Windows 7 plus Ubuntu - pytanie o partycje.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
facetzmc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2013, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Kontakt:

Windows 7 plus Ubuntu - pytanie o partycje.

Post autor: facetzmc »

Witam wszystkich. Mam winde 7 64 bit, kiedyś zainstalowałem obok niej Ubuntu w taki sposób iż po odinstalowaniu Linuxa winda nadal uruchamiała się bez problemu normalnie. Później testowałem sobie inne odmiany linuxa lecz za którymś razem po odinstalowaniu systemu jak włączyłem laptopa pojawił mi się komunikat po angielsku mówiący coś o partycji i grubie i windows wogóle nie chciał się uruchomić. Teraz chciałem przetestować sobie 14.04 tylko może ktoś mi powie jak postawić obok windy aby później przy odinstalowywaniu linuxa winda bez problemu działała.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 18:56 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Windows 7 plus Ubuntu - pytanie o partycje.

Post autor: igotit4free »

Tu masz wątek o partycjonowaniu, blisko 100 stron właśnie o tym, o co pytasz ...

Kwestia najistotniejsza leży w tym, że przy instalacji Linuksa zostanie zainstalowany jego bootloader, który nadpisze mbr twardego dysku. Żeby przywrócić stan pierwotny, trzeba zrobić to lub to.

Przed zadaniem pytania należy użyć funkcji SZUKAJW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Niniejsze zagadnienie zostało omówione w PORADNIKACH, PRZEWODNIKU lub START Z UBUNTUW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
facetzmc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2013, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Kontakt:

Re: Windows 7 plus Ubuntu - pytanie o partycje.

Post autor: facetzmc »

Dziękuje za odpowiedź i przepraszam za zamieszczenie tematu w błędnym dziale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości