Czyżby rosła nam konkurencja?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: cukier_lukier »

Nie wiem dlaczego krytykujecie ich (komentarze górne), co Oni wam zrobili.
Wyjaśniałem to właśnie w tych "górnych" komentarzach :)
WYWALACIE KAŻDY PROSTE PYTANIE
Nic bardziej mylnego. Ale swoją drogą - zajrzałem do twojej encyklopedii i znalazłem tam bardzo ciekawy regulamin:
-Nie udostępniamy dwa razy tego samego.
-Nie przesyłamy artykułów nieaktualnych i źle napisanych.
I teraz mam pytanie (uwaga jest podchwytliwe, nie musisz na nie odpisywać): co będziesz robił gdy ktoś udostępni coś dwa razy bądź prześle artykuł źle napisany?
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: zibiboniek1 »

-Nie udostępniamy dwa razy tego samego.
I teraz mam pytanie (uwaga jest podchwytliwe, nie musisz na nie odpisywać): co będziesz robił gdy ktoś udostępni coś dwa razy bądź prześle artykuł źle napisany?
będzie wysyłał do wujka google albo na forum ubuntu.pl, ale wcześniej wywali temat :razz:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 20:24 przez zibiboniek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: Kacper M »

laybythesea pisze:
Nie wiem dlaczego krytykujecie ich (komentarze górne), co Oni wam zrobili.
Wyjaśniałem to właśnie w tych "górnych" komentarzach :)
WYWALACIE KAŻDY PROSTE PYTANIE
Nic bardziej mylnego. Ale swoją drogą - zajrzałem do twojej encyklopedii i znalazłem tam bardzo ciekawy regulamin:
-Nie udostępniamy dwa razy tego samego.
-Nie przesyłamy artykułów nieaktualnych i źle napisanych.
I teraz mam pytanie (uwaga jest podchwytliwe, nie musisz na nie odpisywać): co będziesz robił gdy ktoś udostępni coś dwa razy bądź prześle artykuł źle napisany?
Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje, ewentualnie poprawie i napiszę notkę
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 20:27 przez Kacper M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: cukier_lukier »

Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje
Matko jedyna - pisałem że to było pytanie podchwytliwe! :D
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: zibiboniek1 »

Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje
No to już masz odpowiedź dlaczego moderatorzy na ubuntu.pl usuwają setny post na ten sam temat.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: Kacper M »

laybythesea pisze:
Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje
Matko jedyna - pisałem że to było pytanie podchwytliwe! :D
Nie rozumiem

-- 29 maja 2014, o 20:28 --
zibiboniek1 pisze:
Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje
No to już masz odpowiedź dlaczego moderatorzy na ubuntu.pl usuwają setny post na ten sam temat.
Oj pomyślałem dwa razy to samo i wyszło

-- 29 maja 2014, o 20:30 --
Kacper M pisze:
laybythesea pisze:
Nie wiem dlaczego krytykujecie ich (komentarze górne), co Oni wam zrobili.
Wyjaśniałem to właśnie w tych "górnych" komentarzach :)
WYWALACIE KAŻDY PROSTE PYTANIE
Nic bardziej mylnego. Ale swoją drogą - zajrzałem do twojej encyklopedii i znalazłem tam bardzo ciekawy regulamin:
-Nie udostępniamy dwa razy tego samego.
-Nie przesyłamy artykułów nieaktualnych i źle napisanych.
I teraz mam pytanie (uwaga jest podchwytliwe, nie musisz na nie odpisywać): co będziesz robił gdy ktoś udostępni coś dwa razy bądź prześle artykuł źle napisany?
Usuwam, a jak się kilka razy powtórzy (specjalne to robi) to blokuje, ewentualnie poprawie i napiszę notkę
-- 29 maja 2014, o 20:30 --

Chcecie ze mnie zrobić Idiotę nie dam się 

-- 29 maja 2014, o 20:34 --
zibiboniek1 pisze:
Usuwam, a jak się kilka razy się to powtórzy (specjalne to robi) to blokuje
No to już masz odpowiedź dlaczego moderatorzy na ubuntu.pl usuwają setny post na ten sam temat.
No niby tak, ale człowiek pomyśli że może tamten wpis jest nieaktualny i zada to samo pytanie.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: Jarni »

Kacper M pisze:Chcecie ze mnie zrobić Idiotę nie dam się 
...

Szczerze i gorąco życzę Ci powodzenia, w rozwoju zarówno projektu jak i osobistym.
Życzę Ci osiągnięcia takiego wyniku:
Liczba postów: 294462 • Liczba wątków: 44586 • Liczba użytkowników: 76931
i zachowania choćby złudzenia kontroli nad tym wynikiem.

Jeśli wolno mi coś zasugerować: skup się na tym co i jak chcesz zrobić, robienie reklamy metodą czarnego PR to marny pomysł. Wystarczy prześledzić losy dotychczasowych "projektów".
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: ethanak »

Jarni pisze: Właśnie narodziło się we mnie przekonanie, że instalacja Linuxa stała się już zbyt prosta.
Jesteś mi winien czyszczenie lapka (właśnie jadłem truskawki ze śmietaną...) :)
BTW. całkowicie się z Tobą (szczególnie w tym przypadku) zgadzam. Były kiedyś "dzieci neostrady", co mamy dzisiaj? Bo przecież na następne pokolenie chyba za wcześnie...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: pijetja »

Nie znam się ale się wypowiem...
ethanak pisze:Były kiedyś "dzieci neostrady", co mamy dzisiaj? Bo przecież na następne pokolenie chyba za wcześnie...
To nie jest kwestia pokolenia... Jak to mawiał mój wykładowca informatyki: "Niezależnie jaki system, gówno na wejściu gównem na wyjściu"
http://www.youtube.com/watch?v=zqU6nBv6N9I&feature=kp

A wracając do tematu.
Nowe forum, ok, nowa strona o Ubuntu ok. Byłem zobaczyłem swoje pomyślałem.

Całuski
G.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: cukier_lukier »

Nie wiem dlaczego krytykujecie ich (komentarze górne), co Oni wam zrobili.
Tak jak pisałem:
Autor ww strony, z resztą nie tylko on, rozpoczął od naszego forum. Potem założył stronę i otrzymał od nas poparcie i promocję. Potem, naturalnie (bo jak wspomniałem, to nie pierwszy tego typu przypadek), kiedy jego serwis osiągnął większą popularność, postanowił się na nas wypiąć, standardowo budując swoją reputację m.in. na szkalowaniu naszego forum.
Zatem kilka miłych słów o nas, jakie można znaleźć na ww profilu "polskiej społeczności" i dlaczego to nie my tu krytykujemy :) :
Wystarczy wejść na stronę główną - po prostu śmierdzi
Nie pamiętam kiedy tam byłem ostatni raz, ale jak byłem to zazwyczaj spotykałem się z buractwem ze strony adminów strony. Widać tak im zostało.
Mało kto wie, że taką praktyką naruszają reguły w ramach których Canonical pozwala używać marki "Ubuntu". Czasami myślę sobie, że gdyby Canonical cokolwiek taka praktyka obchodziła, to wszystkim by to na dobre wyszło gdyby pogonili ich drogą prawniczą.
Zgadzam się w 100%!! To śmietnik, a nie forum. Może by tak jakaś akcja anty-ubuntu. pl? co? :D
banda baranów.
Część z tych wpisów pojawiła się pod notką o tym wątku, w którym napisaliśmy, że starają się zbudować swoją markę na hejcie na nas... Czyli my piszemy, że u nich nagonka na nas. Oni piszą, że to nieprawda i... festiwal hejtu trwa nadal.

A jak sądzicie, czy można tam znaleźć info o naszym przewodniku albo naszym remixie? Wiadomo, lepiej i łatwiej jest krytykować - przecież dobre rzeczy dzieją się tu same.

To wszystko jest mega przykre i po ludzku - po prostu niesprawiedliwe.

A skoro o ludziach mowa :) Tak, popełniamy błędy w moderacji (ja na pewno). Ale, czego nie widać, przeprowadzamy masę dyskusji na temat wielu wątków, userów i naszych działań. Wynikiem takich rozmów był między innymi nasz regulamin. Wynikiem jest też nasze podejście do tego, jak powinno wyglądać prowadzenie tego forum. I tak, na przykładzie - zawsze dążymy do tego, by wyjaśnić, dlaczego usunęliśmy wątek albo dlaczego prosimy o zmianę jego tytułu.

Tworzymy tu super społeczność, ale każda społeczność ma swoje zasady. Jeśli więc ja chcę do niej należeć, rozumiem, że zgadzam się z jej zasadami i chcę ich przestrzegać. Wiem też, dlaczego zostały one tu przyjęte. I podobnego podejścia chciałbym oczekiwać od pozostałych forumowiczów.

I tyle :)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: Hwiparam »

... I oby tak dalej, "marka" zbudowana od podstaw wyłącznie w oparciu o czarny PR nie ma raczej szans na utrzymanie się na dłuższą metę...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: nadilaniumu »

Hwiparam pisze:... I oby tak dalej, "marka" zbudowana od podstaw wyłącznie w oparciu o czarny PR nie ma raczej szans na utrzymanie się na dłuższą metę...
nie dotyczy polityki

Mnie tu mocno irytuje pewna nadpobudliwa wręcz moderacja czytam np. temat i ciekawe wpisy a tu nagle pod spodem niebieskie tabliczki i ostrzeżenia. Gość w mojej ocenie dobrze napisał, prawdę. A tu bach tabliczka. No okej, wy tu rządzicie. To na pewno nie sprzyja popularności tego forum. Napisałem co widzę, do nikogo tu niemam o nic żalu. Pozdrawiam
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: cukier_lukier »

Konkretnie o jaki wątek chodzi? Może na konkretnym przykładzie wyjaśnimy co i jak (a może faktycznie wyjdzie na to, że popełniliśmy błąd? :P)
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: nadilaniumu »

znajdę przykłady i wyślę na priv.
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: mistrz1 »

laybythesea pisze:Konkretnie o jaki wątek chodzi? Może na konkretnym przykładzie wyjaśnimy co i jak (a może faktycznie wyjdzie na to, że popełniliśmy błąd? :P)
Moderator nie popełnia błędów ;) Też zauważyłem, że niektórzy moderatorzy mają jakieś skrzywienia i dziwne uprzedzenia, dziwne skojarzenia, ale to jest normalne. Dla jednych pewne rzeczy są normalne, a dla innych obraźliwe. Jedni się z tego śmieją, a drudzy obrażają. Każdy ma swoje subiektywne widzenie świata i tego uniknąć się nie da, a więc szkoda czasu na takie dyskusje :).
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: ethanak »

a niby dlaczego na priv? jeśli moderator robi coś złego to wszyscy chcieliby wiedzieć - bo przecież funkcja moderatora jest funkcją publiczną...
poza tym to że ty uważasz że moderator postąpił brzydko nie znaczy jeszcze że to akurat ty masz rację. może więc powiedz publicznie co masz do powiedzenia - albo zachowaj swoje sądy dla siebie.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: bear7 »

mistrz1 pisze: Moderator nie popełnia błędów ;)
Tylko ten, kto nic nie robi nie popełnia błędów. ;-)
mistrz1 pisze: Też zauważyłem, że niektórzy moderatorzy mają jakieś skrzywienia i dziwne uprzedzenia, dziwne skojarzenia, ale to jest normalne. Dla jednych pewne rzeczy są normalne, a dla innych obraźliwe.
Funkcja moderatora polega na tym, że bierze pod uwagę nie tylko dobro jednostki, ale przede wszystkim ogółu. To, co dla jednego może być zabawne, dla innej osoby już nie musi. Na forum jest funkcja raportowania postów. Każdy ma prawo wysłać zgłoszenie, jeżeli jego zdaniem w którymś miejscu (któraś wypowiedź) narusza regulamin forum, w jakikolwiek sposób jest obraźliwa, jest nie na temat i tak dalej. Moderator na takie zgłoszenie odpowiada albo zamknięciem zgłoszenia bez żadnych konsekwencji, albo wyciągając konsekwencje w postaci zmiany treści lub usunięcia (lub jednego i drugiego razem) danego posta/wątku i upominając autora w odpowiedni sposób jeżeli jest to konieczne. Jeżeli post narusza regulamin w sposób oczywisty, kończy się to przynajmniej wstawieniem odpowiedniej ramki. Niemal w każdym przypadku, podany jest również powód.
ethanak pisze:a niby dlaczego na priv? jeśli moderator robi coś złego to wszyscy chcieliby wiedzieć - bo przecież funkcja moderatora jest funkcją publiczną...
Jeżeli padły publiczne zarzuty, to ethanak ma rację, wypadałoby podać publicznie gdzie. Jednak, w normalnych warunkach, jeżeli post twój trafił do nicości i nie zgadzasz się z wyjaśnieniami takiego postępowania, to na forum jest funkcja PW za pomocą której możesz poprosić moderatora, który odesłał twój post w niebyt, o dodatkowe wyjaśnienia. Zawsze możesz napisać do któregoś z czynnych administratorów o dodatkowe wyjaśnienia jeżeli dalej uważasz, że dany moderator nie ma racji.

Jak już napisałem wcześniej, błędów nie popełnia ten, co nic nie robi.

Wracając do tematu konkurencji, napiszę krótko: szczerze, życzę im jak najlepiej i niech się im powodzi. Ale proponuję im, aby o swoją reputację zadbali czynami, a nie obelgami, bo obelgi te, żadnemu użytkownikowi problemów z Ubuntu nie rozwiążą...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: ethanak »

no właśnie...
jeśli mój post trafia do nicości, próbuję wyjaśnić sprawè z moderatorem (pomijam tu efekty).
jeśli mimo wyjaśnień moderatora dalej uważam, że mój post jest bardzo ważny i modetator powinien odpocząć przez najbliższy tydzień od obowiązków - nie zawaham się przed wysłaniem odpowiedniej informacji do administracji (o czym ów moderator będzie powiadomiony jako pierwszy).
jeśli uważam, że moderator ma nieco racji wywalając mój post - albo uniosę się honorem i zrobię awanturę na całe forum, albo nie zrobię nic (bo w sumie po co).
słowo kluczowe w tym przypadku to "mój".

natomiast kogoś kto w zeszłem tygodniu znalazł forum, ma mniej postów zaliczonych niż przeciętny user w purgatorium, a wypowiada się na temat co by on na tm forum nie widział - prosiłbym o jedno: zanim się odezwiesz spróbuj zrozumieć o co tu chodzi.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: nadilaniumu »

W takim razie nie wysyłam już, ani na priv tego co mi się nie podoba - skoro sa protesty, ani tu na forum publicznym tego nie opiszę - bo tego nie chciałem robić od początku. Dostosuję się po prostu, chodziło tylko o to że na forum panuje pewna "sztywność" jak to odbieram. Nie mówię tu o wszystkich moderatorach. Wręcz przeciwnie. Ale każdy kij ma dwa końce. Nie będę jako ubuntowy laik i świeżak na forum się skarżył. Sprawę załatwiła by anonimowa sonda "co sądzisz o moderacji:
  • 1. zbyt rygorystyczna,
    2. jest ok
    3. zbyt łagodna. "
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Czyżby rosła nam konkurencja?

Post autor: bear7 »

nadilaniumu pisze:W takim razie nie wysyłam już, ani na priv tego co mi się nie podoba - skoro sa protesty, ani tu na forum publicznym tego nie opiszę - bo tego nie chciałem robić od początku. Dostosuję się po prostu, chodziło tylko o to że na forum panuje pewna "sztywność" jak to odbieram. Nie mówię tu o wszystkich moderatorach. Wręcz przeciwnie. Ale każdy kij ma dwa końce. Nie będę jako ubuntowy laik i świeżak na forum się skarżył. Sprawę załatwiła by anonimowa sonda "co sądzisz o moderacji:
  • 1. zbyt rygorystyczna,
    2. jest ok
    3. zbyt łagodna. "
Co jakiś czas na forum pojawia się wątek, w którym dochodzi do wymiany poglądów. Niedawno taki był: viewtopic.php?f=125&t=170919#p971729. Przytoczę z niego wypowiedź kolegi zovalika, która (żeby nie pisać idealnie) dość precyzyjnie ujmuje co jest grane:
zovalik pisze:Takie kilka słów ode mnie. Gó*no warte czy coś warte - bez znaczenia dla mnie ;)

Ktoś się rejestruje, zakłada temat nie zważając kompletnie na zasady jakie panują na tym forum i potem ma pretensje, że takie tematy lecą do śmietnika lub dostają wiadome "banery". Kogo to jest wina?
To tak jakbym komuś wszedł z butami do domu/mieszkania i miał pretensje, że dostałem w mordę.
Albo wpasowuję się w jakąś społeczność i akceptuje jej zasady/normy itp albo nie i tworzę sobie swój świat.
Mnie np. nie podoba się, że to forum nie ma obsługi Tapatalk ale nie płaczę nad tym w każdym temacie/poście, rozumiem że nikt nie zajmuje się tym forum na pełny etat i ma prawo myśleć inaczej niż ja i finito.
Wybraliśmy takie, a nie inne podejście. Na naszym forum wychowało się wielu użytkowników, którzy teraz udzielają pomocy zarówno tu, jak i na innych forach. Wiele nie wymagamy, ale dzięki temu, że podchodzimy do forum w dość specyficzny sposób, panuje na nim jakiś porządek i ład.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości