[14.04] Samsung NC110 przyspieszenie malucha

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
WhiteHand
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2014, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

[14.04] Samsung NC110 przyspieszenie malucha

Post autor: WhiteHand »

Witam.

Dostałem niedawno Samsunga NC110 i zainstalowałem na nim Xubuntu 14.04 64-bit. Netbook ma wymienioną kość pamięci z 1GB na 2GB. Spisuje się świetnie przy edycji tekstu czy kodu, jednakże podczas przeglądania internetu potrafi się lekko ściąć oraz na moment zawiesić. I tu kieruję moje pytanie, czy można w jakiś sposób przyspieszyć oraz wydłużyć czas pracy podczas pracy w sieci oraz przy kompilacji kodu?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: [14.04] Samsung NC110 przyspieszenie malucha

Post autor: Hwiparam »

Sprzęt jest jaki jest i prochu tu nie wymyślisz. Możesz jeszcze zmienić XFCE na LXDE, wgrać jakieś lekkie distro pokroju Arch Linuksa, ale czy to wiele da? Trudno powiedzieć. Dodam, że mój laptop jest chyba nieco mocniejszy (CPU, GPU – bo pamięci tyle samo), a przy co niektorych grubszych stronach potrafi się zadławić. To już nie te czasy, kiedy do przeglądania netu wystarczył bele jaki komp z 128 MB pamięci.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości