Sony VAIO Tap SVT1121B2EW - instalacja Ubuntu na tablecie z UEFI

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Akira
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2007, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Sony VAIO Tap SVT1121B2EW - instalacja Ubuntu na tablecie z UEFI

Post autor: Akira »

Witam

Kupiłem jakiś czas temu żonie jako zabawkę tablet Sony Vaio. Miał preinstalowany windows 8 którego zaktualizowałem jakiś czas temu do 8.1. Po jakimś czasie i zasyfieniu przeze mnie chciałem go przeinstalować, ale niestety procedura ponownej instalacji nawet się nie rozpoczynała (brak plików - proszę wsadzić cd/dvd ;) ). Więc wpadłem na pomysł żeby zainstalować linuxa. Zrobiłem sobie bootowanego pendrive'a z ubuntu i próbowałem zbootować. Problem z brakiem możliwości wciśnięcia f8 jakoś mi się udało poradzić. Niestety, dalej nie widziało usb instalacyjnego więc zacząłem wyłączać uefi, safe boot i takie tam. Teraz po włączeniu mam napis "No operating system" i tyle w sumie :( Jak go postawić do życia? Po włączeniu jedyne co się pokazuje to ten napis. Klikanie po klawiaturze (co ciekawe klawiatura po bt już działa) daje efekt ponownego wydrukowania napisu na ekranie.
Dranek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Sony VAIO Tap SVT1121B2EW - instalacja Ubuntu na tablecie z UEFI

Post autor: Dranek »

Przywróć ustawienia fabryczne uefi. Boot priority ustaw na dysk z Windowsem. Co do dystrybucji linux, może źle wgrałeś na pendriva? Niech Ci posłużą do tego aplikacje unetbootin lub Lili usb(Windows).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości