Broadcast recorder

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
lukas346
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2014, 14:12

Broadcast recorder

Post autor: lukas346 »

Witam. Napisałem skrypt w Pythonie (dla wersji 3.2 i wyżej) umożliwiający automatyczne nagrywanie internetowych audycji. Posiada następujące funkcje:
* proste dodawanie i usuwanie audycji
* łatwa edycja
* harmonogram nagrań
* nagrywanie wielu audycji na raz

W praktyce wystarczy dodawać audycje, określić kiedy skrypt ma nagrywać i zapuścić go w tle (python3 broadcast_recorder.py &). Do pracy potrzebuje jedynie streamrippera, który powinien sam się pobrać na mincie, debianie oraz ubuntu. Skrypt jest dostępny na moim githubie https://github.com/lukas346/radio-broadcast-recorder. Wszelakie sugestie oraz krytyka są pożądane.

Instalacja dla leniwych:

Kod: Zaznacz cały

sudo rm /usr/local/bin/broadcast-recorder; sudo wget https://raw.github.com/lukas346/radio-broadcast-recorder/master/broadcast_recorder.py -O /usr/local/bin/broadcast-recorder; sudo chmod +x /usr/local/bin/broadcast-recorder;

Kod: Zaznacz cały

broadcast-recorder -h
Ograniczenia i problemy:
* na razie nagrywa tylko cotygodniowe audycje
* nie należy wklepywać tego samego dnia oraz godziny. Jeśli chcemy nagrać trzy audycje, które rozpoczynają się np. w piątek o 23 zalecam pierwszy puścić o 22:56, drugi o 22:58 i trzeci o 23
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 14:08 przez lukas346, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Broadcast recorder

Post autor: enedil »

Mała uwaga - starczy

Kod: Zaznacz cały

sudo wget https://raw.github.com/lukas346/radio-broadcast-recorder/master/broadcast_recorder.py -O /usr/local/bin/broadcast-recorder ; sudo chmod +x /usr/local/bin/broadcast-recorder
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
lukas346
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2014, 14:12

Re: Broadcast recorder

Post autor: lukas346 »

Mała aktualizacja:
* dodałem możliwość eksportu oraz importu bazy danych
* poprawiłem bugi
* dodałem opcję zamknięcia skryptu po zakończeniu nagrywania
* uprościłem instalacje dla leniwych zgodnie z propozycją enedil

Na koniec mała uwaga; zmieniłem nazwę pliku bazy danych, w sumie trochę niepotrzebnie. Wystarczy wklepać poniższą komendę by wszystko było ok:

Kod: Zaznacz cały

cp ~/.cache/radiobroadcastrecorder.db ~/.cache/radbrocstrec.db
Dane wejściowe są dość dobrze sprawdzane więc prawdopodobieństwo wstrzyknięcia kodu jest stosunkowo niskie mimo stosowania niebezpiecznego os.popen() oraz os.system(). Jeśli komuś się uda to proszę raportować. Zastawiałem się czy nie sprawdzać sumy kontrolnej bazy danych, ale stwierdziłem że to trochę sztuka dla sztuki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości