Testujemy 12.04 LTS Precise

Awatar użytkownika
lodovee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: lodovee »

Ok, zadziałało - daily build bez kodeków i aktualizacji.
U mnie też nie działa instalacja .debów
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Funnykris »

Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: kklimonda »

Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Klusek »

U nie po dzisiejszej aktualizacji panel znowu zaczął się pojawiać po najechaniu myszką na lewą krawędź ekranu :) Jestem happy :D
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: zovalik »

Kod: Zaznacz cały

synclient TapButton2=2 TapButton3=3
Co zrobić, żeby to na stałe działało? Bo po restarcie jest kicha i znów trzeba wklepywać w terminal.
Awatar użytkownika
lodovee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: lodovee »

Zovalik - jak ci się nie uda zrobić tego na stałe to spróbuj dodać w 'programach startowych' nowe polecenie.
a propos pada - u mnie co jakiś czas przestaje on działać - wtedy muszę go wyłączyć na sekundę i znowu jest dobrze : ]. Też tak macie?

I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: kklimonda »

lodovee pisze:I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
Inteligentne ukrywanie usunęli bo nie sprawdziło się w testach z użytkownikami, więc raczej nie dodadzą z powrotem.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

Jutro (23.02.2012) jest UserInterfaceFreeze, więc jeżeli jutro żadne zmiany nie trafią odnośnie ukrywania bocznego panelu, to już tak na bank zostanie.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Funnykris »

kklimonda pisze:
Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.
Tzn że mogę go schować w razie czego? Na moim 10' notebook to dosyć istotne :P
Awatar użytkownika
lodovee
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: lodovee »

No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: kklimonda »

lodovee pisze:No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.
Ale co to znaczy na łatwiznę? Ten kod był gotowy, został przetestowany z użytkownikami i na podstawie testów usunięty - w przeciwnym razie trzebaby go utrzymywać w nieskończoność. To właśnie wybranie trudnej drogi moim zdaniem, bo trzeba uzasadnić decyzję i odeprzeć krytykę użytkowników którzy z tej opcji korzystali.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Wow! 12.04 to istny nektar dla mojego laptopa. W ogóle się nie grzeję, bateria w końcu trzyma 3h i 15minut, podczas gdy na Kubuntu 11.10 trzymała nieco ponad godzinę. Z grafiką były problemy (ATI niestety) ale w końcu się udało.
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shevchenko1987 »

Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

W repozytoriach pojawiła się wreszcie finalna wersja Mesa 8.0.1.
Już więc czas, żebym zdradził się, ze swoimi zamiarami w oddzielnym temacie...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
radius
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: radius »

Potwierdzam w końcu mniejsze zapotrzebowanie na energie to jest to :)
Żeby tylko tego nie zepsuli.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Shevchenko1987 pisze:Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?
Otwarte oczywiście. Na zamkniętych słabsza wydajność.
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shevchenko1987 »

I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Shevchenko1987 pisze:I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Szczerze mówiąc, sam się dziwię. Jak wspomniałem na 11.10, 11.04 bateria trzymała nieco ponad godzinę, na 10.04 prawie 2h. Byłem już pewien, że to coś z baterią ale jak widać, była to wina systemu.

Zadnych hacków, po prostu day build 12.04 z KDE + otwarte sterowniki z najnowszą mesą (instalacja według poradnika chyba Maksona, tutaj z forum, zobacz dział z poradnikami). Ale przed instalacją też tyle samo działało.

Nawet nieźle dają radę, bardzo mocno grzeję przy Minecrafcie (co nie zdarzyło się w 11.10) ale inne gry bez problemów. Karta ATI Mobility HD5000, laptop Dell 1749 i5.
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shevchenko1987 »

U mnie na otwartych wytrzymuje tak z 1,5 godziny. System Kubuntu 12.04, aktualizowany na bieżąco, karta AMD Mobility RadeonHD 5650, laptop Acer Aspire 5551G. Zazdroszczę Ci, że masz tak dobre zarządzanie energią na tej karcie. U mnie na Catalystach trzyma tak jak pod Windowsem, ale za to wydajność gorsza, więc siedzę na otwartych i czekam na cud ;)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
ruomlig

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: ruomlig »

Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości