Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

Testowałem susła i niestety nie przypadł mi do gustu, tak jak jeden tu powiedział, nawalone śmieci na płycie DvD i zacinające się środowisko, z tym się zgadzam. Chociaż widziałem na YouTube jak ma wyglądać Gnome 3 i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Piękny ale znając mnie to zainstaluje dopiero przy nowym Ubuntu LTS. Niestety trochę się zawiodłem do 10.4. Więc dopóki nie wyjdzie nowy LTS to mam okazję przetestować KDE które podoba mi się ze względu na wygląd.
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Savpether »

Pracę nad chakrą trochę przybrały na sile, wersja 1.0 ma wyjść w 2011 kiedy dokładnie? Trudno powiedzieć, na razie już nie długo zobaczymy betę 0.4, później 0.5, a dalej to z górki, na razie nie polecam instalacji, a jak już to stable snapshot 0.3 dla zaspokojenia ciekawości.

Ciekawy jest bundle system i instalator tribe z możliwością wyboru programów już z poziomu instalacji. Jednak jeszcze masa narzędzi do stworzenia przed nimi, pacmana a najbliższym czasie chcą zmienić na akabei.

No i CCR działa już w pełnej krasie (coś w stylu launchpad).
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

Testowałem, testowałem ale jednak GNOME jest lepsze. Także wracam z powrotem do Ubuntu Gnome. Może KDE i jest milsze dla oka ale nie taka jest prawdziwa idea Linux'a.
Moja opinia - jeśli ktoś chce zmienić środowisko graficzne z gnome na kde tylko dlatego że ładniej wygląda to się na tym przejedzie.

Pozdrawiam.
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: sir_herrbatka »

KDE ma bardzo dobre programy (kopete, konqueror, krusader, kget, ktorrent itd.), ciekawą koncepcję pulpitu, jest proste w użyciu (zero gconf), dużo funkcji zgrabnie skopiowanych od innych środowisk graficznych (grupowanie okien ala fluxbox, akcje w rogach ekranu, aero snap, możliwość konfiguracji zachowań okien itp.), wszystko jest dość mocno zintegrowane i jest czymś więcej niż zbitką programów.

Wygląd mi się nie podoba :P Możliwości konfiguracji wyglądu nie są oszałamiające - nie ma kompletnych zestawów ikon alternatywnych do oxygen a przynajmniej nie ma ich wiele, wybór stylów qt też jest kiepski choć przynajmniej jest megakonfigurowalny qtcurve (ja używam skulpture).

Stabilność jest obecnie zadowalająca a z wersji na wersję kde otrzymuje kolejne poprawki szybkości i stabilności.

GNOME jest za to bardziej czytelne i ma parę rzeczy których brak w kde (np. konfiguracja drukarki).

I to chyba tyle ;-)
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

Tak, ja próbowałem instalować nowe ikony albo motywy to system się zawieszał. Instalacja nowych ekranów logowania również kończyła się tymi samymi efektami. Może i ma dobre programy ale stabilność na moim lapku z KDE to porażka. Na gnome nie mam takich problemów.
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
Awatar użytkownika
Majki-Fajki
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 202
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Majki-Fajki »

Ja mam Archa. Nie jestem power userem, ale wydrukowałem sobie dokumentację:)

Nie mam, nie miałem i nigdy nie będę miał problemów z KDE.

KDE jest super, ale różnie różne distra je implementują.

@sir_herrbatka
Na kde do wszystkiego jest GUI, nawet do pada z PSX.
Niewiedza nie usprawiedliwia lenistwa.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: sir_herrbatka »

@Majki-Fajki
A konfiguracja drukarki wisi na "To Do" już trzeci rok... ;-)

@ShogunToyo
Która to wersja KDE? Jak instalowałeś te motywy?

Lubię KDE ale znam jego wady. A ponieważ znam jego wady nie dam sobie kitu wciskać :P
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

Wersja KDE 4.5.
A jak instalowałem? Wchodziłem na wygląd i przy wybieraniu ikon albo motywów była zakładka POBIERZ NOWE MOTYWY. Niektóre instalowały się perfekcyjnie ale większość zostawiała zawieche za sobą.
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: sir_herrbatka »

wniosek prosty: zepsułeś :P

W pclinuxos działa. W kubuntu działa. Wszędzie działa tylko u ciebie nie działa ;-)
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

Może i zepsułem nie będe się z tym krył mimo to uważam że nie spróbuje KDE dopóki nie wyjdzie wersja 5.8 :D
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: zibiboniek1 »

no według mnie gnome jest bardziej intuicyjny,fakt że kde jest ładniejszy ale ja zaraz po zainstalowaniu miałem problemy tego typu że otworzyłem np. przeglądarke internetową to pasek na dole zapełnił mi się,tzn. niby tak jak by przeglądarka była otworzona jeszcze dziesiątki razy,ale nie była!,było tylko jedno okienko.Albo pasek na dole robił się czarny ikony nie trzymały swojego miejsca,dodam że to było kubuntu 10.04 a z tą siecią miałem ten sam problem żeby skonfigurować wifi też zajęło mi to ze 20 min. a w gnome minutę i ok.po reszto gnome ma np. odsłuch utworu po najechaniu na niego co w moim przypadku się bardzo przydaje i szybki dostęp do pulpitów chociaż ma też i swoje wady.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Savpether »

Nie wiem ludzie skąd wy bierzecie takie problemy w kde, wiem, że za szybko odpuszczacie. Tak jak z windą i linuksem, idziesz na linuksa, coś jest inaczej niż na windzie, to większość wraca, bo myślało, że linux to darmowa kopia windowsa.

Tak samo jest z kde, to nie ładna kopia gnome, to inne środowisko, którego obsługi trzeba się nauczyć. Gnome nie jest bardziej intuicyjne, jak chcesz w kde coś skonfigurować to masz wszystko w centrum sterowania, w gnome masz to porozwalane po menu. Wiem, że jest centrum sterowania gnome'a, ale możliwości konfiguracyjne tego środowiska są dość ograniczone w stosunku do kde.

@ShogunToyo

Jeśli instalujesz motywy nie kompatybilne z Twoją wersją kde to się nie dziw. Co do zmiany motywu menedżera logowania, no tak lepiej wrócić do ubu i gnome'a gdzie w ogóle nie ma możliwości zmiany. Nie mówcie o tym pseudo sposobie zmiany, bo to praktycznie nic nie zmienia oprócz schematu kolorów ;)

Uważam, że za mało się przyłożyliście, żeby nazwać to "próbą przejścia na kde" i za mało o kde wiecie. Niestety :)
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Potulniaczek »

@Savpether KDE ma kulawe wsparcie.Suse to tylko na obcojęzycznych forach.Ostatnio na openSUSE 11.3 32-bity nie uruchamia mi się Amarok.Obszukałem fora i nic nie znalazłem.Z kolei na tym samym systemie,tylko 64-bity Amarok działa ok.Na Śuśle nie ma tyle fajnych programów,co na Ubuntu,a na 64-bity to już całkiem.Też się zniechęcałem do KDE,gdy go nie znałem.Mam też takiego babola na Suse 11.3-32,że nie uruchamia mi się monitor temperatury z plasmy.Na Kubuntu jest ok,na Suśle trzeba na nowo odpalić po uruchomieniu.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: sir_herrbatka »

Dlaczego uważasz że wsparcie dla SUSE = wsparcie dla KDE? Zresztą opensuse też nie jest szczególnie nastawione na KDE, przy instalacji z płytki DVD jest wybór środowiska graficznego...
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Potulniaczek »

sir_herrbatka pisze:Dlaczego uważasz że wsparcie dla SUSE = wsparcie dla KDE? Zresztą opensuse też nie jest szczególnie nastawione na KDE, przy instalacji z płytki DVD jest wybór środowiska graficznego...
Dla openSUSE dedykowane jest środowisko KDE,podobnie jak na Ubuntu Gnome.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: linuxozaurus »

Potulniaczek pisze:Dla openSUSE dedykowane jest środowisko KDE,podobnie jak na Ubuntu Gnome.
ja się nie zgadzam z tym bo open suse instalowałam z gnome i używałam też i kde (ostatnia przeze mnie używane distro to 10.2 bo 10.3 było nie to u żytku)
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Savpether »

@Potulniaczek

Zauważ, że openSuse nikomu nie poleciłem, nie polecam również Tobie, ja korzystam z Kubuntu i czekam na Chakrę :) To co piszesz to prawda, dlatego mam Kubuntu, w dodatku jest bardziej lekkie od openSuse ;) Wsparcie KDE != wsparcie openSuse. Wsparcie KDE jest bardzo dobre, ze wsparcia openSuse nie korzystałem.

Widzisz, ktoś kto używał archa z gnomem, też może być szokiem gnome które jest na ubuntu, zarówno pod względem funkcji jak i ociężałości. Środowiska nie można porównywać na podstawie dystrybucji, bo to od dystrybucji każdej jednej zależy jak będzie na niej działało środowisko.

Jak już wspomniałem, posiadam Kubuntu 10.10 z KDE 4.5.5, w repo mam wsadzone Kubuntu Backports i Kubuntu Updates, oprócz tego X Update i repo z 64 bitowym flashem betą. Wszystko śmiga, aż miło, a u mnie amarok nigdy crasha nie zaliczył, choć ostatnio jakoś przyjemniej słucha mi się muzyki na bangarang 2.0 beta.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: linuxozaurus »

ja nie przepadam za kameleonem ani za mandrivą
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: Savpether »

Ja tak samo, mam wrażenie jakbym linuksową vistę instalował używając tych dystrybucji, chociaż mandrive też nie jest zła, ale według mnie opensuse jest strasznie nie wygodny.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Zmiana Ubuntu na OpenSuse - Lepsze działanie środowiska KDE?

Post autor: ShogunToyo »

To fakt trzeba przyznać że KDE to inne środowisko i trzeba się go również nauczyć. Ale nie instalując sterowników karty graficznej [nVidia] nigdy na Gnome nie pokazały mi się krzaki, przy KDE nawet po zainstalowaniu nie raz sypneła mi się plasma. A jeśli chodzi a tą przeglądarkę Konquror - to jest dopiero porażka, Strona YT kompletnie się sypała, nie mogłem wejść nawet na swój profil bo pasek wyszukiwarki się wydłużył i zasłonił cały górny panel. A czasami przy oglądaniu filmów na tym serwisie czarny kolor się zniekształcał i robiły się krzaki. Nie mówie już o stronie insternetowej mojego banku ING, Ta strona to już w ogóle była mało przejrzysta. KDE naprawdę ładne dla oka ale nie wiem czy dalej męczyć się z uczeniem tego skoro w Gnome można zrobić mniej więcej te same efekty tylko trzeba po prostu więcej się namęczyć.
Zarejestrowany użytkownik Linux: 528331 \ 429135
"W czasie pokoju szykuj się do wojny."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości