Powitanie

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Pejdo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2008, 14:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: Xfce

Odp: Powitanie

Post autor: Pejdo »

Witam,
Mam na imię Paweł (3 Paweł na tej stronie) i jestem, może troche więcej niż początkującym użytkownikiem ubuntu (a dokładnie xubuntu).

Podobnie jak koleżanka jeden post wyżej, informatyk-amator :) No i też uczę się w Lo o profilu mat-fiz-inf, lecz II klasa (co za zbieg okoliczności :D)

Pozdrawiam wszystkich
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
M@rtmot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2008, 07:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: M@rtmot »

Witam wszystkich,
mam na imię Mateusz. Jestem nowym (można tak powiedzieć) użytkownikiem Ubuntu. To jest moje 5 podejście do linuxa i jak na razie już miesiąc spędziłem na ubuntu i nie tęsknie za windowsem. Obecne studiuję informatykę (żeby nie było moja wiedza nie jest zbyt duża).
Pozdrawiam.
remypr
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Powitanie

Post autor: remypr »

Nie wypada się nie przywitać, więc witam WSZYSTKICH. Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy rozwiązania wielu 'ubuntowych' problemów.
Pozdrawiam.
The problem with troubleshooting is that trouble shoots back!
kqas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: kqas »

witam wszytskich, to jest moje drugi podejscie do Ubuntu, pierwsze było jakieś dwa lata temu, ale poźniej wróciłem do Win bo z kompa orzytsało kilka osób i każdy wolał Win wiec... A teraz z kompa korzystam tylko ja, chociaż mam jeszcze zainstalowany Win na drugiej partycji, Ubuntu dopiero się uczę.
Awatar użytkownika
aquarius
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2007, 14:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: aquarius »

Matofil pisze:Cześć, aktualnie jestem nauczycielem matematyki więc komputera używam głównie do dwóch rzeczy: surfowania po internecie i tworzenia materiałów dydaktycznych ( albo prac pisemnych ).
W tych dwóch obszarach moje Ubuntu sprawdza się bez zarzutu i jest ciekawszym systemem niż Winda pod każdym względem.
Moi koledzy i koleżanki z pracy używają oczywiście Windowsów, choć w gimnazjum ( ja uczę w podstawówce w tym samym budynku ) ze względów finansowych wdrożono OpenOffice :)
No cóż-O.O. to nic strasznego- warto go stosować...Myślę też o tym,że można by ze względów ekonomicznych wdrożyć coś więcej niż O.O.
Awatar użytkownika
aquarius
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2007, 14:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: aquarius »

My też witamy." Nie taki diabeł straszny jak go malują".Poznasz ten system na pewno...Tylko trzeba się będzie troszkę przestawić,a to chwilę potrwa.Powodzenia.
Awatar użytkownika
Quavitor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: Quavitor »

Witam wszystkich!
Jest to moje drugie podejście do Linuksa (Wcześniej był Mandrake 10 (wieki temu) ale wywaliłem, bo miałem ogromne problemy z kartą grafiki i monitorem). Teraz tak łatwo się nie poddam (chyba:sad:). Oczywiście jest jeszcze Win na dysku (gry). Przy okazji dziękuję forumowiczom, bo rozwiązanie niejednego problemu znalazłem, już na tym forum. Linuksa zainstalowałem bo lubię poznawać coś nowego i chcę wiedzieć coś więcej niż nic o programowaniu na tą platformę.

Pozdrawiam :).
Ufok4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2008, 19:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: Ufok4 »

reter05 pisze:Witam Wszystkich!
Ubuntu jest już moim chyba z xx systemem operacyjnym, na którym pracowałem. Wcześniej były to MS-DOS (Win 3.1), Win 95, Win 98, Win ME, Win XP, Knoppix, Fedora, Slax, itd... Ubuntu zainstalowałem głównie po to by się co nieco dowiedzieć o tej dystrybucji. Zwykle jednak korzystam z Windowsa XP.

Pozdrawiam
No podobnie jak ja...
Ale po wingrozach zainstalowałem Mandrake` a i sie pomalu zaczalem wczuwac. Potem mała podróż po kolejnych dystrybucjach i spocząłem na susełku. Następnie był Gentoo a zaraz po nim Ubuntu.
Jakoś się do niego przekonałem i pewnie przy nim pozostane.
Ma swoje minusiki ale i jest urokliwy.

Michał
Awatar użytkownika
christin00
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2006, 16:16
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: Brak

Odp: Powitanie

Post autor: christin00 »

Dawno temu rejestrowałam się na forum. Dziś odzyskałam hasło i przypomniałam sobie login. Próbowałam znaleźć swoje posty, ale już nie ma ich :) Miło wrócić tutaj, korzystam niezmiennie linuxa :)
atomek4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: LXDE

Odp: Powitanie

Post autor: atomek4 »

Nie będę oryginalny tak jak moi przedmówcy, witam wszystkich użytkowników :)
Tomek
Cykuzio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 18 gru 2008, 21:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: Cykuzio »

Ja także witam wszystkich :)
kqas pisze:witam wszytskich, to jest moje drugi podejscie do Ubuntu, pierwsze było jakieś dwa lata temu, ale poźniej wróciłem do Win bo z kompa orzytsało kilka osób i każdy wolał Win wiec... A teraz z kompa korzystam tylko ja, chociaż mam jeszcze zainstalowany Win na drugiej partycji, Ubuntu dopiero się uczę.
Twoja "historia" jest bardzo podobna do mojej ;)
Również mam 2 systemy, ale windowsa mam tylko "w razie czego" i po instalacji ubuntu uruchomilem go tylko raz:cool:
Awatar użytkownika
ernMagic101
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: ernMagic101 »

w końcu jakiś fajny kolega nie?
Awatar użytkownika
yourand
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: yourand »

Witam wszystkich.
Ja również przymierzam się do Ubuntu (Kubuntu dokładnie) po raz drugi, które będzie na dniach.
Tylko zastanawiam się czy 64 czy 32 bit.
Awatar użytkownika
uszek2007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 23 sie 2008, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Odp: Powitanie

Post autor: uszek2007 »

Miło mi poznać początkujących. i reszte bandy
Szukasz darmowy szybki hosting ?? online@linux.pl. Mój blog online.atm.pl
Awatar użytkownika
command_dos
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 288
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: command_dos »

mysle, ze na tym forum odnosnie systemu ubuntu zostalo napisane juz tyle, ze "nowy narybek" nie powinien miec klopotow z rozwiazywaniem swoich problemow - chociaz kto wie? nowi uzytkownicy + nowy sprzet = nowe pytania :)
szczegolnie milo mi, gdy do spolecznosci open source zawita nauczyciel... @Matofil - mysle tu o Tobie :) pomimo, ze jestes nauczycielem matmy:
- po pierwsze, masz spore mozliwosci, aby przekonywac mlodziez, ze open source nie gryzie, bo masz z nimi stycznosc,
- po drugie, cieszy mnie to co mowisz o open office - z tych samych wzgledow, nalezaloby pomyslec o systemie operacyjnym - wydaje mi sie, ze Ty jako swiadomy uzytkownik linuksa, znasz warunki licencji GPL, umiesz system na linuksie zainstalowac - wiec masz bardzo dobre podstawy do tego, aby "nawracac" swoich kolegow i kolezanek, aby sami zaczeli uzywac, np. ubuntu, a i prace domowe dla uczniow na kompie przygotowywac tak, aby korzystanie z platnych rozwiazan (w szczegolnosci microsoftowych) przestalo istniec - open office to dobry poczatek - przyjmowanie prac w jego formatach, a nie .doc, czy .docx, itp... jesli chodzi o programowanie, co niektorzy proboja zaszczepic na lekcjach informatyki, czesto proponuja pascala, czy delphi - tutaj wykorzystalbym free pascal i lazarusa, bo darmowe i mozna je instalowac zarowno na windowsie jak i linuksie - i nauczyciele maja czyste sumienie (nie przyczyniaja sie do piractwa) i uczniowie spia spokojnie...
Ubuntu User number is # 26071 - http://command-dos.blogspot.com/ - Mój skromny blog command_dos'a - pozdrowionka -
didisoft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: didisoft »

Witam wszystkich.
Forum czytam już od jakiegoś czasu, ale wkońcu wypadało się zarejestrować i przywitać :-)
To jest mój pierwszy Linux więc myślałem, że mogą być jakieś problemy ze sterownikami itp. Ale jestem bardzo miło zaskoczony. Po instalacji wszystko pięknie smigało, no za wyjątkiem WiFi, wystarczyło przeczytać kilka postów na forum, 5 minut konfiguracji i internet chodzi tak jak powinien. A jak żona zobaczyła Ubuntu to na drugi dzień z jej laptopa też "wyleciał" Windows :-)
Awatar użytkownika
pesymik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2009, 12:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Powitanie

Post autor: pesymik »

Witam wszystkich

Kolega z pracy pokazał mi Ubuntu 8.10 które dostał przez shipit. właczyłem LiveCD
pierwsze zdziwienie: mam dostęp do partycji NTFS
Drugie: otworzyłem pliki office 2007
W domu w końcu zainstalowałem Ubuntu 8.10 Intrygująca Iranka - które ściągnąłem i wypaliłem zaraz po pokazie kolegi ;)

Parę lat temu próbowałem bawić się Linuxem ale Aurox chyba nie był dobrym wyborem

Teraz jestem bardzo mile zaskoczony(nawet HP PSC 1510 od razu rozpoznał)niestety zona pozostaje nieprzejednana
Awatar użytkownika
oneill
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2009, 09:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: oneill »

Tez sie witam :)
Ubuntu 8.10 zainstalowalam w piatek 6 bm po poludniu.
W sobote wpadlam w panike widzac cos co nie jest made in Microsoft. Coz - na Windowsach zeszlo mi ostatnie ~14 lat zycia.
Majac wiec przed soba cos zupelnie z innej bajki - mozna z lekka zglupiec.
Ale... Nic nie szkodzi sprobowac. Jakby sie okazalo ze ze mnie totalny ulung linuksowy - pokornie wrocilabym na lono Billa Gatesa.
I tak sobie probowalam w niedziele - w poniedzialek rano instalowalam juz indywidualne programy spoza repozytoriow.
Jeszcze ostateczny szlif - czyli troche konwerterow, jakies fotoszopy (Gimpa widzialam ale nie znam go dobrze, pracowalam glownie na AP ktory, jak wiesc gminna niesie, chodzi pod wine) i cos jeszcze co sie przyda.
Mozna rzec ze skonfigurowany mam sysop na jakies 80%.
Jak sie czlowiek przyzwyczai - proste niczym konstrukcja cepa.
Ubu postawilam na laptopie (Dell XPS M1530 zakupiony 6 mies temu; fabryczna wista wio juz powiekszyla grono aniolkow), na czteroletnim desktopie (Compaq Presario) mam nadal XP ale uzywa go czasem reszta domownikow wiec winde zostawie, moze pozniej przyjdzie czas na zmiany. Co za duzo to niezdrowo...
Ubu 7.10 mialam wraz z ksiazka o ubuntu ale zamowilam pod shipit - i przyslali 8.10.
Dolaczam niniejszym do grona bardzo kontentych, acz nowych, uzytkownikow.
I z pewnoscia bede korzystac z informacji forumowych tudziez dzielic sie doswiadczeniem jak juz go nabede.
Pozdrawiam wszystkich i obfitosci RAMu zycze :)
Awatar użytkownika
command_dos
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 288
Rejestracja: 11 wrz 2008, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Powitanie

Post autor: command_dos »

I tak sobie probowalam w niedziele - w poniedzialek rano instalowalam juz indywidualne programy spoza repozytoriow.
Jeszcze ostateczny szlif - czyli troche konwerterow, jakies fotoszopy (Gimpa widzialam ale nie znam go dobrze, pracowalam glownie na AP ktory, jak wiesc gminna niesie, chodzi pod wine) i cos jeszcze co sie przyda.
no no, od razu na gleboka wode - cieszy mnie fakt, ze nas tutaj przybywa...
Ubuntu User number is # 26071 - http://command-dos.blogspot.com/ - Mój skromny blog command_dos'a - pozdrowionka -
Awatar użytkownika
vtold
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Powitanie

Post autor: vtold »

Witam wszystkich forumowiczów.
Co prawda już parę dni korzystam z forum ale ten post wpadł mi w oko dopiero dzisiaj. Jestem pod dużym wrażeniem systemu Ubuntu. Wcześniej korzystałem (jak chyba większość z nas) z Windows'ów a potem OpenSuse. Kiedyś mój ojciec dowiedział się, że najlepszym systemem dla początkującego będzie właśnie Ubuntu. Dostał za darmo płytkę z LiveCD (jakaś wersja 6.XX) i tak nam się Ubuntu spodobało, że zainstalowałem je jako trzeci system na dysku (oprócz XP i SUSE). Potem zaexperymentowałem z środowiskiem KDE i już (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) nie było pomarańczowego Ubuntu tylko niebieskie Kubuntu. Niestety nie mogę namówić ojca do przesiadki na Linuksa bo tak bardzo jest przyzwyczajony do Excel'a (próbowałem mu pokazać, że OO też fajnie działa ale coś tam było nie w 100% kompatybilne a ojciec prowadzi całą swoją firmę właśnie w Excel'u). Po długiej przerwie w korzystaniu z Ubuntu ściągnąłem sobie właśnie 8.10PL LiveCD i teraz je ostro testuję. Mam jeszcze pewne kłopoty z Internetem i trochę się męczę próbując zmusić moje Ubuntu do współpracy z modemem Ericcson'a (zabytkowe SDI). Wpadłem na pomysł odpalenia rutera i podłączenia do niego mojego Ubuntu. Dzięki temu mogę teraz pisać na tym forum właśnie spod Ubuntu. Pozdrawiam wszystkich i życzę jak najmniej problemów w użytkowaniu a jeżeli już to samych rozwiązanych. ;-)
Happy linux user #483910
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość