ubuntu 9.10 nie widzi wifi, laptop HP 6730s

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: ubuntu 9.10 nie widzi wifi, laptop HP 6730s

Post autor: luk1don »

kepawlowicz pisze:Przeprosiłam kilka razy, nie wiem dlaczego sie czepiasz, ale nie mialam innej możliwości/pomysłu.

W kazdym razie skapitulowałam, no i zainstalowałam ubuntu 9.04, w którym wifi chodzi aż miło popatrzec!

Weszłam w sterowniki i nie było (tak jak w poprzedniej) wersji b43, był tylko Broadcom STA wireless driver, aktywowany. Takze na moją logikę problem był w tym sterowniku, może jakby mi się udało go aktywować w 9.10 to by widział wifi ?

Teraz wszystło ładnie śmiga, jedyny problem to brak dźwięku, ale to założe osobny temat gdzie indziej :)

Tak czy siak dziękuję wszystkim za pomoc!
Nie czepiam się, tylko twierdzę, że trudno jest komuś pomóc, jak nie można nawet zobaczyć tych informacji, logów, które podajesz. Można by wrzucać to na inne servery hostingowe, jak np. plikus.pl, bo rapid zwykle daje odpowiedź:
Error
You want to download the following file:

http://rapidshare.com/files/346771247/log3.odt | 34 KB

Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later.
Create Premium Account
Tak czy inaczej "pomogła" reinstalacja, czyli wątek w sumie do kosza:)
ralfi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2010, 18:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ubuntu 9.10 nie widzi wifi, laptop HP 6730s

Post autor: ralfi »

u mnie na laptopie Compaq 610 z ubuntu 9.10 32bit polski remix zadziałał następujący sposób na problem z kartą wifi Broadcom BCM4312

http://www.aragwain.pl/?id=1017
Problem z kartami sieci bezprzewodowej Broadcom (BCM4311, BCM4312, BCM4321 i BCM4322) w Ubuntu 9.10

Nowe (w dniu 15 listopada 2009) Ubuntu rozwiązuje bardzo prosto problem karty sieci WiFi. Dostarcza ono pakiet:
bcmwl-kernel-source

Pakiet ten dostarcza dobrych sterowników do systemu. Niestety działa on tylko w systemie LiveCD. Po instalacji już nie da się go aktywować. Oto jak to zrobić:

Najpierw instalujemy system. Gdy już będzie zainstalowany, usuwamy ten pakiet z systemu razem z plikami konfiguracyjnymi. Usuwanie może chwilę potrwać, ponieważ będzie tworzony obraz jądra, jako że pakiet bcmwl-kernel-source dostarcza moduł do kernela. Po pomyślnym usunięciu pakietu, instalujemy go. Można z płyty lub z pendrive'a. Albo z Internetu. Na nośniku instalacyjnym pakiet znajduje się w folderze:
pool/restricted/b/bcmwl/

W tym folderze znajduje się jeden jedyny plik bcmwl-kernel-source_5.10.91.9+bdcom-0ubuntu4_i386.deb, będący plikiem pakietu do instalacji. W Internecie plik ten dostępny jest pod tym adresem: TUTAJ. Instalacja będzie trwać tyle, ile usuwanie.

Uruchamiamy system, i działa.
Potrzebne komendy:

Odinstalowywanie pakietu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove bcmwl-kernel-source
instalowanie pakietu

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
Najlepiej pakiet zainstalować z płytki instalacyjnej.

Jeśli po uruchomieniu kompa wifi nadal nie działa to wchodzimy w System/Administracja/Sterowniki i włączamy "Sterownik Urządzeń Bezprzewodowych Broadcom".

Ponownie uruchamiamy komputer.

Teraz wystarczy wejść w połączenia i skonfigurować połączenie bezprzewodowe


Pozdrawiam
edu79
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2009, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 9.10 nie widzi wifi, laptop HP 6730s

Post autor: edu79 »

Niestety u mnie ten zabieg nie podziałał sterownik się instaluje ale potem nie ma go na liście sterowników do włączenia:( Za to w mandrivie wszystko działa jak należy z wykorzystaniem sterowników windy. No ale niestety nie ta stabilność systemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości