KDE - ikony w aplikacjach GTK

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
nacoipoco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

KDE - ikony w aplikacjach GTK

Post autor: nacoipoco »

Witam,

mam taki oto, wydawać by się mogło błahy, jednak wkurzający problem. Chodzi o styl ikon w aplikacjach GTK. Wszystko jest ok, tzn. styl jest taki, jaki przeze mnie wybrany, gdy w ustawieniach systemowych ->wyglądzie aplikacji -> GTK jako styl ikon wybrany jest domyślny styl KDE (Oxygen) lub pobrany przeze mnie z kde-look.org styl Oxygen Old. Jednak gdy jako styl wybiorę coś innego, co wrześniej wrzuciłem do /usr/share/icons, zmiana taka przynosi efekt taki, że zdecydowana większość ikon pochodzi z domyślnego stylu dla GNOME. Tutaj dodam, że obok zainstalowany jest właśnie GNOME i tam ustawiony jest i działa styl ikon niedziałających w KDE w odmianie dla GNOME właśnie (innymi słowy zestaw, na którym mi zależy, ma dwie odmiany - dla GNOME i dla KDE i żaden nie działa w KDE dla aplikacji pisanych w GTK).

Pzdr. i liczę na pomysły, co jest nie tak :)
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: KDE - ikony w aplikacjach GTK

Post autor: marcin1982 »

Jeśli masz to uzupełnij, a jeśli nie masz to utwórz taki plik (on będzie ukryty):

Kod: Zaznacz cały

~/.gtkrc-2.0.mine
Dodaj w nim NA PRZYKŁAD taki wpis:
gtk-icon-theme-name="gnome-carbonite"
Wpisz tam nazwę motywu ikon jakich chcesz używać w aplikacjach GTK.
nacoipoco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: KDE - ikony w aplikacjach GTK

Post autor: nacoipoco »

To niestety nic nie dało. Dodatkowo po dodaniu tego pliku nie działają już żadne innne zestawy ustawione za pomocą Ustawień systemowych KDE.
NastkaPo4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:09

Re: KDE - ikony w aplikacjach GTK

Post autor: NastkaPo4 »

Jest jakies rozwiazanie tego problemu? tez sie z tym borykam.
nacoipoco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: KDE - ikony w aplikacjach GTK

Post autor: nacoipoco »

Jest rozwiązanie (przynajmiej u mnie), choć nieco dziwne, jak mi się wydaje. Otóż po prostu z katalogu /usr/share/icons usunąłem katalog z domyślnym tematem ikon dla GNOME, który jakby blokował inne ustawienia. Potem tylko wystarczyło się ponownie zalogować do sesji KDE, by ustawienia z KDE zaczęły funkcjonować. Jest tu jednak pewien skutek uboczny - usunięcie katalogu spowodowało brak ikon w shellu (czy jak to się tam nazywa - chodzi o takie ikony jak połączenie sieciowe, regulacja jasności itp.) w zainstalowanym równolegle GNOME-Shell.

Pytanie w tym miejscu dla bardziej wtajemniczonych - dlaczego akurat taka magiczna czynność pomogła?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość