Strona 2 z 5
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 18 sie 2011, 13:15
autor: zovalik
Ją również chętnie zobaczylbym to forum w tapatalk. Lub chociaż jakąś mobilna skorke.
[propozycja] Tapatalk
: 14 paź 2011, 17:18
autor: cierzniak
Witam,
coraz więcej urządzeń w świecie telefonów to smartphone z iOS lub Android. Oba te systemy można usprawnić aplikacją Tapatalk. Jest to Aplikacja do obsługi forów internetowych. Pisanie tematów i postów bez użycia transferu na szatę graficzną, wygoda, wszystkie fora w jednym miejscu z powiadomieniami przez program itd.
Strona projektu
http://www.tapatalk.com/
Pozdrawiam
EDYCJA: Przepraszam, musiałem przeoczyć ten temat, dziękuję za przeniesienie postu w odpowiednie miejsce.
Re: [propozycja] Tapatalk
: 23 lis 2011, 13:27
autor: Foka0111
Ostatnio coraz częściej jestem poza domem i korzystam z HTC więc również podnoszę rękę za wprowadzeniem wtyczki tapatalk do tego forum bo w porównaniu do mini opery to jak niebo i ziemia.
A co do płatnych aplikacji.
W jednych wątkach zachęca się do kupowania gier i aplikacji na linuxa co pozytywnie wpływa na jego rozwój a w tym wątku pisze się,że nie ma woli do wspierania płatnych aplikacji na androida

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 23 lis 2011, 14:43
autor: jacekalex
http://www.tapatalk.com/rebranding.php pisze:License Price:
Price:
1st License: $999US
Additional License: $799US
This price includes a life-time license of the app that you can host it in your own Apple or Google Android account as long as you want.
Mają promocję na wtyczki forumowe
Czy nie lepiej pomiauczeć na
forum phpBB, żeby dorzeźbili jakiegoś klienta na Androida i IOS?
O ile się nie mylę, cały problem od strony forum polega na dodaniu skryptu, który pozwoli na wysłanie posta w pliku xml, po wczesniejszym uwierzytelnieniu, i pobieranie aktualnie przeglądanej strony w pliku xml, który na Adroidzie zostanie wyświetlony w na ekranie z uwzględnieniem możliwości wyświetlacza.
Więc nie czaję, po co płacić $999, i drżeć przed każdą aktualizacją forum, żeby nie zdechło takie cenne cacko.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 23 lis 2011, 16:57
autor: mika'el
Cytujesz ze strony "Tapatalk Rebranding Services"... Co to ma wspolnego z tym wątkiem?
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 gru 2011, 16:22
autor: zippa
Działa w przeglądarce w smartphonie forum , zalogowałem , napisałem ten post
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 gru 2011, 23:13
autor: 3miel
Jakoś nie lubię przeglądać forum na androidzie, nie wygląda za dobrze ( styl/theme mi się nie podoba, głównie kropki ), temu też nie przeglądam, wole w lapku.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 11 gru 2011, 01:19
autor: linuxozaurus
Też mam telefon z Androidem, korzystam z tego forum pod Operą Mini i jakoś nie ma problemu. Nie wiem co wyście się tak uczepili tego tapatalka.
nie widzę powodu z tym tapatalkiem mi systarczy mój samsung galaxy s i oczywiście firefox
ja unikam płatnych aplikacji
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 24 lut 2012, 10:25
autor: jakamins
Powiem tak wysuwanie a argumentu, ze tapatalk jest płatny to trochę chwytanie się brzytwy. Myślicie ze ludzie będą przegladac tylko TO forum? Gro ludzi już posiada ta aplikacje, a zainstalowanie wtyczki na forum tylko ułatwi przeglądanie forum oraz będzie kolejnym krokiem do jego rozwoju. Jestem za Tapatalk.
Re: Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 27 lut 2012, 10:49
autor: Ris
penguinssaver pisze:osobiście nie widzę większego sensu dla wprowadzenie Tapatalk i to wcale nie z powodu jego niszowości. Zastanówcie się, czy Wasza potrzeba 'dobajerzenia' komórek jest wystarczającym powodem do narobienia kłopotów innym (nie tylko administracji).
Co to znaczy "dobajarzania" to, że chce wygodnie czytać forum z poziomu smartphonu to nie jest fanaberia. Nikt nie zmusza cię do korzystania z tego programu.
-- 27 lut 2012 09:50 --
linuxozaurus pisze:unikam płatnych aplikacji
Wspaniale innym też zabraniasz kupować takowych?
-- 27 lut 2012 09:52 --
frklin pisze:Dlaczego sceptycznie? Ciekawe ile Analytics pokazuje mobilnych useragentów (ajfonów, androidów, opermini) hm?
Pewnie nie wiele skoro używanie tego w ten sposób to udręka hm?
-- 27 lut 2012 09:57 --
sylwester pisze:
Tylko wskaż jeszcze powód dla którego mielibyśmy wspierać płatną aplikację?
Wspierać płatną aplikację? O czym ty piszesz? Jak kupujesz chleb w piekarni to wspierasz rolników?
sylwester pisze:
O ile forum androidowe (ktoś je tutaj wspomniał) ma jeszcze jakis sens - w końcu mówi o korzystaniu z komórki to niby jaki sens miałoby ułatwianie czytania na komórce forum o Ubuntu w dobie kiedy dwudziestoparocalowy full HD monitor to wydatek 500PLN?
Wspierasz sprzedaż monitorów? program jest ciut tańszy od monitora full HD. Mam ten monitor nosić ze sobą i korzystać w tramwaju?
sylwester pisze:
A w dodatku statystyki połączeń via komórki są nieubłagane: prawie nie istnieją i to pomimo, że wiele osób korzysta z modemów GSM w "normalny" sposób.
Skoro nie da się z tego korzystać z komórki to dziwnym by było gdyby tych wejść było dużo

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 28 lut 2012, 22:13
autor: linuxozaurus
Wspaniale innym też zabraniasz kupować takowych?
oczywiście ze nie
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 04 maja 2012, 17:35
autor: snp88
Hej może zróbmy publiczna ankietę co od korzystania przez taptalk z naszego forum

ciekawe ilu forumowiczom przydała by się ta funkcja

ja osobiście jestem na tak

z forum w taptalku korzysta sie naprawde w bardzo wygodny sposob

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 05 maja 2012, 17:10
autor: zovalik
Ja również jestem na tak.. Bardzo by to ulatwilo przeglądanie forum.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 07 maja 2012, 21:07
autor: Foka0111
Ja często korzystam ze smartphona czytając forum i to prawdziwa męka pańska.Żeby kliknąć dalej muszę powiększać potem zmniejszać, wczytuje się cała masa niepotrzebnych rzeczy.
Tapatalk nie wyświetla reklam i to może być powodem oporu.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 07 maja 2012, 22:05
autor: Milek999
Ja nie wybrzydzam. Przyzwyczaiłem się już do takich stron, na starym telefonie nieraz wgrywałem na FTP całe phpBB i konfigurowałem. Ja jestem za dodaniem mobilnego stylu, to nie dużo roboty a korzysta się o wiele wygodniej. Nie sprzeciwiam się Tapatalkowi, jak będzie to skorzystam, ale według mnie za dużo problemów i niebezpieczeństw.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 maja 2012, 11:33
autor: zovalik
Ano, wspominałem już żeby chociaż skórkę mobilną wprowadzić ale administracja głucha na te prośby... :/
W dzisiejszych czasach brak rozwiązań mobilnych (szczególnie na forum o takiej a nie innej tematyce) to dość poważna wada.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 maja 2012, 19:40
autor: mario_7
Chcesz skórkę, to ją zrób.
Nikt nie pracuje tutaj na pełny etat (a nawet na żaden inny etat). Każdy robi co może w wolnym czasie.
Korzystałem z forum na różnych urządzeniach, w tym smarftonach i tragedii nie ma. Ze skórką mobilną może być lepiej, owszem, ale są też inne rzeczy do zrobienia, które wydają się na razie ważniejsze.
Co do Taptalka - niewiele się w tej materii zmieniło i to, co pisaliśmy wcześniej jest wciąż aktualne.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 maja 2012, 22:16
autor: zovalik
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 maja 2012, 22:25
autor: mario_7
Fajne, tylko kolorki nie te, oraz trzeba by popracować przy nich, żeby uwzględniały również wtyczki, których używamy.
Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.
: 10 maja 2012, 22:28
autor: Milek999