net/notebooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych maszyn

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
muchar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: muchar »

dzięki eXt73, za ten programik, ale z przykrością informuję że po ponownym uruchomieniu systemu po wpisaniu w terminalu
sudo ufw status - wynika że firewall jest nieaktywny :(
w simple-services-manager jest zaznaczony
co jest nie halo? :(
muchar
UBU10.10, Intel 1.33MHz, GMA500 Asus 1201HA
vermer
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: vermer »

Co mogę powiedzieć to to iż na Kernelu forumowym komp trzyma zdecydowanie dłużej czym to jest spowodowane nie wiem ale jest to niewątpliwy plus jak nie będzie żadnych wałków przez najbliższy czas to tylko pogratulować autorowi
www.adicotech.pl - Blog o nowoczesnych technologiach i programowaniu i systemach operacyjnych
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Powiadasz wałków ? ;) Ja wałków nie robię ... Ja je wykrywam ;)

EDIT:
muchar pisze:dzięki eXt73, za ten programik, ale z przykrością informuję że po ponownym uruchomieniu systemu po wpisaniu w terminalu
sudo ufw status - wynika że firewall jest nieaktywny :(
w simple-services-manager jest zaznaczony
co jest nie halo? :(
a masz pan gufw ? tam po prostu zaznacz włączona i działa ;)
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
vermer
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: vermer »

Staram się uwierzyć zobaczymy co to będzie:) ale czas netbooka na baterii wydaję się fajny jeszcze jak się poprawi z tym wyłączaniem touchpada i wifi i będzie cukierek ewentualnie czy będziesz w stanie pomóc w tym problemie? <click>
www.adicotech.pl - Blog o nowoczesnych technologiach i programowaniu i systemach operacyjnych
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

vermer pisze:Co mogę powiedzieć to to iż na Kernelu forumowym komp trzyma zdecydowanie dłużej czym to jest spowodowane nie wiem ale jest to niewątpliwy plus jak nie będzie żadnych wałków przez najbliższy czas to tylko pogratulować autorowi
Jeśli chcesz Pan dodatkowo wydłużyć czas pracy wykonaj skrypt cpufreqd ... co do klawiszy Fn i spec. pod 10.10 zapomnij o tym ... pod 10.04 będzie Ci z moim kernelem i wskazanym skryptem praktycznie wszystko działać. W 10.10 spaprali m.in. udev i ACPI nie działa w pełni w zakresie dotyczącym klawiszy funkcyjnych i specjalnych dla serii eeepc. Tu chyba zadziałało myślenie: zróbmy obejście ACPI, po co wprost stosować te nastawy przez ACPI zawarte w kernelu, przecież będziemy lepsi ? ... Oczywiście żart, ale muszę przyznać, że wkurza mnie takie podejście. zamiast stosować proste i wydajne rozwiązania często przyjmuje się jakieś wydumane podejście do tematu ;P

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
vermer
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 107
Rejestracja: 24 lis 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: vermer »

Heh szkoda z tymi przyciskami funkcyjnymi zabawi w laptopie byłem przyzwyczajony iż wszystko działa:) będę do 11.04 musiał się przyzwyczaić iż wszystko nie działa:)
www.adicotech.pl - Blog o nowoczesnych technologiach i programowaniu i systemach operacyjnych
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: luk1don »

Jakub_Stanecki pisze:luk1don
co by nie mówić EXT73 broni się swoimi kernelami - nikt wcześniej nie wykonał takiej roboty, na taka skalę,
a że wychodzi na rękę użytkownikow (przecież libqt3-mt build-essential wykorzystuje się przy kompilacji jakichkolwiek pakietów)

zacznij robić podobne rzeczy to będziesz miał prawo do krytyki i oceniania "wątpliwych osiągnieć"
:-o
Myślę, że trafiłeś "kulą w płot"! E x t 7 3 nie potrzebuje adwokata. Sam się potrafi obronić. Każdy ma prawo do uzasadnionej krytyki. Nikt ani Ty nie będziesz mi go odbierał:-D Nie zamierzam Ci się tłumaczyć, ale tak się składa, że kernele potrafię budować doskonale. Jak bym posiadał troszkę więcej czasu no i techniczna sprawa: większy upload to bym udostępnił tutaj kilka moich buildów:) Z tymi osiągnięciami to też źle zrozumiałeś. Nie mówiłem o wątpliwych osiągnięciach ext73, tylko o wątpliwych wynikach liczbowych, ich braku dla porównania poprawy funkcjonowania kerneli, wynikających np. z benchmarków.

Dziękuję.
milansport
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: milansport »

e X t 7 3 pisze:co do klawiszy Fn i spec. pod 10.10 zapomnij o tym ... pod 10.04 będzie Ci z moim kernelem i wskazanym skryptem praktycznie wszystko działać. W 10.10 spaprali m.in. udev i ACPI nie działa w pełni w zakresie dotyczącym klawiszy funkcyjnych i specjalnych dla serii eeepc. Tu chyba zadziałało myślenie: zróbmy obejście ACPI, po co wprost stosować te nastawy przez ACPI zawarte w kernelu, przecież będziemy lepsi ? ... Oczywiście żart, ale muszę przyznać, że wkurza mnie takie podejście. zamiast stosować proste i wydajne rozwiązania często przyjmuje się jakieś wydumane podejście do tematu ;P

Pozdrawiam
I dlatego też ja osobiście nie zrobię update'u do Mavericka. Nie wyobrażam sobie korzystania z netbooka bez klawiszy funkcyjnych.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Testuje właśnie kernel z rodziny 2.6.36 ... + patch ZEN oczywiście. Ostatnio dość często korespondowałem ze Stevenem Barrettem, m.in. w kwestii spadku responsywności i wydajności kolejnych patchy, w tym dotyczących 2.6.35 (w 10.1 używam ostatniego, który zapewnia bardzo wysoki stosunek responsywność <-> wydajność) i muszę powiedzieć, że prace idą w dobrym kierunku, kernel 2.6.36 opary o ostatnie patche zapewnia juz bardzo wysoką wydajność i bardzo dobrą responsywność - w szczególności na desktopach i laptopach. Zbudowałem kernel K8 - wersja 10.2, który na stacjonarce zachowuje się już idealnie - wydajność i responsywność wyższa niż wersji 10.1. Wersja atom jeszcze niestety nie .. choć buduje właśnie nową wersje zobaczymy, co tym razem Steven "wykombinował" ;). Zatem prace postępują, krenele są coraz bardziej wydajne i responsywne. Jeśli kolejny build 2.6.36-zen1 okaże się spełniać moje oczekiwania (dla wersji atom), to w przyszłym tygodniu go wypuszczę.

Pozdrawiam



Udało mi sie znaleźć przyczynę obniżenia responsywności m.in. w kernelu 2.6.36-zen1 ... zmodyfikowałem źródła kernela, w tym pliki: sched.h, sched_bfs.c oraz sysctl.c. Zatem na chwilę obecną już dysponuje kernelem, którego wydajność jest troszkę wyższa od wersji 10.1, a do tego ma jej resposnywność. Napisałem już o tym Stevenowi. Zobaczymy ... ta regresja wynika bowiem ze zmian, jakie wprowadził Steven ;) ... chciał dobrze, co oczywiste ... ale na słabszych maszynach się to niestety nie sprawdza. Zatem, tak czy siak zbuduje kernele [atom i K8] w oparciu o dokonane zmiany, czekam też na odpowiedź Stevena.

Pozdrawiam

PS. Oczywiście udostępnię zmodyfikowane pliki, aby ewentualnie każdy mógł wdrożyć zmiany we własnym zakresie.

EDIT:
Zatem Steven zaakceptował moje rozwiązanie ;), choć jak stwierdził w mailu do mnie - sprawę skierował do najwyższej instancji, czyi Con`a Kolivas`a, aby twórca BFS ewentualnie dokonał kolejnych modyfikacji planisty BFS.

Najbardziej mnie rozbawił tekst "Tomek reported that ..." -> info o patchu

Pozdrawiam

Tomek ;) `e X t 7 3` Miś
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: wojciechr »

A u mnie na Asusie EEPC 1001 ha 10.10 wersja na stacjonarne i jajko 10.1 ext73 działa wszystko - klawisze Fn także
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: luk1don »

ext73@

Żeby nie robić bałaganu ludziom w systemach, nie robić zbędnych zmian w systemie i nie instalować niepotrzebnych rzeczy proszę skorzystaj z mojego tutoriala (ja kompiluje za pomocą make-kpkg):
Pobierz wszystkie kompletne skrypty kontrolne z adresów:
  • pliki: postinst, postrm, preinst i prerm umieszczasz (zamieniasz) w katalogu:
    /usr/share/kernel-package/pkg/image/
  • plik: headers-postinst umieszczasz w katalogu:
    /usr/share/kernel-package/pkg/headers/

Po tym myślę, że możesz spokojnie kompilować i pakiety DEB powinny funkcjonować prawidłowo. Nie spowalnia to w żaden sposób Twoich kerneli.

Poprawka.
Ty pewnie robisz za pomocą debian/rules to te skrypty musisz dodać inaczej. W każdym razie chodzi o te pliki, co podałem.
kamiljk87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 07:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: kamiljk87 »

Witam.
Czy jakieś plany co do wydania odpowiednika wersji 64bitowej <Asus k50ab> czyli jak mniemam k8 <pod system w wersji 64bitowej> są już może?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

luk1don, ale jesteś Pan uparty ;P ... ale mam podobnie do Ciebie. Jak twierdziłem w tym przypadku dla mnie "wsio ryba", czy proces tworzenia initrd.img odbywać się będzie na poziomie skryptów w /etc/kernel, czy na poziomie skryptów z poziomu paczek, byle nie pojawiał się tu żaden konflikt przy stosowaniu paczek na 10.04 i 10.10 ... zatem jeśli to ma takie znaczenie dla Waści, to powiem, ze już testuje to rozwiązanie - aha buduje w oparciu o make-kpkg (old school) ;)

Natomiast jeszcze co do patcha - odnośnie responsywności, zdradzę wam Panie i Panowie, ze tutaj trochę "z buciorami na te salony" wkroczyłem. Otóż, zmiany, jakie proponowałem Stevenowi ... są sprzeczne z nowym patchem Cona Kolivasa ck2 ;P ... tak prawdę mówiąc to w pewien sposób przyczyniłem się do "wyrugowania" z patchsetu ZEN, części patcha 2.6.36-ck2 i to w jego zasadniczej części dotyczącej BFS ... mam nadzieje, że Con nie będzie żywił do mnie urazy. Jak wiemy jego prace są doskonałe i zapewne kolejny patch zapewni realizację wspólnego celu jaki nam przyświeca -> maksymalna responsywność, przy maksymalnej wydajności ;)

kamiljk87

Panie Kolego powiem tak, testowałem już wersje 64-bit, ale szczerze powiedziawszy na chwilę obecną nie znalazłem w trybie 64-bit, aż takiej poprawy, jak bym można było sądzić. W związku z ciągłym brakiem czasu budowę paczek (tak K8 bym tylko budował 64-bit) zapewne przesunę do połowy grudnia i to najwcześniej. Po prostu nie chce obiecywać gruszek na wierzbie. Mam teraz tyle pracy, ze ciężko mi znaleźć czas na odpoczynek. Jednak, jak kiedyś twierdziłem udostępnię i paczki 64-bit, tylko to trochę potrwa.

Co do kernela, niedługo udostępnię prawdopodobnie wersje 10.5 - kernel oparty na linii 2.6.36 i patchu ZEN1. Sądzę, że ten kernel będzie moją "perłą w koronie" hehehe ;P ... a tak poważnie już teraz jest niesamowicie responsywny i bardzo wydajny. Sądzę zatem, że to będzie mój, jak do tej pory najlepszy kernel ;)

Pozdrawiam

EDIT:
Uwaga na ostatnie aktualizacje udev, libgudev i libudev (aktualizacja z wczoraj) - w szczególności pod 10.04 ! skutkują mocnym obniżeniem wydajności systemu !!!! - Ja przywróciłem do wersji z końca października i system ponownie odetchnął.

Szczerze powiedziawszy ostatnio straszne Canonical "papra" udev - a to ACPI pod 10.10 w zakresie klawiszy FN i specjalnych, na części maszyn nie działa prawidłowo, a to problemy z wydajnością ;/

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
kamiljk87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 07:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: kamiljk87 »

Rozumiem dziękuję ślicznie za informacje miło, że plany nadal są, a na czas oczekiwania chyba rozważę przejście na system 32bitowy. <swoja droga fajny byłby taki skrypcik wykrywający wszystkie zainstalowane aplikacje i zapisujący je do pliku, który to plik włączałoby się na nowej instalacji i pobierałby z repo ponownie cały zestaw aplikacji, które się wcześniej posiadało>.
Pozdrawiam

//mario_7: Taki "fajny skrypcik" od lat dostępny jest jako jedna z opcji Synaptica...
Awatar użytkownika
mazdac
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2007, 17:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: mazdac »

@eXt73:
nie myślałeś czasem o utworzeniu własnego repozytorium PPA dla własnych kompilacji i/lub strony "projektu" jeśli można to tak nazwać (z opcją dotacji oczywiście :))?. Myślałem też nad kwestią pakietów wirtualnych dla poszczególnych komputerów , zawierających jedynie zależności do jądra i odpowiednich sterowników (tak aby zwykły user wybrał po prostu jaki ma sprzęt (wyszczególniony w opisie), kliknął i wszystko "zrobiło się samo"), przykład:

Kod: Zaznacz cały

Nazwa:
Optymalizacje Ext73 dla Lenovo S10 i S10-2
Opis:
Zoptymalizowana wersja jądra i sterowników dla komputerów:
Lenovo s10:
Model xxxxx
Model xxxx2
...
Lenovo s10-2:
Model 2027
Model xxxx
...
Zalezności:
Kernel 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-atom-bfs
Kernel-headers 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-atom-bfs
Broadcom-drivers 5.60.246.2
Dodatkowo możnaby umieszczać:
  • informacje o pakietach blokujących (np. apparmor)
  • dodatkowe skrypty dla poszczególnych laptopów (np. z grafikami nvidii czy ati, naprawianie gruba itp.)
Domyślam się, że nie lubisz zajmować się rzeczami "błachymi", takimi jak pakietyzowanie a wolisz zajmować się "właściwym" usprawnianiem jądra i okolic, ale takie piękne "oprawienie" ułatwi pracę Tobie (wystarczy wrzucić nowe (przetestowane) wersje na repo, ewentualnie zmodyfikować numery wersji poszczególnych pakietów a userzy sami zaktualizują swoje wersje), nie musisz klepać za każdym razem tak długich postów z opisem każdej możliwej sytuacji, raz wykonane "oskryptowanie" pakietów wykona 90% roboty za Ciebie, oraz ułatwi instalację potencjalnym zainteresowanym.

Nie jest to krytyka, gdyż naprawdę robisz kawał solidnej roboty i tym samym utwierdzasz mnie w przekonaniach co do hmm.... chałtury jaką ostatnio odwala Canonical.

Pozdrawiam,
Artur
(mazdac)
Gentoo ~x86_64; Ubuntu 10.10 x86_32; Android 2.2.1; OpenWRT 10.03 Backfire;
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Kolego Arturze `mazdac` ... myślę o tym i w planach mam rozwój `projektu`, ale to wymaga czasu. Staram się to robić sukcesywnie od roku, w najbliższym czasie chce tu na forum wydzielić wątek, który służyłby tylko do pobierania i miał charakter tutorialu - mam nadzieje, ze Włodarze Ubuntu.pl wyrażą na to zgodę ;) ... Natomiast dalsze plany (przygotowuje się do tego) to udostępnienie wybranych przeze mnie net i notebooków z maksymalnie zoptymalizowanym i dostosowanym do nich Ubuntu. Zobaczymy, jak szybko mi to wszystko uda się zrealizować. Po prostu robię swoje, może i powoli ... ale do przodu mam nadzieje ;P

Pozdrawiam

Tomasz `e X t 7 3` Miś
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
badziewmax
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 23 sie 2010, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: badziewmax »

Jakie konkretnie wersje pakietów udev, libgudev i libudev "należy" zainstalować?

Ponawiam prośbę o zebranie wszystkich informacji o optymalizacji do jednego postu/wątku :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Jeśli widzisz po instalacji wersji x.3 pakietów o jakich mowa spowolnienie systemu, to najlepiej wykonać w konsoli (o ile masz te pakiety w var/...:

cd /var/cache/apt/archives/

a następnie:

sudo dpkg -i --force-all udev_151-12.2_i386.deb libudev0_151-12.2_i386.deb libgudev-1.0-0_1%3a151-12.2_i386.deb
!!!! UWAGA przed downgradem potestować system, nie zwalnia nie robić tego !!!!
Pozdrawiam

EDIT:
Właśnie testuje kernele 2.6.36-zen1-ext73-f1-10.5-k8-bfs oraz 2.6.36-zen1-ext73-f1-10.5-atom-bfs i ten ostatni na Lenovo s10 "pokazał na co go stać" ;) z moim nowym xorg.conf dla Intela nawet takie glxgears wskazują na skok wydajności. Pod compizem (ustawiony na a best) mam 2070-2100 ramek. Natomiast bez compiza do 2550 ramek ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
badziewmax
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 23 sie 2010, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: badziewmax »

To ja poproszę wersję testową :P
milansport
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: milansport »

e X t 7 3 jakimi benchmarkami testujesz swoje kernele? Bo po kolejnych wydaniach swojego kernela piszesz o określonym wzroście wydajności.

Ja z ciekawości zrobiłem po 2 testy na genericu i na twoim kernelu programem Phoronix Test Suite.
Wyniki:
RAMspeed na 2.6.32-25-generic - 1941.48
RAMspeed na 2.6.35.6-zen3-ext73-f1-9.9-atom-bfs - 1921.16

compress-7zip na 2.6.32-25-generic - 1597
compress-7zip na 2.6.35.6-zen3-ext73-f1-9.9-atom-bfs 1593

Nie ma tu kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu % różnicy, a wręcz spadek wydajności. Skąd mogą wynikać rozbieżności między wynikami twoich testów, a tych?

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość