyłem, że kernel "i7" jest bardziej responsywny w stosunku do "k8". System szybciej reaguje na polecenia nawet pod dużym obciążeniem :clap:

Openbenchmarking.org

Kernel "3.12.4-ext73-f1-27.2-i7-ags-cfs" do testów udostępnił mi Tomasz Miś "eXt73" za co bardzo dziękuję ;-)
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Dziękuje Koledze Miras1990 za testy i może przedstawię "małą interpretacje" wyników ... otóż do kerneli z linii v26.x w większym stopniu "dbałem" o wydajność, ale kosztem utraty responsywności przy najwyższych obciążeniach >= 90 % już dawało się odczuć spowolnienie reakcji systemu na "zapytania" użytkownika oraz bardzo widoczne były np. spowolnienia działania środowiska graficznego ... oczywiście i tak było tu lepiej niż pod generic`iem ... ale od linii v26.x przyjąłem założenie, że o tym jak system jest odbierany przez użytkownika nie decydują wyniki w benchmarkach, ale realne działanie systemu i szybkość z jaką on reaguje na jego polecenia. Zatem od w/w linii zmodyfikowałem konfiguracje kernela oraz optymalizacje na poziomie kompilatora [tu w poszczególności w linii premium = i7 oraz Brazos doszły mocne modyfikacje] ... oczywiście jak pisałem to już wielokrotnie nie ma nic "za darmo", aby uzyskać większa responsywność teoretycznie musiałem otrzymać "straty" po stronie wydajności ... w skrajnym przypadku jeśli nie udałoby mi się wymyśleć rozwiązań, jakie obecnie stosuje straty mogły być nawet rzędu 20 % !, jak i po stronie energooszczędności - tu skok zużycia energii również mógł sięgać od 5 do 15 %. Przyjąłem, że absolutnym minimum minimorum jest wydajność jaką reprezentuje generic, którego budowa jest zorientowana w zasadzie jedynie na ten aspekt, przy osiągnięciu znacznie większej od niego responsywności i energooszczędności. Musze się przyznać, że ilość pracy aby tego dokonać była ogromna ... ale mam nadzieje, że takie rozwiązanie "przypadło wam do gustu" ;). Oczywiście już testuje kolejne rozwiązania i ma nadzieje, że kolejne kernele poprawią swoje "wyniki" w wielu aspektach ;). Przy okazji w grach wydajnosc kerneli powinna być odczuwalna [tu w szczególności i7 oraz brazos]... przede wszystkim w wyniku małego narzutu i szybkości odczytu/zapisu z dysku oraz szybkości dostępu do pamieć ... w szczególności możecie to zaobserwować w grach pod wine oraz nowych tytułach w stylu Metro Last Light, czy L4D2.

Przy okluzji już ma v27.3 na Linux-3.12.6 ... tu wprowadziłem dodatkowe zmiany ... mama nadzieje ze będzie to odczuwalne ... kernel się już uploadują. Jeśli nie dziś to jutro udostępnianie ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Lepiej dziś :D Dla mnie najlepszy byłby kernel, który daje super/hiper bajecznego kopa tylko środowisku graficznemu, bo nie używam Linuksa do gier :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:Lepiej dziś :D Dla mnie najlepszy byłby kernel, który daje super/hiper bajecznego kopa tylko środowisku graficznemu, bo nie używam Linuksa do gier :)
Panie a i7 nie daje Ci "kopa" ? ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Panie, od kiedy zmieniłem laptopa (będzie jakieś 3 miesiące) nie mogłem skorzystać z twojego kernela, gdyż/bo/ponieważ najpierw twój kernel gryzł się ze sterami broadcom wifi, a teraz nie widział baterii. Stąd moje przesiadywanie na gernericu i wyczekiwanie na poprawioną wersje :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:Panie, od kiedy zmieniłem laptopa (będzie jakieś 3 miesiące) nie mogłem skorzystać z twojego kernela, gdyż/bo/ponieważ najpierw twój kernel gryzł się ze sterami broadcom wifi, a teraz nie widział baterii. Stąd moje przesiadywanie na gernericu i wyczekiwanie na poprawioną wersje :)
Postaram się dziś udostępnić v27.3 ... ale będzie to raczej bardzo późno :P ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

A ty też tuningujesz (do testów) wersje rozwojowe kernela tj. obecnie 3.13 (RC)?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:A ty też tuningujesz (do testów) wersje rozwojowe kernela tj. obecnie 3.13 (RC)?
Nie .. nie miałem na to czasu ... może święta mi na to pozwolą ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Jakby co jestem zainteresowany testami :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Kernele v27.3 udostępnione.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Heh, dalej nie widzi baterii... Czyli to jednak nie wmi :(
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:Heh, dalej nie widzi baterii... Czyli to jednak nie wmi :(
Mega dziwne ... ok ale się zastanowimy, co jeszcze ;) ... daj proszę lsmod spod moich kerneli.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

e X t 7 3 pisze:Kernele v27.3 udostępnione.

Pozdrawiam
Pod Mintem 16 beda jakies problemy, czy kernel i NeteX beda dzialac??
Mam troche duza temperature, srednio 64*C, gdy podlaczam zewnetrzny monitor i wrzucam TV poprzez Kaffeine podnosi sie pod 68-69*C.
Ogolnie tragedi nie ma, ze lubie testowac to chcialbym sprawdzic Twoj kernel :-D

Jak wydadza KDE 16 to zainstaluje, srednio mi sie podoba ten wystroj systemu :-x ale dziala OK
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Z tego co wiem obecnie nie powinno być problemów.

Pozdrawiam

-- 23 gru 2013 09:20 --

Przy okazji Ktoś zapytał mnie jak to się dzieje, że wydajność moich kerneli w zakresie szybkości operacji dyskowych jest nawet 30 % wyższa niż generic`a, a operacji wyjścia/wejścia [I/O] nawet o 40 % lepsza od generica. Podczas gdy pozostałe testy na podobnym poziomie albo w skrajnych przypadkach minimalnie niżej. Zatem tak, jak pisałem dla mnie priorytetem jest wygoda korzystania z sytemu [responsywność], przy zachowaniu maksymalnej wydajności i energooszczędności. Oczywiście mogę skonstruować kernele, które będą nawet 20 - 30 % wydajniejsze od generyków w testach syntetycznych ... jednak ucierpiałyby na tym, zarówno responsywność, jak i energooszczędność. Przykładowo kernel generic wyłącza pewne opcje oszczędzania energii ... bo skutkują one utrata wydajności ... w związku z tym temperatury na genericach nie zejdą tak nisko w trybach mniejszego obciążenia oraz idle , jak pod moimi. Oczywiście, aby włączyć te opcje i nie stracić na wydajności i responsywności trzeba się sporo "nagimnastykować", ale się da ;). Dam tu proste porównanie ... moje kernele są tak zbudowane, że schedulery [planiści zadań dla procesora oraz I/O] kernela na pierwszym miejscu stawiają użytkownika i odpowiedzi na jego zapytania ... w przypadku kerneli generic użytkownik "stoi" co najwyżej na środku tej skali, a czasem i "niżej" ... a aby zbudować maksymalnie wydajny kernel bez oglądania się na responsywność i energooszczędność, trzeba użytkownika umiejscowić na "samym kocu". Kiedyś zbudowałem taki kernel i pokazałem Koledze, który lubuje się we wszelkich benchmarkach [pod Windows] i zapuściłem testy syntetyczne pod genericiem, a następnie moim [tym maksymalnie wydajnym buildem] ... był zachwycony dość dużym skokiem wydajności [nawet 27 %] ... następnie poprosiłem go o porównanie tego kernela z kernelem v26.x [już nie pamiętam numerku], pracował na każdym po ok 30 minut i konkluzja była taka ... stwierdził, że na tym najbardziej wydajnym kernelu nie da się pracować, co chwile system "frezuje" i wolno reaguje na polecenia, podczas gdy v26.x działa "genialnie szybko" ... i właśnie to jest clue, albo budujemy pod benchmarki, albo dla przyjemności "obcowania" z systemem ;). Ja dążę zawsze do zachowania tzw. "złotych proporcji" = maksymalizacji każdego aspektu, przy minimalizacji "kosztów" związanych z wdrażaniem każdego z nich: responsywność <> wydajność <> energooszczędność <> bezpieczeństwo ;).

Przy okazji już testuje v27.4, które to kernele są do 10 % wydajniejsze od v27.3 ... i udało mi się to osiągnąć bez pogorszenia responsywności i energooszczędności kerneli ... jeśli nie natrafię na jakieś problemy, tak będą zbudowane udostępnione wersje v27.3 ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości