Za duże menu główne w Chromium i Chrome pod Linuxem

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
severus snape
Wygnańcy
Posty: 55
Rejestracja: 28 sie 2014, 00:35
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna

Za duże menu główne w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: severus snape »

Chciałem zapytać, bo dla mnie to ważne. W Windowsie swojego czasu Chrome dało takie wielkie menu z wielkimi odstępami, ale z tego co się orientuję zrezygnowali z tego. Ale ktoś wymyślił wpis do ikony, tam gdzie jest odnośnik do programu wpis który normalizował menu. Czy da się coś takiego lub innego zrobić w Chromium lub Chrom żeby menu było mniejsze, bo strasznie jest rozwalone? Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 15:18 przez severus snape, łącznie zmieniany 1 raz.
xwizard
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 170
Rejestracja: 30 sie 2013, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Za duże menu w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: xwizard »

Mógłbyś pokazać jakieś zrzuty ekranu lub chociaż poprawić opis, żeby dało się coś z tego zrozumieć?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Za duże menu w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: igotit4free »

severus snape pisze:Chciałem zapytać, bo dla mnie to ważne. W Windowsie swojego czasu Chrome dało takie wielkie menu z wielkimi odstępami, ale z tego co się orientuję zrezygnowali z tego. Ale ktoś wymyślił wpis do ikony, tam gdzie jest odnośnik do programu wpis który normalizował menu. Czy da się coś takiego lub innego zrobić w Chromium lub Chrom żeby menu było mniejsze, bo strasznie jest rozwalone? Proszę o pomoc.
Zacznij się stosować do panujących tu zasad, bo ciągłe wyciąganie z ciebie podstawowych informacji jest nużące i denerwujące.
Popraw temat i treść swojego pierwszego posta, podaj o jakim systemie, w jakiej wersji i z jakim środowiskiem graficznym mowa. Podaj też jakich wersji Chrome i Chromium dotyczy twoje pytanie. Jeśli coś jest trudne do opisania posłuż się zrzutem ekranu, i niech będzie regulaminowej wielkości.

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
severus snape
Wygnańcy
Posty: 55
Rejestracja: 28 sie 2014, 00:35
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna

Re: Za duże menu w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: severus snape »

Obrazek
Nie mogłem zrobić zrzutu samego menu (po prawej stronie), więc jest cały ekran ale można powiększyć. Pracuję pod Mintem 17.1 mate.

Cofam pytanie. Odinstalowałem chromium, zostaję przy lisku. Przepraszam... Możecie wyrzucić ten wątek!
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Za duże menu główne w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: rom »

Za dużo kombinujesz, a potem strzelasz focha. Zgłosiłeś błąd do twórców Chromium? A może to celowy zabieg? Firefox wprowadził duże przyciski w menu w celu ułatwienia obsługi z poziomu ekranów dotykowych. Prawdopodobnie „rozjechane” menu Chromium ma ten sam cel - ułatwienie trafienia palcem w wybraną opcję.
także = też
tak że = więc
severus snape
Wygnańcy
Posty: 55
Rejestracja: 28 sie 2014, 00:35
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna

Re: Za duże menu główne w Chromium i Chrome pod Linuxem

Post autor: severus snape »

Przepraszam. Miałem dość kłopotów z Chromium. Wróciłem do Firefoxa. Sorry. Jeszcze raz przepraszam...

EDIT: A czy w ogóle jest sposób żeby to menu było normalne? Podobno brak bibliotek gtk2 stwarza ten problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości