Strona 2 z 5

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 18 sie 2011, 13:15
autor: zovalik
Ją również chętnie zobaczylbym to forum w tapatalk. Lub chociaż jakąś mobilna skorke.

[propozycja] Tapatalk

: 14 paź 2011, 17:18
autor: cierzniak
Witam,
coraz więcej urządzeń w świecie telefonów to smartphone z iOS lub Android. Oba te systemy można usprawnić aplikacją Tapatalk. Jest to Aplikacja do obsługi forów internetowych. Pisanie tematów i postów bez użycia transferu na szatę graficzną, wygoda, wszystkie fora w jednym miejscu z powiadomieniami przez program itd.
Strona projektu http://www.tapatalk.com/
Pozdrawiam

EDYCJA: Przepraszam, musiałem przeoczyć ten temat, dziękuję za przeniesienie postu w odpowiednie miejsce.

Re: [propozycja] Tapatalk

: 23 lis 2011, 13:27
autor: Foka0111
Ostatnio coraz częściej jestem poza domem i korzystam z HTC więc również podnoszę rękę za wprowadzeniem wtyczki tapatalk do tego forum bo w porównaniu do mini opery to jak niebo i ziemia.
A co do płatnych aplikacji.
W jednych wątkach zachęca się do kupowania gier i aplikacji na linuxa co pozytywnie wpływa na jego rozwój a w tym wątku pisze się,że nie ma woli do wspierania płatnych aplikacji na androida :pt36:

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 23 lis 2011, 14:43
autor: jacekalex
http://www.tapatalk.com/rebranding.php pisze:License Price:

Price:
1st License: $999US
Additional License: $799US

This price includes a life-time license of the app that you can host it in your own Apple or Google Android account as long as you want.
Mają promocję na wtyczki forumowe :D

Czy nie lepiej pomiauczeć na forum phpBB, żeby dorzeźbili jakiegoś klienta na Androida i IOS?
O ile się nie mylę, cały problem od strony forum polega na dodaniu skryptu, który pozwoli na wysłanie posta w pliku xml, po wczesniejszym uwierzytelnieniu, i pobieranie aktualnie przeglądanej strony w pliku xml, który na Adroidzie zostanie wyświetlony w na ekranie z uwzględnieniem możliwości wyświetlacza.

Więc nie czaję, po co płacić $999, i drżeć przed każdą aktualizacją forum, żeby nie zdechło takie cenne cacko.
:craz:

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 23 lis 2011, 16:57
autor: mika'el
Cytujesz ze strony "Tapatalk Rebranding Services"... Co to ma wspolnego z tym wątkiem?

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 gru 2011, 16:22
autor: zippa
Działa w przeglądarce w smartphonie forum , zalogowałem , napisałem ten post

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 gru 2011, 23:13
autor: 3miel
Jakoś nie lubię przeglądać forum na androidzie, nie wygląda za dobrze ( styl/theme mi się nie podoba, głównie kropki ), temu też nie przeglądam, wole w lapku.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 11 gru 2011, 01:19
autor: linuxozaurus
Też mam telefon z Androidem, korzystam z tego forum pod Operą Mini i jakoś nie ma problemu. Nie wiem co wyście się tak uczepili tego tapatalka.
nie widzę powodu z tym tapatalkiem mi systarczy mój samsung galaxy s i oczywiście firefox
ja unikam płatnych aplikacji

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 24 lut 2012, 10:25
autor: jakamins
Powiem tak wysuwanie a argumentu, ze tapatalk jest płatny to trochę chwytanie się brzytwy. Myślicie ze ludzie będą przegladac tylko TO forum? Gro ludzi już posiada ta aplikacje, a zainstalowanie wtyczki na forum tylko ułatwi przeglądanie forum oraz będzie kolejnym krokiem do jego rozwoju. Jestem za Tapatalk.

Re: Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 27 lut 2012, 10:49
autor: Ris
penguinssaver pisze:osobiście nie widzę większego sensu dla wprowadzenie Tapatalk i to wcale nie z powodu jego niszowości. Zastanówcie się, czy Wasza potrzeba 'dobajerzenia' komórek jest wystarczającym powodem do narobienia kłopotów innym (nie tylko administracji).
Co to znaczy "dobajarzania" to, że chce wygodnie czytać forum z poziomu smartphonu to nie jest fanaberia. Nikt nie zmusza cię do korzystania z tego programu.

-- 27 lut 2012 09:50 --
linuxozaurus pisze:unikam płatnych aplikacji
Wspaniale innym też zabraniasz kupować takowych?

-- 27 lut 2012 09:52 --
frklin pisze:Dlaczego sceptycznie? Ciekawe ile Analytics pokazuje mobilnych useragentów (ajfonów, androidów, opermini) hm?
Pewnie nie wiele skoro używanie tego w ten sposób to udręka hm?

-- 27 lut 2012 09:57 --
sylwester pisze: Tylko wskaż jeszcze powód dla którego mielibyśmy wspierać płatną aplikację?
Wspierać płatną aplikację? O czym ty piszesz? Jak kupujesz chleb w piekarni to wspierasz rolników?
sylwester pisze: O ile forum androidowe (ktoś je tutaj wspomniał) ma jeszcze jakis sens - w końcu mówi o korzystaniu z komórki to niby jaki sens miałoby ułatwianie czytania na komórce forum o Ubuntu w dobie kiedy dwudziestoparocalowy full HD monitor to wydatek 500PLN?
Wspierasz sprzedaż monitorów? program jest ciut tańszy od monitora full HD. Mam ten monitor nosić ze sobą i korzystać w tramwaju?
sylwester pisze: A w dodatku statystyki połączeń via komórki są nieubłagane: prawie nie istnieją i to pomimo, że wiele osób korzysta z modemów GSM w "normalny" sposób.
Skoro nie da się z tego korzystać z komórki to dziwnym by było gdyby tych wejść było dużo :-)

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 28 lut 2012, 22:13
autor: linuxozaurus
Wspaniale innym też zabraniasz kupować takowych?
oczywiście ze nie

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 04 maja 2012, 17:35
autor: snp88
Hej może zróbmy publiczna ankietę co od korzystania przez taptalk z naszego forum ;) ciekawe ilu forumowiczom przydała by się ta funkcja :) ja osobiście jestem na tak :) z forum w taptalku korzysta sie naprawde w bardzo wygodny sposob ;)

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 05 maja 2012, 17:10
autor: zovalik
Ja również jestem na tak.. Bardzo by to ulatwilo przeglądanie forum.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 07 maja 2012, 21:07
autor: Foka0111
Ja często korzystam ze smartphona czytając forum i to prawdziwa męka pańska.Żeby kliknąć dalej muszę powiększać potem zmniejszać, wczytuje się cała masa niepotrzebnych rzeczy.
Tapatalk nie wyświetla reklam i to może być powodem oporu.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 07 maja 2012, 22:05
autor: Milek999
Ja nie wybrzydzam. Przyzwyczaiłem się już do takich stron, na starym telefonie nieraz wgrywałem na FTP całe phpBB i konfigurowałem. Ja jestem za dodaniem mobilnego stylu, to nie dużo roboty a korzysta się o wiele wygodniej. Nie sprzeciwiam się Tapatalkowi, jak będzie to skorzystam, ale według mnie za dużo problemów i niebezpieczeństw.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 maja 2012, 11:33
autor: zovalik
Ano, wspominałem już żeby chociaż skórkę mobilną wprowadzić ale administracja głucha na te prośby... :/
W dzisiejszych czasach brak rozwiązań mobilnych (szczególnie na forum o takiej a nie innej tematyce) to dość poważna wada.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 maja 2012, 19:40
autor: mario_7
Chcesz skórkę, to ją zrób.
Nikt nie pracuje tutaj na pełny etat (a nawet na żaden inny etat). Każdy robi co może w wolnym czasie.
Korzystałem z forum na różnych urządzeniach, w tym smarftonach i tragedii nie ma. Ze skórką mobilną może być lepiej, owszem, ale są też inne rzeczy do zrobienia, które wydają się na razie ważniejsze.

Co do Taptalka - niewiele się w tej materii zmieniło i to, co pisaliśmy wcześniej jest wciąż aktualne.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 maja 2012, 22:16
autor: zovalik
Ja rozumiem, że robota przy forum to nie Wasz obowiązek tylko dobra wola.

http://demo.phpbb3styles.net/Artodia+Mobile%3A+iPhone
http://demo.phpbb3styles.net/Artodia%3A+Mobile+and+SEO

Tutaj chyba to samo:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=2131689

Tak na szybko znalezione, nadają się?

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 maja 2012, 22:25
autor: mario_7
Fajne, tylko kolorki nie te, oraz trzeba by popracować przy nich, żeby uwzględniały również wtyczki, których używamy.

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

: 10 maja 2012, 22:28
autor: Milek999