Co was trzyma przy Windows

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
mths
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mths »

Krissfa - ale jakiż to jest bank co wymaga windows i zagadkowego klucza 'krypto'? możesz uchylić rąbka tajemnicy?
FreeBSD - live free or die.
Keep it simple, stupid.
tex_ass
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 06 cze 2006, 13:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: tex_ass »

W domu - komputery od kilku lat nie widziały systemu M$, w pracy - od czasu do czasu muszę przerobić jakiś plik Corela lub Illustratora, bo nie mamy chwilowo grafika na stanie :).

>>Krissfa:Jeszcze kilka lat temu miałem problem ze stroną bankową pod linuksem (w BPH), na chwilę obecną żadnych problemów nie mam.
A co do tego na czym chodzą bankowe serwery - w większości na mainframe'ach. Końcówki użytkowników z reguły mają M$ win i, z reguły nie mają wyjścia na zewnątrz (przynajmniej te na hali kasowej - jeśli jest inaczej lepiej omijać taki bank).
lundish
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2006, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: lundish »

co mnie trzyma przy Windowsie?
ciężkie pytanie :) najprościej by odpowiedzieć - życie.
Suma drobnych rzeczy która w końcowym efekcie decyduje o wszystkim. To była super zabawa w latach 2000 - 2009 z Linuksem i naprawdę mi zależało by się mu udało.
Od czasu wydania Windows 7 wersji beta a potem 120 trial nie mogłem się ... do niczego przyczepić. Ot po prostu wszystko działało. Nie mniej nie więcej. Gdy darmowy czas się skończył czas było na decyzję. Linux czy Windows. Próbowałem ubuntu, archa, suse i debiana. I pomimo, że większych różnic nie ma miedzy nimi (od strony końcowego rezultatu) to te same problemy występowały:

- drukowanie i skanowanie pod canonem - niezbędne dla mnie. MpNavigator po prostu go brak
- nokia ovi i windows coś tam - ważne ale nie niezbędne. do zarządzania smsami i kontaktami
- inne rzeczy to drobinki - czasami flash nie działa, czasami coś się wysypie po update - drobnica.

koniec końców - kopiłem xp oem (za grosze, 100 na allegro) dla drukarki i skanera
i co Pan zrobi? nic Pan nie zrobi :)
Awatar użytkownika
Krissfa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Krissfa »

mths pisze:Krissfa - ale jakiż to jest bank co wymaga windows i zagadkowego klucza 'krypto'? możesz uchylić rąbka tajemnicy?
Nie będę z tobą kolego na ten temat rozmawiał , bo za daleko można zabrnąć. A jeśli chodzi co to za bank, to myślę że zostawię tą wiadomość sobie. Nasza rozmowa zaczyna odbiegać od tematu, i jest to wielkim bezsensem ciągnąć to dalej.
Temat jest jasny : "Co was trzyma przy Windows"
Więc skupmy się na temacie, a nie na bankach które i na jakich systemach chodzą, bo to nie w temacie.
Pozdrawiam.
Zarejestrowany użytkownik Linux'a - 506957
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Admc »

lundish pisze:kopiłem xp oem (za grosze, 100 na allegro)
Gratuluję, kupiłeś kupę przestarzałego softu, rodem z 2001 roku, którą umie złamać początkujący haker w pięć minut. Jak dla ciebie 100 złotych to grosze to również gratuluję dobrze płatnej pracy. Dla mnie 100 złotych to sporo pieniędzy za które mogę kupić wiele rzeczy.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Terrqge
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Terrqge »

Hmmm...
Współlokatorzy, Do tego jeszcze są sytuacje w których Windows jest po prostu niezbędny... chciałem właśnie zpatchować mojego SE, Na Ubuntu zbytnio nie da rady...
Awatar użytkownika
mths
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mths »

Krissfa pisze:Nie będę z tobą kolego na ten temat rozmawiał , bo za daleko można zabrnąć. A jeśli chodzi co to za bank, to myślę że zostawię tą wiadomość sobie. Nasza rozmowa zaczyna odbiegać od tematu, i jest to wielkim bezsensem ciągnąć to dalej.
Temat jest jasny : "Co was trzyma przy Windows"
Więc skupmy się na temacie, a nie na bankach które i na jakich systemach chodzą, bo to nie w temacie.
Pozdrawiam.
jeszcze nie jestem twoim kolegą.
powiedziałeś, że przy windows trzyma cię bank, próbuję dojść jaki bank, więc jest to jak najbardziej związane z tematem.

nie rozumiem dlaczego nie chcesz powiedzieć jaki to bank. przecie nie proszę o numer konta i pin / hasło tylko o *nazwę banku*. jeśli ktoś będzie stał przed wyborem banku, może to być cenna informacja. banków, które oferują usługi tylko dla jedynie słusznej platformy po prostu się unika. bajka z super tajnym kluczem 'krypto' brzmi nieco śmiesznie i bez podania konkretów czyni cię niewiarygodnym, dlategoż nie zamierzam drążyć dalej tematu, panie kłamczuszku ;]
FreeBSD - live free or die.
Keep it simple, stupid.
jaroslawb1

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: jaroslawb1 »

Krissfa nie chrzań z tym bankiem wymagającym Windy.Od początku 2007 roku używam Linuksa.Mam konto w PKO SA,PKO BP,mBanku,BPH i wszystkie operację robię na Ubuntu.Ostatnio również na openSUSE.Jaki bank wymaga Windowsa??????A może jakichś w Szwajcarii?:razz:Jesli tak to dziad nie bank.Nawet Microsoft ma swoje serwery na Linuksie...
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Admc »

jaroslawb1 pisze:Nawet Microsoft ma swoje serwery na Linuksie...
Potwierdzam:
http://windows.pl/
Spójrzcie na dół tej strony.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
warlock24
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 102
Rejestracja: 20 cze 2008, 22:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: warlock24 »

Mam WinXP jako drugi system, trzymam go a dysku tylko z powodu gier. Lubię sobie raz na tydzień włączyć jedną z moich ulubionych gierek.

W linuxie nie ma poważnych, dobrych i ciekawych gier jak Operation Flashpoint 1, Thief III Deadly Shadows, itp. są jedynie kolejne klony Quake 3, którego nigdy nie lubiłem :P

Jeżeli ktoś zrobi na linuxa jakieś ich odpowiedniki / jeżeli zaczną perfekcyjnie działać na Wine to XP od razu pójdzie do kasacji :)
jaroslawb1

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: jaroslawb1 »

warlock24 pisze:Mam WinXP jako drugi system, trzymam go a dysku tylko z powodu gier. Lubię sobie raz na tydzień włączyć jedną z moich ulubionych gierek.

W linuxie nie ma poważnych, dobrych i ciekawych gier jak Operation Flashpoint 1, Thief III Deadly Shadows, itp. są jedynie kolejne klony Quake 3, którego nigdy nie lubiłem :P

Jeżeli ktoś zrobi na linuxa jakieś ich odpowiedniki / jeżeli zaczną perfekcyjnie działać na Wine to XP od razu pójdzie do kasacji :)
Linux niestety nie jest systemem pod gry,a dlatego że po prostu nie powstają.Jak inni powiadają,do gier są konsole.Siada się wygodnie w miękkim fotelu,przed 40 calowym telewizorem i zrelaksowany gra:razz:
Awatar użytkownika
Krissfa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Krissfa »

mths pisze:jeszcze nie jestem twoim kolegą.
powiedziałeś, że przy windows trzyma cię bank, próbuję dojść jaki bank, więc jest to jak najbardziej związane z tematem.

nie rozumiem dlaczego nie chcesz powiedzieć jaki to bank. przecie nie proszę o numer konta i pin / hasło tylko o *nazwę banku*. jeśli ktoś będzie stał przed wyborem banku, może to być cenna informacja. banków, które oferują usługi tylko dla jedynie słusznej platformy po prostu się unika. bajka z super tajnym kluczem 'krypto' brzmi nieco śmiesznie i bez podania konkretów czyni cię niewiarygodnym, dlategoż nie zamierzam drążyć dalej tematu, panie kłamczuszku ;]

1.Oczywiście że nie jesteś moim kolegom tak napisałem z pośpiechu.
2. Nie rozumiesz co się pisze , albo nie chcesz zrozumieć, ale to już twój problem.
3. Wypraszam sobie tego kłamczuszka, jakby nie było jest to w pewnym sensie obraza.
4. Zaczyna mnie to męczyć, Pana pisanie nie na temat.
5. A to do Pana jaroslawb1 : trochę kultury by się przydało Panie Jarosławie, bo jeśli ktoś jak Pan to ujął chrzani to Pan na pewno nie ja.
6. Podsumowując nikt nie będzie mnie obrażał, bo ja nikogo nie obrażam na tym forum, po to jest forum żeby sobie pomagać, a nie obrażać i udowadniać jaki to ja jestem suuuper.
Sprawę kieruje do Administratora.
Zarejestrowany użytkownik Linux'a - 506957
bart13
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: bart13 »

mths pisze:jeszcze nie jestem twoim kolegą.
powiedziałeś, że przy windows trzyma cię bank, próbuję dojść jaki bank, więc jest to jak najbardziej związane z tematem.

nie rozumiem dlaczego nie chcesz powiedzieć jaki to bank. przecie nie proszę o numer konta i pin / hasło tylko o *nazwę banku*. jeśli ktoś będzie stał przed wyborem banku, może to być cenna informacja. banków, które oferują usługi tylko dla jedynie słusznej platformy po prostu się unika. bajka z super tajnym kluczem 'krypto' brzmi nieco śmiesznie i bez podania konkretów czyni cię niewiarygodnym, dlategoż nie zamierzam drążyć dalej tematu, panie kłamczuszku ;]
Jest taki jeden bank, który wspiera tylko internet exploder. Zwie sie on PolBank.
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: aga »

Panowie, proszę o powrót do tematu i zaprzestania kłótni.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
fnord
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 18 gru 2007, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: http://www.adrian.org.pl
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: fnord »

W domu absolutnie nic. Nie używam od wydania 8.04.
[www.wakeupcovan.com]
[http://www.adrian.org.pl]
--------------------------------------
Debian Jessie
wdr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2006, 22:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: wdr »

Co mnie trzyma przy Windowsie? Zawsze będę miał prawdopodobnie w tle zainstalowaną Windę, bo w każdej chwili może znaleźć się aplikacja, którą będę umiał tylko odpalić pod Windowsem lub która tam najlepiej będzie działać. Jest wiele programów, które są tak niszowe, a w niektórych zawodach niezbędne, że odpalić je można tylko pod Windowsem i nie uraczysz żadnego linuksowego substytutu...
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: zet120 »

Pytanie jest trochę niefortunne, gdyż przy Win trzyma mnie dokładnie to samo co i przy innych systemach, czyli innymi słowy sam fakt ich istnienia.
Dlaczego niby mam rezygnować z któregokolwiek?
Dla zasady? Idei? Mody?
Współczesne dyski twarde z łatwością pomieszczą kilka systemów z których korzystać mogę gdy przyjdzie mi ochota bez jakichkolwiek podtekstów.
&quot pisze:Gratuluję, kupiłeś kupę przestarzałego softu, rodem z 2001 roku
Zauważ jednak, że na tym "przestarzałym" sofcie z dziecinną łatwością zainstalujesz np. najnowszy pakiet Adobe Master Collection, AutoCada czy innego Corela, a spróbuj to samo zrobić na jakimkolwiek Linuksie.
Awatar użytkownika
mths
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mths »

bart13 pisze:Jest taki jeden bank, który wspiera tylko internet exploder. Zwie sie on PolBank.
bzdura.
http://www.polbank.pl/bankowosc-interne ... iczne.html - wprawdzie wspomnieli tylko o jedynie słusznym windows i przeglądarkach IE/FF, ale strona logowania działa pod operą na fbsd. mogę się normalnie zalogować, zwraca mi błąd "Niepoprawny identyfikator użytkownika lub hasło" - bo oczywiście nie mam tam konta, ale znaczy, że hula. ta strona (jak i strony innych banków) wymaga do działania jedynie jre i przeglądarki z obsługą ssl.

wracając do tematu - nic mnie przy windows nie trzyma ;]
FreeBSD - live free or die.
Keep it simple, stupid.
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: zet120 »

mths pisze:wracając do tematu - nic mnie przy windows nie trzyma ;]
No jasne, wszystko zależy od potrzeb, zainteresowań i możliwości, bo gdybyś chciał np. pooglądać film z BluRay z folderu BDMV na dysku to póki co nie masz wyjścia.
Awatar użytkownika
fnord
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 18 gru 2007, 13:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: http://www.adrian.org.pl
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: fnord »

zet120 pisze:No jasne, wszystko zależy od potrzeb, zainteresowań i możliwości, bo gdybyś chciał np. pooglądać film z BluRay z folderu BDMV na dysku to póki co nie masz wyjścia.
Niekoniecznie. Zamiast kupować system możesz kupić odtwarzacz BluRay a filmy oglądać z płyty ;) Ale.. co kto woli ;)
[www.wakeupcovan.com]
[http://www.adrian.org.pl]
--------------------------------------
Debian Jessie
Zablokowany

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości