Strona 7 z 32
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 24 lut 2012, 22:07
autor: Shevchenko1987
U mnie tak samo

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 24 lut 2012, 22:25
autor: Shimmy
ruomlig pisze:Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
Szybciej można tylko baterię wyjąć

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 10:00
autor: Shevchenko1987
W 3 sekundy? Trzeba by było mieć bardzo sprawne rączki

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 11:59
autor: Klusek
Shimmy pisze:ruomlig pisze:Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
Szybciej można tylko baterię wyjąć

Ja oszczędzam baterię wystarczy, że wypnę wtyczkę od zasilacza

Na to wystarczy mi sekunda

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 15:44
autor: koperek18cm
[...]Inteligentne ukrywanie[...]
Czy mam przez to rozumieć, że w Ubuntu 12.04 bedzie tylko możliwość standardowa przy wyświetlaniu paska Unity (zawsze pokazane, jakby był bocznym panelem)??? Bo jak tak, to właściciele netbooków i laptopów nie mają czego szukać w środowisku unity.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 16:04
autor: Klusek
koper18cm pisze:[...]Inteligentne ukrywanie[...]
Czy mam przez to rozumieć, że w Ubuntu 12.04 bedzie tylko możliwość standardowa przy wyświetlaniu paska Unity (zawsze pokazane, jakby był bocznym panelem)??? Bo jak tak, to właściciele netbooków i laptopów nie mają czego szukać w środowisku unity.
Obecnie masz dwie możliwości do wybory i te dwie możliwości zostaną. Pasek może być cały czas widoczny albo może być ukryty przez większość czasu i pojawia się tylko po najechaniu kursorem na lewą część ekranu lub na jego lewy, górny róg.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 18:00
autor: linuxozaurus
Obecnie masz dwie możliwości do wybory i te dwie możliwości zostaną. Pasek może być cały czas widoczny albo może być ukryty przez większość czasu i pojawia się tylko po najechaniu kursorem na lewą część ekranu lub na jego lewy, górny róg.
u mnie pojawia się po najechaniu na lewą krawędź ekranu i powiem jest wo wygodniejsze niż to inteligentne ukrywanie i tutaj się zgadzam z autorami ze to się nie sprawdziło
Bo jak tak, to właściciele netbooków i laptopów nie mają czego szukać w środowisku unity.
to bzdura ja od czasu kiedy ja testuję nowe unity nie narzekam i mam laptopa
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 22:43
autor: PawelBDS
linuxozaurus pisze:to bzdura ja od czasu kiedy ja testuję nowe unity nie narzekam i mam laptopa
potwierdzam w 100% sam na lapku 15" mam unity i cenie sobie je za oszczędność miejsca.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 25 lut 2012, 23:36
autor: linuxozaurus
ja narzekałam na stabilne unity ( jest do bani) a jeśli chodzi o to wydanie testowe nie ma powodu aby na niego narzekać i wierzę ze nowe ubuntu 12.04 będzie lepsze od tego co jest (nie dało rady wytrzymać na stabilnej wersji unity) i szybsze (sprawdzałam pierwszą alphę z grudnia i wiem ze szybciej się ładowała z dvd niż stabilne ubuntu 11.10) ja szczerze mówiąc zawiodłam się na ostatnich 2 wydaniach ubuntu przez niedopracowane unity
potwierdzam w 100% sam na lapku 15" mam unity i cenie sobie je za oszczędność miejsca.
ja mam niewiele więkrzy laptop bo to 16 cali
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 02:21
autor: JerryG
Male OT jesli juz to 15.9 cali

A tyle to prawie co nic

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 09:15
autor: Tomfoc
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Wczoraj wieczorem zainstalowałem Ubuntu 12.04 i za nic nie mogę się połączyć z siecią bezprzewodową. Karta sieciowa jest sprawna, bo mam neta pod zainstalowanymi na tym samym dysku Windows 7 i Ubuntu 11.10. Polecenie lspci daje następujące wyniki co do sieci:
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
05:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet (rev c0).
Instalator Ubuntu 12.04 prawidłowo wyłapał moją neostradę, wpisałem SSID i hasło i połączył się z siecią.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 14:21
autor: Klusek
ruomlig pisze:Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
U mnie tak samo, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej wyłączę Kadu. Kiedy Kadu jest włączone to wyłączenie komputera trwa do kilkudziesięciu sekund.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 15:07
autor: Funnykris
15 cali hehe ja mam 10 i pracuje mi się całkiem wygodnie

Unity dobrze zoptymalizowane byłoby dla mnie świetnym rozwiązaniem

Póki co Xfce 4.8 "przerobione" na Gnome 2

Sprawuje się świetnie ale zdecydowanie wolałbym dobrze dopracowane Unity
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 15:10
autor: Shevchenko1987
Klusek pisze:ruomlig pisze:Ciekawostka ...a kto wie czy nie rekord świata .
Od momentu naciśnięcia przycisku ,,wyłącz komputer ,, do wyłączenia ..3(trzy) sekundy.
U mnie tak samo, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej wyłączę Kadu. Kiedy Kadu jest włączone to wyłączenie komputera trwa do kilkudziesięciu sekund.
Na Kubuntu nawet z odpalonym Kadu wyłącza się równie szybko co i bez.

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 16:09
autor: Funnykris
Nie podoba mi się zachowanie panelu :/ Albo cały czas widoczne nawet przy zmaksymalizowanych oknach albo cały czas niewidoczny. To drugie byłoby nawet ok gdyby nie to że czasami muszę 4 razy najechać myszką zanim pasek łaskawie wyskoczy. Poza tym jest na razie ok

Póki co jednak... Unity nie stało się wg mnie bardziej funkcjonalne od gnome shell. W zasadzie to podobna filozofia użytkowania.
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 16:14
autor: linuxozaurus
gdyby nie to że czasami muszę 4 razy najechać myszką zanim pasek łaskawie wyskoczy.
za szybko poruszasz kursorem
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 16:38
autor: Funnykris
linuxozaurus pisze:gdyby nie to że czasami muszę 4 razy najechać myszką zanim pasek łaskawie wyskoczy.
za szybko poruszasz kursorem

Mam najechać na krawędź a pasek ma się rozwinąć i tyle. Potrzymam to Ubuntu na dysku na razie i będę obserwował ale coraz wyraźniej czuję że u mnie zagości Xubuntu 12.04 LTS. Przerobię go na wygląd znany z gnome 2 i święto. Na 2 lata. Całe to menu programów w Unity stało się strasznie nieintuicyjne i namieszali aż miło.
Myślę że lepiej by zrobili wrzucając Gnome Shell z motywem ambiance i kilkoma rozszerzeniami powłoki. Shell jest na dzień dzisiejszy bardziej dopracowany od Unity. No ale to Alpha jeszcze dużo się może zmienić

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 16:43
autor: Klusek
A ja mam takie proste i szybkie pytanko. Nie wiem tylko czy "It's Not a Bug, It's a Feature!"

Otóż w menu kontekstowym czy to np. na pulpicie czy w Nautilusie przy pojawieniu się menu (po kliknięciu PPM) podkreślone są wszystkie skróty pozycji z menu. Podkreślenie znika od razu po najechaniu kursorem na jakąkolwiek pozycję z menu. Troszkę mnie wkurza to miganie w menu i chciałbym zrobić tak żeby albo podkreślenie skrótów było cały czas albo żeby go nie było w ogóle. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 26 lut 2012, 17:16
autor: kklimonda
Funnykris pisze:linuxozaurus pisze:gdyby nie to że czasami muszę 4 razy najechać myszką zanim pasek łaskawie wyskoczy.
za szybko poruszasz kursorem
:lol: Mam najechać na krawędź a pasek ma się rozwinąć i tyle. Potrzymam to Ubuntu na dysku na razie i będę obserwował ale coraz wyraźniej czuję że u mnie zagości Xubuntu 12.04 LTS. Przerobię go na wygląd znany z gnome 2 i święto. Na 2 lata. Całe to menu programów w Unity stało się strasznie nieintuicyjne i namieszali aż miło.
Myślę że lepiej by zrobili wrzucając Gnome Shell z motywem ambiance i kilkoma rozszerzeniami powłoki. Shell jest na dzień dzisiejszy bardziej dopracowany od Unity. No ale to Alpha jeszcze dużo się może zmienić :)
W 12.04 pasek pojawia się po tym jak kursor przesuniesz "poza" lewą krawędź ekranu - czyli po dojechaniu do lewej krawędzi musisz dalej przesuwać myszkę, "czułość" możesz ustawić w Appearance->Behaviour. To nie działa jak testujesz system w virtualbox (prawodpodobnie w vmware też nie działa).
Re: Testujemy 12.04 LTS Precise
: 27 lut 2012, 00:34
autor: Funnykris
Mogli zostawić opcję inteligentnego ukrywania panelu :/ Zresztą i tak niedługo ktoś to zrobi
Jedno co muszę przyznać to że wyłącza się błyskawicznie

Jakieś zmiany interfejsu są jeszcze przewidziane?