sterowniki Brother DCP-J315W

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: sterowniki Brother DCP-J315W

Post autor: pijetja »

coolagi pisze: Widać drukarkę pod postacią: Brother jakiś numer, i adres ip na którym stoi 192.168.0.98 a może to tylko jej widmo...wcześniej tego nie było... drukarka podpięta po usb do windy a po wifi do sieci .Windę trzymam tylko po to aby na penie przenosić dane i drukować..jak tylko Ubuntu zaprzyjaźni się z drukarką-winda idzie do kosza!
1. Czyli mam rozumieć, że jednocześnie jest wpięta pod komputer z windowsem i jednocześnie po WIFI.
2. Jaki Router, jakie zabezpieczenia na Sieć WIFI. Pytam o pierdoły ale np mój router Belkin niechętnie łączy Po Wifi, sygnał przekazuje ale łączyć nie ma koncepcji. I z tego co pamiętam u siebie to drukarka jest wrażliwa na szyfrowanie TKIP w WPA2
Sprawdź na routerze jakie jakie IP przydziela drukarce. I czy pingi biegają pod podany przez Ciebie adres IP drukarki.
coolagi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2010, 19:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: sterowniki Brother DCP-J315W

Post autor: coolagi »

1. Tak
2.Router Netii pingi szły.
Więcej ..udało mi się to odpalić w całości tzn drukarkę jako sieciową i scanery. Niestety okazało się ze format zrobiłem mało ostrożnie i skasowałem sobie partycje która miała mi zapamiętać wszystko. Udało mi się ją odzyskać ale za to położyłem system. Właśnie jestem w trakcie stawiania go od nowa i zaciąłem się na aktualizacjach automatycznych, które zawieszają się na jakimś microsoftowym pakiecie. Będę instalował drukarkę od nowa i ponieważ w każdym wpisie była niejasność a nawet w niektórych błąd (przynajmniej u siebie musiałem je modyfikować) to obiecuję wpisać proces instalacji całości tak jak to robiłem i jak chciałem "za rączkę" - ( chyba że drugim razem już mi się nie uda :) ) Na razie dziękuję wszystkim za podpowiedzi i uwagi. Mam nadzieję się zrewanżować tym podsumowaniem :)
marcin424
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2014, 13:50
Wersja Ubuntu: 14.04

Re: sterowniki Brother DCP-J315W

Post autor: marcin424 »

witam

Posiadam Ubuntu 14.04 i próbuje zainstalować drukarkę Brother DCP j-315W , sterowniki zainstalowałem tak jak poprzednim razem więc powinno być ok , skaner
działa i skanuje a problem polega na tym że nie mogę nic wydrukować.
Prawdopodobnie problem polega na skonfigurowaniu drukarki we " właściwościach drukarki " czy mógłby mi ktoś pomóc jak ją mam skonfigurować
drukarka powinna działać przez kabel USB. prawdopodobnie trzeba ustawić adres URI urządzenia
starzyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2014, 13:37
Wersja Ubuntu: 10.04

Re: Brother DCP-1622 bezprzewodowo nie drukuje.

Post autor: starzyk »

Jeśli źle tu trafiłem, wybaczcie.

Witam i proszę o pomoc, której nie mogę uzyskać od firmy Brother.
Niedawno kupiłem drukarkę Brother DCP-1622WE. Usiłuję ją skonfigurować bezprzewodowo.
Mój system: Lubuntu 14.04.
Router TP-Link WR841N. Port WAN jest pusty, wykorzystano pozostałe porty.

Postępuje według instrukcji - https://kbpdfstudio.qoppa.com/install-p ... -on-linux/

Mimo, że chcę mieć instalację bezprzewodwą, instaluje się na USB. Kiedy w ustawieniach drukarki konfiguruje jako sieciową, nie drukuje. Jest monit, że drukarka może być nie połączona.
Zastanawiam się, czy nie jest to wina tego, że router nie wykorzystuje portu WAN.

Bardzo proszę bardziej doświadczonych, jak sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
yahoob3
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 443
Rejestracja: 01 lip 2013, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: sterowniki Brother DCP-J315W

Post autor: yahoob3 »

Drukarkę skonfiguruj tak, żeby łączyła się automatycznie z routerem przez WiFi na stałym IP.
Pobierz komplet sterowników stąd: https://support.brother.com/g/b/downloa ... ng=English
polskich nie szukaj, bo nie ma.
Pobierz wszystkie pliki dla Twojej architektury (32 lub 64 bit) - 6 plików. Przenieś je do jednego katalogu, np. brother, kliknij każdy z nich PPM i z menu wybierz - "rozpakuj tutaj". Potem postępujesz wg tego: https://forum-old.linuxmint.pl/index.ph ... l#msg65457 oczywiście zamiast dcp-j315W podaj nazwę Twojej drukarki.

Przy okazji... 14.04 to trochę stary system, może warto pomyśleć o czymś nowszym? ;)
Mint 20.1 Cinnamon, kern. 5.4; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M; LU#586742;
starzyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2014, 13:37
Wersja Ubuntu: 10.04

Re: sterowniki Brother DCP-J315W

Post autor: starzyk »

yahoob3 Zainstalowałem Lubuntu 18 i wszystko gra. Dziękuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości