OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Hauleth
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 382
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Hauleth »

Tu gdzieś ktoś napisał, że za 4 lata będzie już PS4. Szczerze w to wątpię, gdyż skoro PS2 utrzymało się na rynku prawie 11 lat to czemu mieli by tak szybko zrezygnować z konsoli, która jeszcze nie rozwinęła w całości swoich skrzydeł?

Jak dla mnie koronne argumenty przeciwko PC:
- Little Big Planet
- Uncharted 1/2
- Fat Princess
- FF7
- MGS
To są wg mnie najlepsze tytuły (w jakie jak na razie grałem) na PS3. Oprócz tego też kwestie finansowe, z racji, że dla mnie komputer służy do pracy a nie do gry, więc bym musiał kupić nowy za jakąś tam ogromną kasę do tego co jakieś 0.5-1 rok kupować nowe flaki do niego bo nowe tytuły nie będą mi chciały działać. Komputery jako platformy do gier powoli odchodzą w niepamięć.

@up - a wiesz dlaczego tę opcję zablokowali? Z powodu nacisków producenta procesorów, bo ludzie kupowali PS3, stawiali na nim GNU i używali jako serwera, a licencja na serwerowe wykorzystanie tych procków kosztuje. To nie wina Sony. Chcieli być mili, ale niestety nie pozwolili im. Co do FullHD to jakoś tego nie widzę. Gram siedząc 1-1.5m od telewizora i nie widać nic. Chyba na Xklocu nie są w FullHD, Sony (jako, że jest jednym z producentów standardu) nie pozwoliło by sobie na coś takiego.
Co do BF:BC2 to co się dziwić, jak pecetowcy latają jak by ktoś im z soli w $$$$ p... strzelił i skaczą jak jakieś pajace. Przynajmniej na konsoli jest większy realizm (IMO). Bo masz tam spóźnioną reakcję, nie możesz jednocześnie skakać i strzelać headów. Jednak nic nie jest niemożliwe bo sam przeszedłem cały portal na PS3 trochę to wysiłku mnie kosztowało by się zgrać, ale przynajmniej satysfakcja jest większa.

@Dwimenor - ale zapomniałeś z wyników o PlayStation wywalić problemów z PSP, PS2, PSX, a z Xbox'a problemów ze starą wersją.

BTW
Kolejnym argumentem za PS3 jest to, że od niedawna wprowadzili na PSS gry z NEOGEO więc będzie można sobie zagrać w klasycznego Metal Sluga jak za starych dobrych czasów.
Jeśli problem rozwiązany dodaj na początku tematu [SOLVED].

Biblioteka do C++ - Bust Lib: http://code.google.com/p/bust/
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Savpether »

No i zapomniał wywalić mnóstwo wątków, które najprawdopodobniej przeważają jak scrackować ps3;)
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
Hauleth
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 382
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Hauleth »

Co i tak już jest niemożliwe (ale chyba ostatnio ktoś wykombinował jak zainstalować alt OS, ale nie jestem co do tego pewien).
Jeśli problem rozwiązany dodaj na początku tematu [SOLVED].

Biblioteka do C++ - Bust Lib: http://code.google.com/p/bust/
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: Dwimenor »

Hauleth pisze: @Dwimenor - ale zapomniałeś z wyników o PlayStation wywalić problemów z PSP, PS2, PSX, a z Xbox'a problemów ze starą wersją.
Savpether pisze:No i zapomniał wywalić mnóstwo wątków, które najprawdopodobniej przeważają jak scrackować ps3;)
Problem to problem, a nie wywalałem też z działu PC. Więc nie faworyzowałem żadnej platformy.

Oczywiście, że na konsole są "lepsze" i "fajniejsze" gry. PC to platforma do wszystkiego, konsola jest do gier. Nic więc dziwnego, że obecnie wysiłki developerów idą na konsole. Z tym starcraftem to się przekomarzałem z zapalonymi konsolowcami (czytaj: wyznawcami) i tylko czekałem, aż udowodnią mi że na ulubionej konsoli są też gry z kategorii "i nie ma tematu" ;)
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: menthosh »

Dwimenor pisze:Problem to problem, a nie wywalałem też z działu PC. Więc nie faworyzowałem żadnej platformy.

Oczywiście, że na konsole są "lepsze" i "fajniejsze" gry. PC to platforma do wszystkiego, konsola jest do gier. Nic więc dziwnego, że obecnie wysiłki developerów idą na konsole. Z tym starcraftem to się przekomarzałem z zapalonymi konsolowcami (czytaj: wyznawcami) i tylko czekałem, aż udowodnią mi że na ulubionej konsoli są też gry z kategorii "i nie ma tematu" ;)
W tym temacie nie ma zapalonych konsolowców, ja sam nawet konsoli nie posiadam. Pogrywam u znajomych a moje zdanie ukierunkowało się na wrażeniach jakie wyniosłem z gier na szaraczku, xboxach, slimach itp.

Nie udowodnię Ci bo zupełnie nie orientuję się w tytułach podobnych do gwiezdnych wojen, gram tylko w gry piłkarskie i czasem shootery (tylko wojenne ;))
Windows służy tylko do ściągnięcia Linuksa i nagrania go na płytę, podobnie jak program Internet Explorer służy do ściągnięcia Firefoxa.
Awatar użytkownika
Hauleth
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 382
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: Hauleth »

Tak, ale chodzi o porównanie, nie o faworyzowanie czegokolwiek. Jednak wyniki i tak jednoznacznie mówią, że najwięcej problemów jest na PC'tach :P Komputer a komputer, mikrofalówka wg starych definicji też może być (na chama, ale zawsze) podciągnięta pod komputer.
Jeśli problem rozwiązany dodaj na początku tematu [SOLVED].

Biblioteka do C++ - Bust Lib: http://code.google.com/p/bust/
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: Dwimenor »

@Hauleth
Jak już mówimy "problem to problem" i chcesz wejść w liczby to porównaj:
800k problemów na dwóch wiodących konsolach
650k problemów na pecetach.

No i generalnie PCtów jest raczej więcej (w Polsce) niż konsol. Ciężko mi znaleźć wiarygodne dane, bo wliczają one zarówno PCty jak i laptopy, a wynik 650k "problemów" z grami na pc dotyczy, no właśnie, tylko PC
Ile może być konsol w Polsce? Z milion? dwa? To też dobre pytanie. Zna ktoś wiarygodne dane?
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
Hauleth
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 382
Rejestracja: 18 sie 2008, 17:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: Hauleth »

A laptop to nie komputer? Ja mówiłem o usunięciu już nie wspieranych konsol, które znikają (lub w ogóle się w Polsce nie pojawiły). Ale szczerze czemu mamy liczyć te konsole razem (zwłaszcza Xboksa z RRoD) skoro one są zupełnie inne? Ja na swoim PS3 tylko raz miałem problem, ale to związany z tym, że nie chciało mi się aktualizować gry, a bez aktualizacji nie chciała się uruchomić (zmiany w API konsoli). Po przejrzeniu pierwszych 2 stron tylko z 3-4 dotyczyły PS3, a większość tych problemów (z PS2 i Xbox'em 360) będzie związana z problemami z piratami "bo komuś się nie chce uruchomić mimo iż zkrakował konsolę".
Jeśli problem rozwiązany dodaj na początku tematu [SOLVED].

Biblioteka do C++ - Bust Lib: http://code.google.com/p/bust/
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: Savpether »

Poza tym... wyniki google - naprawdę godne źródło do porównania, już statystyki są wiarygodniejsze.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości