Strona 6 z 32

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 21 lut 2012, 21:03
autor: lodovee
Ok, zadziałało - daily build bez kodeków i aktualizacji.
U mnie też nie działa instalacja .debów

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 00:26
autor: Funnykris
Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 01:04
autor: kklimonda
Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 13:42
autor: Klusek
U nie po dzisiejszej aktualizacji panel znowu zaczął się pojawiać po najechaniu myszką na lewą krawędź ekranu :) Jestem happy :D

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 15:21
autor: zovalik

Kod: Zaznacz cały

synclient TapButton2=2 TapButton3=3
Co zrobić, żeby to na stałe działało? Bo po restarcie jest kicha i znów trzeba wklepywać w terminal.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 15:43
autor: lodovee
Zovalik - jak ci się nie uda zrobić tego na stałe to spróbuj dodać w 'programach startowych' nowe polecenie.
a propos pada - u mnie co jakiś czas przestaje on działać - wtedy muszę go wyłączyć na sekundę i znowu jest dobrze : ]. Też tak macie?

I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 15:57
autor: kklimonda
lodovee pisze:I wiadomo coś czy panel boczny zostanie już tak jak jest, czy dodadzą inteligentne ukrywnie ?
Inteligentne ukrywanie usunęli bo nie sprawdziło się w testach z użytkownikami, więc raczej nie dodadzą z powrotem.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 21:10
autor: makson
Jutro (23.02.2012) jest UserInterfaceFreeze, więc jeżeli jutro żadne zmiany nie trafią odnośnie ukrywania bocznego panelu, to już tak na bank zostanie.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 22:55
autor: Funnykris
kklimonda pisze:
Funnykris pisze:Zaraz zaraz. Chcecie powiedzieć że panel się nie chowa przy zmaksymalizowanych oknach i gdy najeżdża się na niego oknem? :/

Pewnie i tak 90% czasu spędzę na Xfce :P A To Unity czy Gnome włączę dla bajeru od święta :D
Tak, teraz chowa się albo zawsze albo nigdy.
Tzn że mogę go schować w razie czego? Na moim 10' notebook to dosyć istotne :P

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 23:12
autor: lodovee
No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 22 lut 2012, 23:22
autor: kklimonda
lodovee pisze:No szkoda, że poszli na łatwiznę. Jak dla mnie, inteligentne ukrywanie było najlepszą opcją.
Ale co to znaczy na łatwiznę? Ten kod był gotowy, został przetestowany z użytkownikami i na podstawie testów usunięty - w przeciwnym razie trzebaby go utrzymywać w nieskończoność. To właśnie wybranie trudnej drogi moim zdaniem, bo trzeba uzasadnić decyzję i odeprzeć krytykę użytkowników którzy z tej opcji korzystali.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 23 lut 2012, 21:24
autor: Shimmy
Wow! 12.04 to istny nektar dla mojego laptopa. W ogóle się nie grzeję, bateria w końcu trzyma 3h i 15minut, podczas gdy na Kubuntu 11.10 trzymała nieco ponad godzinę. Z grafiką były problemy (ATI niestety) ale w końcu się udało.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 23 lut 2012, 22:03
autor: Shevchenko1987
Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 12:17
autor: makson
W repozytoriach pojawiła się wreszcie finalna wersja Mesa 8.0.1.
Już więc czas, żebym zdradził się, ze swoimi zamiarami w oddzielnym temacie...

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 12:28
autor: radius
Potwierdzam w końcu mniejsze zapotrzebowanie na energie to jest to :)
Żeby tylko tego nie zepsuli.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 15:40
autor: Shimmy
Shevchenko1987 pisze:Shimmy, na jakich sterownikach jedziesz? Zamkniętych czy otwartych?
Otwarte oczywiście. Na zamkniętych słabsza wydajność.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 15:54
autor: Shevchenko1987
I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 16:50
autor: Shimmy
Shevchenko1987 pisze:I na otwartych masz taką długą żywotność baterii? Jestem w szoku! Jaką masz konkretnie kartę?
Poza aktualizacjami stosowałeś jakieś haki?
Szczerze mówiąc, sam się dziwię. Jak wspomniałem na 11.10, 11.04 bateria trzymała nieco ponad godzinę, na 10.04 prawie 2h. Byłem już pewien, że to coś z baterią ale jak widać, była to wina systemu.

Zadnych hacków, po prostu day build 12.04 z KDE + otwarte sterowniki z najnowszą mesą (instalacja według poradnika chyba Maksona, tutaj z forum, zobacz dział z poradnikami). Ale przed instalacją też tyle samo działało.

Nawet nieźle dają radę, bardzo mocno grzeję przy Minecrafcie (co nie zdarzyło się w 11.10) ale inne gry bez problemów. Karta ATI Mobility HD5000, laptop Dell 1749 i5.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 17:36
autor: Shevchenko1987
U mnie na otwartych wytrzymuje tak z 1,5 godziny. System Kubuntu 12.04, aktualizowany na bieżąco, karta AMD Mobility RadeonHD 5650, laptop Acer Aspire 5551G. Zazdroszczę Ci, że masz tak dobre zarządzanie energią na tej karcie. U mnie na Catalystach trzyma tak jak pod Windowsem, ale za to wydajność gorsza, więc siedzę na otwartych i czekam na cud ;)

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

: 24 lut 2012, 21:27
autor: ruomlig
Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.